Yabancı Dizi Tavsiyeleri | Ana Başlık

BrknEs

Dekan
4 Mayıs 2010
6,930
166
243
ilerleyen günlerde başka bir şehirde işe gitme durumum var akşamları bolca vaktim olacak gibi değerlendirmek için dizi izlemeye başlayabilirim ozaman tekrar sana sorarım :)

Ahmethz

Rektör
Emektar
7 Eylül 2006
12,440
398
263
4400'ü inceleyin ama incelerken de 4.sezon sonunda ve dizinin en önemli yerinde bitirilip sonunun olmadığını da düşünün.Sonunu göstermediler,yayından kaldırıldı hala içimde uktedir :(
hep heroesun yüzünden, heroes da ah aldı öyle belirsiz bir şekilde iptal oldu.

k3kin

Asistan
25 Eylül 2009
212
1
0
mini dizi olarak kesinlikle ama kesinlikle "black mirror" izleyin. izlettirin.

komedi dizisi olarak kesinlikle ama kesinlikle "It's Always Sunny in Philadelphia" izleyin. izlettirin.

korku gerilim dizisi olarak kesinlikle ama kesinlikle "american horror story" izleyin. izlettirin.

çizgi animasyon dizisi olarak kesinlikle ama kesinlikle "south park" izleyin. izlettirin.

bilim kurgu dizisi olarak kesinlikle ama kesinlikle "Fringe" izleyin. izlettirin.

üsttekilerden person of interest, breaking bad ve sherlock u kesinlikle ama kesinlikle izleyin. izlettirin.

RocKhan

Doçent
4 Mayıs 2009
977
15
18
Sherlock favorimdir, bu diziyi yapan Steven Moffet'in bir de Jekyll adlı (Dr. Jekyll and Mr. Hide) dizisi var, kesinlikle tavsiyedir. Sanırım sadece Torrentten bulunabilir.
MV5BMTUzMjkzNDY0MF5BMl5BanBnXkFtZTcwNDQyMzA1MQ@@._V1._SY317_CR5,0,214,317_.jpg

http://www.imdb.com/title/tt0497298/?ref_=fn_al_tt_1

Sherlock dizisini sevdiyseniz bu dizinin bir de Amerikan versiyonu başladı, oradaki Sherlock oyuncusu da iyi fakat Watson karakteri bayan, Amerikalılar diziyi kendilerine özgün olsun diye böyle yapmış sanırım, Watson karakterini Lucy Liu canlandırıyor, dizinin adı ise Elemantary.

MV5BNTAwMTExNTM4N15BMl5BanBnXkFtZTcwOTkwOTgxOA@@._V1._SY317_.jpg

http://www.imdb.com/title/tt2191671/

Hala House M.D seyretmemiş olan varsa, dünyadan bu diziyi izlemeden göç edip gitmeyin derim, özellikle 3.sezondan sonrası asla unutulmaz. Bu demek değildir ki sezon 1,2,3 öyle değil, tek fark ilk sezonlar daha çok hastane, hastalar ve doktor House üzerine, ileriki sezonlarda dizinin ana kadrosunun tek tek hastane dışındaki hayatlarına da değinilmeye başlıyor ve dizi daha da ilginç ve izlenilesi bir hal alıyor, ilk 3 sezonda da hangi hastalık nedir, ne değildir, ne tür semptomları vardır bir fikriniz oluyor, tabi zihninizde hemen öyle aşırı kanlı sahneler canlanmasın, hiç yok demiyorum ama illa ki ameliyat yapılan sahnelere denk gelebilirsiniz bu nedenle yaşça ufak çocukların ve kan görmeye dayanamayan kişilerin izlememesi tavsiye olunur, bu diziyi bitirdikten sonra aklınızda en çok kalan şey ise Dr.House karakteri, onun esprileri, akıl dolu sözleri kalıyor, asla unutulmayacak 8 sezonluk bir şaheser.

Bu dizinin yapımcıları House karakterini yaratırken Sherlock Holmes'dan esinlenmişler, bunu dizinin bitiminden sonra çıkan bir videoda söylemişlerdi, en yakın arkadaşının ismi de Wilson'dur. Daha bir çok ayrıntı var tabi ama spoiler olmaması için diziyi izleyip görmenizi tavsiye ederim.

l-house-md-0a7c3d10.jpg

http://www.imdb.com/title/tt0412142/

cheleby

Profesör
8 Mayıs 2009
2,716
227
243
PErson of interest
The mentalist
Fringe ( finali yayınlanacak.)
Prison Break (benim efsanemdir)
Blue Montain State ( komedi olarak 1 numaradır)

oponte

Asistan
10 Kasım 2010
335
1
18
Öyle mi oldu bilmiyordum.. 2. sezonu bitirdim daha

Ne yazık ki öyle.Bunu düşünerek izlemelisin.Hemde 4 sezon boyunca 4400'ün tüm sorularının işte cevabını şimdi bulucaz denildiği bir anda bitirildi.

