Xperia Z Telefonum Açılmıyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar, sürekli olarak telefonun 3 dakikada bir, tekrardan kendini başlatması sorununa bir çözüm bulan varsa yazmasını rica ediyorum.

42patriot42

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Sony nin sitesinden uptade servisi bulup bilgisayarınıza indirin kurun kurduğunuz proğram da telefonunuz neyse onu seçin sonra telefonu bilgisayara takıp ses kısma ve telefonu açma tuşuna basılı tutun (bazı tellerde ses açma olabilir Program söylüyor zaten) ardından işi programa bırakın o halledecektir sonra teli açın sıkıntı hala varsa donanımsal bir arıza olabilir telefonunuzda

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar iyi akşamlar ben de aynı sorunla karşı karşıyayım ama yaklaşık üç saattir şarjda ve power ile ses açma düğmesine bastığımda sony yazısı çıkıyor ve batarya şekli çıkıyor sonra tekrar kapanıyor. Kırmızı ışık yanıyor ne yapmalıyım sizce ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
telefonumu şarj almıyor. bu sorunun oluşmasından dolayı tüketici hakları mahkemesine başvurdum inşallah neticesi güzel olur. ayrıca manyetik şarj diye bir şarj aleti varmış,aynı sorunu bir arkadaşım bu şekilde çözmüş.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende oldu aynı sorun kırmızı ısık yanıyor ama telde acılma yok .. yardımcı olrmsnz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sorun sanırım herkesde şu şekilde --> telefonun şarjı tamamen bitince şarja takıyoruz. telefon ilk önce kendini 2 3 dakika şarj ettikten sonra kendiliğinden açılıyor ekrana önce sony yazısı daha sonra xperia yazısı geliyor. bu arada telefon elektrik bağlantısını otomatik kesiyor sanırım telefon tam açılcakken maalesef pilin gücü yetmeyip tekrar kapanıyor ve telefon prizdeyken tekrar tekrar aynı olay. Bunu çözen bi arkadaş varsa Allah rızası için açıklasın saatlerdir kafayı yicem denemediğimiz olay kalmadı...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Power + ses açma 10 sn basili tutun hafif titrer sonra power ile aç . Açilmazsa doğru servise ben yaptim açildi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
suan senınle aynı sorunu yasıyordum ve telefonun açma tusu ile ses kısma tusuna basınca cihaz kendiliginden açıldı...

42patriot42

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Batarya simgesi çıkıp açmıyorsa yazımsal bir sıkıntıdır çökmüş bilgisayarı gibi aynı o yüzden sistem açılmadığı için uptade servis yapabilirsiniz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar benim de sony xperia z telefonum var. Şarjı bitip kapanmıştı ve şarja taktım. ama sabah açılmıyordu tel. Dedim acaba şarj aleti mi bozuk. Ama şarja takınca ışığı yanıyodu. Ben de başka bi sorun var diye düşündüm.Açma kapama ve ses açmalara vs. aynı anda bastım uzun süre falan tık yok. Ama bi 5 10 dk sonra falan telefon kendiliğinden açıldı yani şarj aleti sıkıntılıymış sanırım. demem o ki telefonunuz açılmıyosa önce bi pc de şarj olsun. çünkü şarj aleti bozuk da olsa yanıyor o ışık. İyi günler :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar xperia z modelinde şarj sorunu yaşıyorum şarj adaptörünü taktığımda ilk önce kırmızı bildirim ışığı yanıyor ve sonra sönüyor telefonda hafiften ısınma var ama sarj etmiyor telefon açılmıyor lütfen yardımcı olurmusunuz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Abi allah razı olsun delirdim sabahtan beri denizden ç.ııkmıştım dedim aha su girdi açılıyor kitleniyor kapanıyor falan derken dolaba attım buzluğa attım ısıttım bilmemne Bilgisayara taktım reset tuşlarına bastım 10 dk sonra pil resm igeldi ekrana sonra biraz bekleyip açmaya çalştm normal tak diye açldı allah razı olsun dsenden

Tarkaglams

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar benim sony xperia z ile suya girdim fotoğraf falan çektim ondan sonra önceki gibi baya 1-2 saat kullandım sonra şarjım bitti telefon kapandı eve geldiğimde şarja koyduğum zaman 2 saat şarja koydum sim kartını çıkarttım 2 saatte öyle durdu şarjda ama açılmadı bildirim ışığı da yanmıyor lütfen yardım edin yardıma ihtiyacım var

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Suya girdim derken ? Deniz suyu ise cihazınıza zarar vermiş olabilirsiniz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:unsure:Yok havuz suyuna girdim daha sonra açıldı şarjı bittikten sonra 10 saat şarja koydum 5. saatte açıldı %1 ile daha sonra %0 oldu kapandı şimdi hala şarjda seusu deneyim dedim ama kablo arızalı galiba tanıyamadı lütfen yardım edin

Tarkaglams

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yok havuza girdim ondan sonra telefonu 10 saat şarja soktum 5. saatte telefon %1 şarjla açıldı 5 dakika sonra %0 oldu ve kapandı hala açılmıyor seus deneyim dedim sanırım kablo arızalı algılamadı telefonu lütfen yardımcı olun

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Aynı sorun benimde başıma geldi. Başka bir şarj aleti ile denedim, ancak yine sonuç yok telefon açılmıyor. Bilgisayara bağlanmadan önce (-) ses tuşu ve power düğmesine basarak güvenli modda açtım ama şarj yine %1 olduğu için birşey yapamadım. Sanırım yarın servise vereceğim telefonu :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben çözdüm telefonum şarjı %4 felandı kapandı açılmadı ama ekranın ışığı hala yanıyodu bir sürü cözüm denedim olmadı en sonunda bu siteye girdim birileri ses açma ve kapamaya bas dedi onu yaptım zaten bu siteye girmeseydim yapıcaktım... ve düzeldi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Iphone değil kardeşim bu bu telefonlar hata veriyo ya şarjdandir yada garantiliktidir.

Netkolix

Asistan
Reaksiyon puanı
10
bu telefonlara napiyrosunuz arkadaslar Rom mu atiyorsunuz da bu hale geliyor. benim hanimdada var Z saat gibi calisiyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya gerçekten benim de telefon kilitlendi kaç saattir uğraşıyodum açılmadı ama dediğinizi yaptığımda oldu gerçekten nasıl teşekkür edeceğimi bilmiyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar xperiya z telefonuma güncelleme yapıyordum hata verdi ve telefonum açılmıyor düzelir mi :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar merhaba ben mert
Z1 kullanıcısıyım, telefonum kılıflı halde hafiften deniz suyu ile temas etti ve kapandı, açma-kapama tuşu ile açmak istedim açılmadı, sarjı bitik gibi titreşim veriyor tuşa basınca, şarj aletine takınca sony kablosu samsung kablosu pc kablosu hepsinde 3er kez peş peşe 2-3 saniye aralıklarla sürekli tekrarlayarak titriyor
yani 3 kere peş peşe titriyor 2 saniye geçiyor tekrar 3 kere peş peşe titriyor 2 saniye geçiyor.. böyle devam ediyor sarjda oldugu sürece, bahsedilen resetleme olayını yemiyor (açma tuşu + ses kısma veya açma)
yardımlarınızı bekliyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
slm benım z1 acılmıyor sarja takınca tel tıtrıyor ve farklı bır pıl gostergesı bulunmakta

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ses açma ve power aynı anda basılı tutmak işe yaradı sağolun problemin neden olduğuna dair bir gelişme var mı? netteydim birden ekran dondu hiç bir işlem yapılamıyordu