Xperia Sola Jelly Bean Rom Portlandı

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Evet sonunda portlandı riskli olduğu için indirdim ama denemedim. Daha ilk versiyon olduğu için problemli olmasını bekliyordum ama sorunsuz çalışıyor diye geri dönüşler olmuş ama az daha bekleyeyim. Şuan sadece torrent linki mevcut.

5YUfXfY.jpg

5q7s4gK.jpg

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2258224

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
Yandex.Disk e upload etmişler :)

iyi sabırlısın. ben olsam dayanamaz yüklerdim :D

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
yüküyorum bırakırmıyım:) sağlam olduğunu söyleyenler çok herşeyde çalışıyor diollar :) bu munjeni büyük adam diğer elemanlar u'yu port etmeye bir haftadır uğraşıyolar hala camerayı çalıştıramadılar.. birazdan yükler deneyimleri paylaşırım

- - - Mesaj Güncellendi - - -

adam herşeyi full yapmış root için marketten superuser.apk yeterliymiş.

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Peki Floating Touch Bu rom'da çalışacak mı?

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Peki Floating Touch Bu rom'da çalışacak mı?

:) JB çalışmış sen neyin derdindesin:) bilmiyorum umrumda da değil açıkçası normalde de kullanmadığım bir özellik.

Evet arkadaşlar yükledim herhangi bir sıkıntı yok telefon ve batarya performansı gibi olayları kullandıkça görücez tabi güncellemeler ve iyileştirmeler gelecektir. Sony görsün bunları.....:)

aYhM6WQ.png

1dkONqj.png

joYRupv.png

mqoeTlw.png

VvGfrBQ.png

Q9CuHEk.png

4JseT8l.png

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
İyi de telefonun özelliği zaten o Floating Touch o yoksa ben ne yapim android 4.1.2'yi. İsterse android 5 olsun zaten Resimde Ram'i fazla kullanıyor.

virüslü

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arayüz nasıl? Mp3 çalar falan çalışıyor mu? Ram durumu nasıl? Kısacası bir degerlendirme yapar mısınız?

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Denediim herşey çalışıyor root yapıp gereksiz uygulamaları sileriz telefon rahatlar, ayrıca bu portlanmış bir custom romdur ve ilk versiyondur önemli olan çalışabilmesidir üstelikte böyle sorunsuz çalışıyor. Arkadaşlar anlamıyorsanız yorum yapmanıza bile gerek yok stock romlarla mutlu mesut yaşayın kafanıza silah dayayanmı var :) sanki zorla size bişey yapıyormuşuz gibi konuşmayın.

Ayrıca sony'nin jelly bean romlarında eski tarayıcı yok varsayılan olarak chrome var, xperia z'de dahil. Floating Touch eski tarayıcının bir özelliğiydi ve sadece o tarayıcıda çalışıyordu hatırlarsanız. Chrome'da Floating Touch desteği varmı bilmiyorum yoksa da gelebilir de gelmeyebilir de. maxthon browser kullanıyodum onda Floating Touch sanki çalışıyordu.
Yani lafın kısası bu güncellemeyi sony resmi olarak kendisi bile verse eskisi gibi Floating Touch diye bişey olmayacak.

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
Floating Touch zaten başlı başına gereksiz birşey :) insanı yorar o yahu :D

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
yormak değilde tek tarayıcıyla sınırlı ve 5inç ekran olmadığı için kullanışsız.:) ilk defa seveni gördüm saygı duyarım başka da bişe demem. Bu arada rom çok güzel 2. versiyonda performans iyileştirmeleri kernellerle kusursuz olur. Ah sony ah. Bu hali bile orjinal İCS 'den iyi diyebilirim, gelde sövme....

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
yormak değilde tek tarayıcıyla sınırlı ve 5inç ekran olmadığı için kullanışsız.:) ilk defa seveni gördüm saygı duyarım başka da bişe demem. Bu arada rom çok güzel 2. versiyonda performans iyileştirmeleri kernellerle kusursuz olur. Ah sony ah. Bu hali bile orjinal İCS 'den iyi diyebilirim, gelde sövme....

hele bi başı gelsin elbet güzel birşey yaparlar. biz hala ion için bekliyoruz :(

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
rootlatıp gereksiz uygulamarı silince (daha 2 uygulama sildim) gayet rahatlıyor makine arkadaşlar telefonda 1gb ram olduğunu falan sanıyorlar heralde:) bu cihazda 380 mb kullanılabilir ram var arkadaşlar buna alışın :) cm9 rom bu cihazda en performanslı çalışan romdur onda bile 70-140mb ram arası gidip geliyordu bunda da aynı, tek resimden ram kullanımını çözülmez bunu da ben öğretmiyim artık.

