Haber ABD, Kaspersky ürünlerini yasakladı

Yahya Furkan

contravolta
Moderatör
İçerik Ekibi
29 Şubat 2020
3,524
5
3,829
358
ABD, güvenlik endişeleri nedeniyle Kaspersky ürünlerini yasakladı.

ABD hükümeti, Kaspersky yazılımlarının Rusya ile bağları sebebiyle kişisel bilgileri toplayabileceğini düşünüyor.

1. resim

gdh.digital

mychar276

Profesör
17 Mayıs 2016
3,024
5
3,165
358
Arkadaşlar olay sadece Rusya kaynaklı olmaları değil, Kaspersky uzun yıllar boyunca hackerlarla anlaşıp ortalığa torrent aracılığı ile virüs salıp ilk antivirüsü kendilerinin çıkarması dedikoduları ile çalkalandı. Bunlar dedikodu olabilir ama ateş olmayan yerden duman da çıkmaz. Ben bu antivirüse başından beri çekingen bakıyorum.

kmurat

Dekan
8 Şubat 2014
8,509
3
3,728
1,358
Arkadaşlar olay sadece Rusya kaynaklı olmaları değil, Kaspersky uzun yıllar boyunca hackerlarla anlaşıp ortalığa torrent aracılığı ile virüs salıp ilk antivirüsü kendilerinin çıkarması dedikoduları ile çalkalandı. Bunlar dedikodu olabilir ama ateş olmayan yerden duman da çıkmaz. Ben bu antivirüse başından beri çekingen bakıyorum.
O dedikoduyu da Amerikalılar çıkarmış olmalı. Kasperski kaç yıldır biliniyor ki? Bu piyasada Norton kadar köklü olmadığı da kesin.

mychar276

Profesör
17 Mayıs 2016
3,024
5
3,165
358
O dedikoduyu da Amerikalılar çıkarmış olmalı. Kasperski kaç yıldır biliniyor ki? Bu piyasada Norton kadar köklü olmadığı da kesin.
Yok usta, bahsettiğim dedikodu 10-15 yıllık dedikodular. Bilinen anonim olmayan bazı rus hackerlar falan dark web de falan sızdırıyor falan çok eski bir hikaye. Aslında derler ya her global şirketin o güzel minnoş görüntüsünün altında bir canavar yatar diye, yani bunlar öyle küçümsenecek iddialar değil.

Son düzenleme:

darkstar

Profesör
21 Ağustos 2016
1,640
1,482
358
Bende bunu anlamıyorum antiviruse ihtiyaç dahi bulunmayan hem de ücretsiz Linux / BSD işletim sistemleri varken millet neden hem Windowsa hem Office e hem de Antivirüse para öder?

Windowsu da 1.0 versiyonundan beri hatta DOS dan beri kullanıyoruz yıllardır aynı hikaye.

Linux / BSD kullanın hiçbir virüs vb güvenlik endişeniz olmasın...