4.sezonun son bölümünü yayınlanmasaydı bu kadar dert etmezdim.

Czmi

Doçent
10 Kasım 2011
951
2
18
35
Revolution da güzel dizidir. :)
Bilgisayarların, uçakların, telefonların, hatta aydınlatmanın dahi olmadığı, dünyanın sonsuza dek karanlığa gömüldüğü bir gelecekte hayatta kalma mücadelesine girişen insanların öyküsüne odaklanan Revolution, aynı zamanda aile olmanın anlamını da sorgulayacak.

Dizinin başkarakteri Charlie Matheson, fiziğiyle olduğu kadar karakteriyle de oldukça güçlü genç bir kız. 15 yıl önce elektrikle çalışan bütün aletlerin birdenbire durmasıyla başlayan kaotik ortamda sağ kalmayı başaran babası ve erkek kardeşiyle birlikte yaşamını sürdürürken kendini hiç beklemediği olayların içinde buluyor. Erkek kardeşi Danny milis kuvvetleri tarafından kaçırılıyor. Babası, Charlie’den uzun zamandır görüşmediği eski bir asker olan amcası Miles’ı bulmasını ve kardeşini kurtarmasını istiyor. Birkaç arkadaşıyla yola koyulan Charlie önce amcasını buluyor, onu ikna etmeyi başardıktan sonra kardeşini kurtarmak üzere yola koyuluyor.

Kaynak: cnbce.com

ilginc bir konusu varmis. Su an takip ettigim cok oldugundan buna sonra bakicam sanirim :D

Czmi

Doçent
10 Kasım 2011
951
2
18
35
Mini diziler her zaman iyidir
Hikayeden cok uzaklasmadan ve sacmalamadan bitirirler

SeveralPsycho

Asistan
1 Eylül 2012
255
6
0
Arrow (Çok iyi aksiyon sahneleri ve replikleri var tavsiye ederim)
The IT Crowd (Hayatımda en çok güldüğüm mini yabancı dizi serisi )
Person of Interest (Senarist 2.Nolan'sa kesin izlenir :D )
Prison Break: KESİNLİKLE GELMİŞ GEÇMİŞ EN İYİ YABANCI DİZİ SERİSİ

Ahmethz

Rektör
Emektar
7 Eylül 2006
12,440
398
263
hocam ben heroesun son sezonunu izlememiştim.Bir türlü nasip olmadı.Ona başlayacaktım.O da 4400 gibi sonlanmadan mı bitti,eğer öyleyse hiç başlamamayım.
tam bir şeye bağlanmadan bitiyor çoğu kişiyi tatmin etmedi, vakit geçsin diye izliyeyim diyorsan izle.

friendly

Rektör
19 Mart 2009
11,873
671
293
Prison Break den bende çok etkilenmiştim. Hatta finalince o zeki çocuğun ölümünü kabul etmek bile istemedim bir süre....

Person Of İnterest kesinlikle güzel,

Breaking Bad Benim hayatımda uzun bir süre Top 1 olarak kalacak bir dizi. Fakat yeni bölümlerinin Temmuzda başlayacak olması hayli canımı sıkmakta.

Nikita yı takip ediyorum.

Fringe yi takip ediyorum.

Greys Anatomy yi takip ediyorum.

Ve tabiki House MD biten bir dizi ama çok farklı bi güzel bir diziydi...

djvietnam

Profesör
5 Temmuz 2011
3,306
8
218
the walking dead süper değil süper ötesi bir dizi kesinlikle tavsiye ederim gerçi dizi şu ara tatilde şubat gibi başlıycak

M@STER

Profesör
30 Ocak 2011
1,131
5
218
Person of Interest favorim artık :) ben bir tek the pacific 'i izleyemediğime yanarım bir türlü nasip olmadı indirdim hdd bozldu netten izlemeye fırsat olmadı şansa bak :)

Czmi

Doçent
10 Kasım 2011
951
2
18
35
Person of Interest favorim artık :) ben bir tek the pacific 'i izleyemediğime yanarım bir türlü nasip olmadı indirdim hdd bozldu netten izlemeye fırsat olmadı şansa bak :)
pacifc icin cozum ortada. dunyanin en ama en gelismis teknolojisi torrent var artik :D Hd olarak da var.
person of interest in bildigin hayrani oldum ben. sen kacinci bolumdesin

M@STER

Profesör
30 Ocak 2011
1,131
5
218
pacifc icin cozum ortada. dunyanin en ama en gelismis teknolojisi torrent var artik :D Hd olarak da var.
person of interest in bildigin hayrani oldum ben. sen kacinci bolumdesin

torrenten indiricem ancak şuan 3g modem kullandığım için 5 gb kotalıyız maalesef :(

valla ilk bölümdeyim geriden gelicem ama sana yetişirim sanıyorum :) sen kaçıncı bölümdesin tabi bunu sormak ayıp ama 2. sezonu bitirmişindir :)