Sony Xperia XZ - BootLoop Sorunu Sonrası, Companion ile Yazılım Onarımının İşe Yaramaması

Bu konuyu okuyanlar

oguzhanbatiyel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba SDN Forum üyeleri. Şimdi yazacaklarımın arasında ben pek bağlantı kuramadım. Telefonlar hakkında pek bilgim olmadığı için size sorayım dedim. Hemen anlatmaya geçeyim: 2 gün önce telefonumu yaklaşık 2 metreden ıslak zemine düşürdüm ve ekranın kenarlarında, sanki oralar nem almış gibi ve hani ekran koruyucuyu tam takamayınca minik kabarcık ve bulanıklık olur ya, aynen onun gibi bir görüntü oldu. Ekranın sağ altından da darbe yedi sanırım çünkü oralarda da 1x1.5 cm boyutlarında parlaklık oluştu. Yani parlaklığı 10 yapsam bile o alandaki parlaklık hep 100 oluyordu! 2 gün boyunca sıkıntısız kullandım, izler de kayboldu (parlak alan hariç) fakat bu sabah kulaklığı takıp müzik dinlerken kulaklık kablosu ekranla temas etti ve kabloyu uzaklaştırmama rağmen ekranda rastgele yerlere basılmaya başlandı. O kadar hızlı basılıyordu ki geri tuşuna falan basamıyordum. En son Whatsapp'a girdi ve fotoğrafları açtı. Sınıf grubuna foto atmasını istemedim saçma sapan ve sim kartı çıkardım (Restart bu yolla veya ses+güç tuşlarıyla oluyor, o an bu daha kolay geldi.) ve telefon kapandı. Kapanış o kapanış, açmaya kalkınca SONY yazısı geliyor, 5 saniye sonra tekrar kapanıyor. Bu döngü sonsuza kadar devam ediyor. Sony Companion'la da 2 kere başarısızlık yaşadım. 3.de USB'yi hiç oynatmadım ve sonunda onarım tamamlandı. Sevinçle güç tuşuna basılı tuttum ama telefon yine o sonsuz SONY-siyah ekran döngüsüne girdi. Şarja koyunca zaten otomatik olarak açılmaya çalışıyor telefon. Zorla kapatmak işe yaramıyor, şarjı aldığı an sonsuz döngüye giriyor. 2.5 yıl önce aldım, babam üniversite bitmeden almam diyor ve daha 2 yıl var okul 5 yıl olduğu için. Neyse gereksiz ayrıntıya girmeyeyim. Tüm durum bundan ibaret. BootLoop olunca onarım yaptım ve hiçbir işe yaramadı. Corona zamanında da telefonu bir servise verirsem elime 1 ayda ancak geçer ve çok pahalı. Başka ne yapabilirim lütfen destek olun <3
5ff9a524-5c0d-4d5b-a887-c1010df2c3b2.jpg
fa126999-33aa-42fd-8d84-feef3f129047.jpg

Mesaj otomatik birleştirildi:

''Zorla kapat'' sonrası şarj edince telefon açılıp kapanmayı keserek yeşil ışık yakıyor. Loop halinde ve şarjdayken de kırmızı ışık yanıyor. (Sol üstteki küçük yuvarlağa bakın telefondaki.) Normalde %15 şarjın altında kırmızı, %90 üstünde yeşil, 15-90 arası da turuncu ama sanırım bu renkler şu an şarj seviyesiyle alakalı değil. Lütfen yardım edin. Elimden geldiğince ben de yardımcı olacağım sizlere.

En ufak bir yardım bile çok iyi olur. Yapacak bişey kalmamış servise ver deseniz bile tamamım. Etrafımda teknolojiyle ilgilenen kimse yok...

saat başı uplayacağım özür dilerim UP

Son düzenleme:

