Xiaomi Mi9 telefonumu Bilgisayara bağlayamıyorum.

Bu konuyu okuyanlar

selim397

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar.
Xiaomi mi9 marka model telefonumu bilgisayara bağlayamıyorum. Sadece şarj oluyor uyarısı geliyor. Dosya aktarma veya usb ile internet paylaşımı gibi seçenekleri kullanamıyorum. Bu sorun konu açmaktan yaklaşık 1-2 saat önce başladı. En başta bilgisayarıma bağlıydı cihazım ve internet paylaşımı yapıyordum. Birden internet bağlantısının koptuğunu gördüm ve usb yi cihazdan çıkartıp tekrar taktım. Bu sefer de bağlantı hiç kuramıyorum. Aygıt yöneticisinde Bilinmeyen USB Aygıtı ( Aygıt Tanımlayıcısı İsteği Başarısız Oldu ) hatası alıyorum. Sorunun driver kaynaklı olduğunu düşünüyordum ve bütün sürücüleri tek tek güncelledim. Windows güncellemesini de yaptım ve Windows defender da açık. Sorun hiçbir şekilde çözülmedi ve farklı bilgisayarda da denedim. Farklı 2 kablo ile bağlantı kurmaya çalıştığımda sonuç alamadım. Denediğim iki bilgisayarda da aynı hatayı aldım. Bilenler lütfen destek verirse sevinirim. Konu benim için acil

TheLastWarrior

Profesör
Reaksiyon puanı
3,045
Geliştirici seceneklerinden usb hata ayıklama modunu açıp birde öyle deneyin

selim397

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Verilerinizi yedekleyip format atmayı deneyin yada kapatıp açın ye
Hocam Allah razı olsun. Telefonu yeniden başlatmak hiç aklıma gelmedi. İnanır mısın her yolu denedim. Regedit den usb birimini düzenledim. Sürücüyü kaldırıp yeniden cihazı taktım. Wİndows güncellemesi gelmiş onu indirdim. Bilgisayarı hızlı önyükleye almıştım onu kaldırdım. Defalarca bilgisayarı yeniden başlattım ama bir kez bile telefonu yeniden başlatmadım. :D

TheLastWarrior

Profesör
Reaksiyon puanı
3,045
Bağlantı türünü telefondan sadece sarj etme olarakta secmiş olabilirsiniz onuda kontrol edin

selim397

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bağlantı türünü telefondan sadece sarj etme olarakta secmiş olabilirsiniz onuda kontrol edin
Telefondan hiçbir ayar yapmıyorum genelde. Sadece usb kablosunu takıp internet paylaşımını açıyorum. İşin ilginç tarafı internet paylaşımı kullanıyorken birden bağlantı gidiyor ve geri taksam bile sonuç alamıyordum. Farklı bilgisayardan deneyince kafayı yedim ve burada buldum kendimi. Neden kendi kendine böyle yapar anlamıyorum.

TheLastWarrior

Profesör
Reaksiyon puanı
3,045
Hocam usb ile telefonu bağlayınca 3 secenek cıkıyor sadece sarj et, dosya aktarımı vs acaba onlardan sadece şarj etmeyimi sectiniz yanlışlıkla

selim397

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hocam usb ile telefonu bağlayınca 3 secenek cıkıyor sadece sarj et, dosya aktarımı vs acaba onlardan sadece şarj etmeyimi sectiniz yanlışlıkla
Ona sadece dosya aktarmak istediğimde geliyorum. Sorun başladığında telefonu ne kadar bilgisayara bağlasam da o seçenekler çıkmıyordu. Onu da kontrol ettim. Ne şarj et ne mtp olarak kullan seçeneği mevcut değildi. Ayarlarda bağlantı ve paylaşımda usb internet paylaşımı seçeneği sanki hiç kablo bağlı değilmiş gibi görünüyordu.

TheLastWarrior

Profesör
Reaksiyon puanı
3,045
Ona sadece dosya aktarmak istediğimde geliyorum. Sorun başladığında telefonu ne kadar bilgisayara bağlasam da o seçenekler çıkmıyordu. Onu da kontrol ettim. Ne şarj et ne mtp olarak kullan seçeneği mevcut değildi. Ayarlarda bağlantı ve paylaşımda usb internet paylaşımı seçeneği sanki hiç kablo bağlı değilmiş gibi görünüyordu.
Büyük ihtimal orda sorun sadece sarj et seceneği sclmiş olabilir bşka aklma birşey glmio

Son mesajlar