T0pwv7y.png

ee daha nolsun jelly bean bu hiç mi ram kullanmasın:)

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
evet doğal olarak gerekiyor

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
yükledim kardeşim dünden beri kullanıyorum

Taha Korkmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ram kullanımı filan nasıl çalışmayan bişey varmı pil nasıl

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
yularıda resim verdim ram kullanımı ics ile aynı performansı daha iyi diyebilirim, malum ics berbattı root edip gerksiz uygulamarı kaldırınca daha iyi oluyor mcafee, facebook,chrome kaldırdım ben bunlar ram düşmanı uygulamalar. Arada takılmalar oluyor ama bunlar gelecek kernel güncellemeleri vs ile düzelir yine ics'de ki bariz kasılmalar söz konusu değil. Pil ics nin aynısı gibi geldi bir kaç günlük kullanımda daha iyi anlaşılır tabi. Lazım olan herşey çalışıyor led bildirim ışığı ve alttaki beyaz led çalışmıyor sanırım bunlar küçük güncellemelerle çözülebilecek şeyler. kamera,walkman,telefon,wifi,3g/2g,nfc vs vs hepsi çalışıyor.

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
yularıda resim verdim ram kullanımı ics ile aynı performansı daha iyi diyebilirim, malum ics berbattı root edip gerksiz uygulamarı kaldırınca daha iyi oluyor mcafee, facebook,chrome kaldırdım ben bunlar ram düşmanı uygulamalar. Arada takılmalar oluyor ama bunlar gelecek kernel güncellemeleri vs ile düzelir yine ics'de ki bariz kasılmalar söz konusu değil. Pil ics nin aynısı gibi geldi bir kaç günlük kullanımda daha iyi anlaşılır tabi. Lazım olan herşey çalışıyor led bildirim ışığı ve alttaki beyaz led çalışmıyor sanırım bunlar küçük güncellemelerle çözülebilecek şeyler. kamera,walkman,telefon,wifi,3g/2g,nfc vs vs hepsi çalışıyor.

Peki, oyun performansında sorun yok değilmi. Kamera özellikleri ICS ile aynı mı yoksa farklı mı? Çok hızlandı diyorsun indirip flashlıyayım o zaman bende. Yemişim Floating Touch'u telefon çok kasılıyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bu konuda yanılıyorsun aykut yenihan arkadaşım Floating Touch desteği sadece tarayıcıda calışmıyor aksite tüm telefonu kapsayan bir özellik sence neden 2çift ekran kullanılmış.. ekran üstünde ağgılayıcı 2. bir ekran var.. ve bu ekran sayesinde Floating Touch yani dokunmadan haraket ve işlem yapabiliyorsun... ben Sony Xperia Sola Kullanıcısıyım ve Samsung Muş Falan anlamam Sony Sola Arkadaş Başka Ötesi Yok Telefon Taş Gibi Jely Kullanıla biliyorsan hiç düşünmedne geçerim telefonun asaletine asalet kadar ama Floating Touch desteği yoksa gerçekten o telefon toplama bilg. gibi kalır..../// bence jely çalışmaları bitsin kullanalım...
:tt1::tt1::tt1:Xperia Sola:tt1::tt1::tt1:

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Floating Touch sadece tarayıcıda çalışan bir özellik daha kullandığınız telefonu bilmiyorsunuz. Menulerde vs dokunmadan gezdiğiniz mi sanıyorsunuz?? tarayıcıda çalışıyor ve birde sonynin flow wallpaperini hareketlendiriyor hepsi bu.

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Floating Touch sadece tarayıcıda çalışan bir özellik daha kullandığınız telefonu bilmiyorsunuz. Menulerde vs dokunmadan gezdiğiniz mi sanıyorsunuz?? tarayıcıda çalışıyor ve birde sonynin flow wallpaperini hareketlendiriyor hepsi bu.

Emin misin? Kilit ekranını dokunmadan aç bakayım. Full veriyor o zaman Floating Touch'u.

yalancibahar

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşın solaya kurdum, gayet güzel. Ancak kamera için henüz erken, kamera kötü gösteriyor.

YEMEKTEYİZHASAN

Profesör
Reaksiyon puanı
1

yok abi mesela walkman e gir 2-3 cm ötesinden işliyor bende

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Stok rom hemen hemen hic kullanmadim demek oyleymis, hala gereksiz oldugunu dusunuyorm. Nys konuya donelim romda bazi sorunlar oldugu dogru listeleniyor yakinda son bir versiyon cikacak bakalim. Asil bekledigim cm10

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar bende xperia sola ya nasıl jelly beyan yükleyecem biri anlatabilir mi detaylı olarak şimdiden teşekkürler

spybot

Guru
Katkıda Bulunan
Reaksiyon puanı
629
Stamine mod var bunda ilginç..:D