Mfci

Asistan
Reaksiyon puanı
130
Merhaba SDN Forum üyeleri. Şimdi yazacaklarımın arasında ben pek bağlantı kuramadım. Telefonlar hakkında pek bilgim olmadığı için size sorayım dedim. Hemen anlatmaya geçeyim: 2 gün önce telefonumu yaklaşık 2 metreden ıslak zemine düşürdüm ve ekranın kenarlarında, sanki oralar nem almış gibi ve hani ekran koruyucuyu tam takamayınca minik kabarcık ve bulanıklık olur ya, aynen onun gibi bir görüntü oldu. Ekranın sağ altından da darbe yedi sanırım çünkü oralarda da 1x1.5 cm boyutlarında parlaklık oluştu. Yani parlaklığı 10 yapsam bile o alandaki parlaklık hep 100 oluyordu! 2 gün boyunca sıkıntısız kullandım, izler de kayboldu (parlak alan hariç) fakat bu sabah kulaklığı takıp müzik dinlerken kulaklık kablosu ekranla temas etti ve kabloyu uzaklaştırmama rağmen ekranda rastgele yerlere basılmaya başlandı. O kadar hızlı basılıyordu ki geri tuşuna falan basamıyordum. En son Whatsapp'a girdi ve fotoğrafları açtı. Sınıf grubuna foto atmasını istemedim saçma sapan ve sim kartı çıkardım (Restart bu yolla veya ses+güç tuşlarıyla oluyor, o an bu daha kolay geldi.) ve telefon kapandı. Kapanış o kapanış, açmaya kalkınca SONY yazısı geliyor, 5 saniye sonra tekrar kapanıyor. Bu döngü sonsuza kadar devam ediyor. Sony Companion'la da 2 kere başarısızlık yaşadım. 3.de USB'yi hiç oynatmadım ve sonunda onarım tamamlandı. Sevinçle güç tuşuna basılı tuttum ama telefon yine o sonsuz SONY-siyah ekran döngüsüne girdi. Şarja koyunca zaten otomatik olarak açılmaya çalışıyor telefon. Zorla kapatmak işe yaramıyor, şarjı aldığı an sonsuz döngüye giriyor. 2.5 yıl önce aldım, babam üniversite bitmeden almam diyor ve daha 2 yıl var okul 5 yıl olduğu için. Neyse gereksiz ayrıntıya girmeyeyim. Tüm durum bundan ibaret. BootLoop olunca onarım yaptım ve hiçbir işe yaramadı. Corona zamanında da telefonu bir servise verirsem elime 1 ayda ancak geçer ve çok pahalı. Başka ne yapabilirim lütfen destek olun <3Ekli dosyayı görüntüle 99407Ekli dosyayı görüntüle 99408

''Zorla kapat'' sonrası şarj edince telefon açılıp kapanmayı keserek yeşil ışık yakıyor. Loop halinde ve şarjdayken de kırmızı ışık yanıyor. (Sol üstteki küçük yuvarlağa bakın telefondaki.) Normalde %15 şarjın altında kırmızı, %90 üstünde yeşil, 15-90 arası da turuncu ama sanırım bu renkler şu an şarj seviyesiyle alakalı değil. Lütfen yardım edin. Elimden geldiğince ben de yardımcı olacağım sizlere.

En ufak bir yardım bile çok iyi olur. Yapacak bişey kalmamış servise ver deseniz bile tamamım. Etrafımda teknolojiyle ilgilenen kimse yok...

saat başı uplayacağım özür dilerim UP
Size gerçekten yardımcı olmak isterim bende sony z1 kullanıyorum bu 5 .yılı ama hem çevremde hem forumda bu tür şikayet yaşayan olmadı.Garip bir olay.Düşme esnasında basınçlar beraber anakarta veya ekrana zarar verdiğinden dolayı beyaz kısım diğer beyaz kısımlara göre parlıyor olabilir.2 metreden düşünce o basınçla beraber beton etkisi yapmış olabilir.İçerisine su sızıntısı aldıktan sonra da teknik arızalar büyük ihtimalle boy göstermiş.Teknik servise gönderseniz bile hallolabilecek bir iş için sizden daha yüksek paralar isteyebilirler.Eğer telefonu tam kurutamadıysanız ve sonrasında açtıysanız kısa devreye neden olmuş olabilir.Ondan dolayı 5 saniye sonra tekrardan kapanıyor olabilir.Varsayımlar üzerinden konuşuyoruz.Teknik servis sonrası bir de telefoncuya götürün.Belki telefoncu işinizi halledebilir.Eğer telefon pert olduysa geri dönüşüm kutusuna atmayın.Telefonunuzcan telefonun parçalara ayrılmasını rica edin.En azından 2.el kamera batarya kasa v.b şeyleri satarak biraz da olsun paranızı alabilirsiniz.

İyi forumlar..