Telefonum Bilgisayara Bağlanmıyor

Bu konuyu okuyanlar

yunus141423

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Öncelikle herkese selamünaleyküm, ben bu forum sitesinde yeniyim. Eğer bir hatam olursa yazarsanız sevinirim. Şimdi benim eski bir bilgisayarım var. General Mobile Gm 5 Plus telefonumda da bilgisayara aktarmam gereken 2-3 gb'lık dosyalar var. Eskiden takınca bilgisayar hemen algılıyordu ve istediğim gibi dosya aktarabiliyordum. Şimdi takınca telefonum sadece şarj oluyor, usb den bağlandığını bile algılayamıyor. Dedim ayarlardan dosya aktarmayı seçmem lazım, öyle de yaptım ama hayır, olmadı. Aygıt yöneticisine bakınca da telefonum gözükmüyordu. Bende youtube dan baktım ve aygıt yöneticisindeki tüm usb driverlarını sildim ve bilgisayarı yeniden başlattım. Tekrar otomatik yüklenmişti ve telefonumu takınca telefonumu görüyordu. O gün işim vardı ve sonra yaparım deyip gittim. Ertesi gün yine olmayınca aynı işlemleri yaptım, ama yine algılamadı. Sonra başka bir telefon takıp denedim. Başka telefonlarda sorunsuz çalışıyordu. Bende başka bir telefon bağlıyken diğer usb girişine takmayı denedim, bu sefer bilgisayar "usb aygıtı tanınamadı" dedi. Bunu da araştırdım ama yapamadım. Tam pes ediyordum ki son kez takıp çıkardığımda oldu. İlk dosyamı gönderebildim ama diğer dosyalarım da var onları da göndermem gerekiyor ve tekrar bağlantı gitti. Şarj aletinde sorun var mı bilmem ama varsa yeni şarj aleti alacak durumda değilim (şimdilik. Bu ay maddiyat olarak sıkıntılar var ve Gm 5 Plus'ın şarj aleti farklı) Aranızda varsa bilgili olan, bana yardımcı olabilir mi? Olamasa bile yine de teşekkürler

emin:)

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,124
Takıp olan telefonda kullandığın kabloyu bi kullan derim.

yunus141423

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Takıp olan telefonda kullandığın kabloyu bi kullan derim.
Ne demek istediğinizi tam anlamadım ama sanırım diğer telefonu bağlarken kullandığım kabloyu kullanmamı tavsiye ediyorsunuz, fakat ikisinin uçları farklı biri type-c diğeri normal (şuan dalgınım biraz isimlerini unutmuş olabilirim ama anlamışsınızdır) yani ikisinin de ucu farklı ve bağlayamıyorum. Dediğim gibi de yeni şarj aleti alacak durumda değilim, eğer bildiğiniz başka bir yöntem varsa söylerseniz sevinirim

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,124
Ne demek istediğinizi tam anlamadım ama sanırım diğer telefonu bağlarken kullandığım kabloyu kullanmamı tavsiye ediyorsunuz, fakat ikisinin uçları farklı biri type-c diğeri normal (şuan dalgınım biraz isimlerini unutmuş olabilirim ama anlamışsınızdır) yani ikisinin de ucu farklı ve bağlayamıyorum. Dediğim gibi de yeni şarj aleti alacak durumda değilim, eğer bildiğiniz başka bir yöntem varsa söylerseniz sevinirim
Kabloya bastır belki kablolar kopmuştur.Bastır dediğimde dokun :D

yunus141423

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Kabloya bastır belki kablolar kopmuştur.Bastır dediğimde dokun :D
Şarj oluyor, fakat usb ile bağlandığını anlayamıyor, şimdi denedim ve tekrardan "usb aygıtı tanınamıyor" dedi. Yine de yardımcı olmaya çalıştığınızdan teşekkürler

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,124
Şarj oluyor, fakat usb ile bağlandığını anlayamıyor, şimdi denedim ve tekrardan "usb aygıtı tanınamıyor" dedi. Yine de yardımcı olmaya çalıştığınızdan teşekkürler
Dediğiniz gibi "USB aygıtı tanıyamıyor" sorunu çıkmış.Kabloyu değiştirirseniz olacağını düşünüyorum.

fatih1430

Asistan
Reaksiyon puanı
113
kalın ve kısa telefon kablosu ile pc bağla bir dene