Intel(r) Ethernet connection (2) I218-V " bu aygıt başlatılamıyor." Hatası

Bu konuyu okuyanlar

prosephina

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Öncelikle herkese merhabalar, üniversitelerin uzaktan eğitime dönmesinden sonra aile evine döndüm. Bir arkadaşımın eski masaüstü bilgisayarını aldım derslere girmek için. Ancak harddiski yoktu. Ben de 500 GB harddisk vardı, bilgisayara taktım ve USB yardımıyla Microsoft'un orijinal sitesinden indirdiğim Windows kurdum. Ancak bir türlü internete bağlayamıyorum. Aygıt yöneticisinde, sürücünün üstünde sarı ünlem işareti çıkıyor ve kasanın arkasında internet kablo girişinde sarımsı ışık yanıyor.

Lütfen yardımcı olun, derslere giremiyorum.

İnternetten araştırıp denediğim çözüm yolları;

Intel'in ve ASUS'un sitesinden internet driver indirip, kurmak.
Bilgisayara yeniden Windows yüklemek.
BIOS resetlemek.
BIOS güncellemek.
Yeni internet kablosuyla denemek.
Modemi resetlemek, açmak kapatmak.
Driverları manuel şekilde(disketi var) yüklemek.

Sistem özellikleri;
Intel Core i7 4790 K.
ASUS Z97-A.
8 GB RAM.
NVIDIA GeForce GTX 970.

Son düzenleme:

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,956
Öncelikle herkese merhabalar, üniversitelerin uzaktan eğitime dönmesinden sonra aile evine döndüm. Bir arkadaşımın eski masaüstü bilgisayarını aldım derslere girmek için. Ancak harddiski yoktu. Ben de 500 GB harddisk vardı, bilgisayara taktım ve USB yardımıyla Microsoft'un orijinal sitesinden indirdiğim Windows kurdum. Ancak bir türlü internete bağlayamıyorum. Aygıt yöneticisinde, sürücünün üstünde sarı ünlem işareti çıkıyor ve kasanın arkasında internet kablo girişinde sarımsı ışık yanıyor.

Lütfen yardımcı olun, derslere giremiyorum.

İnternetten araştırıp denediğim çözüm yolları;

Intel'in ve ASUS'un sitesinden internet driver indirip, kurmak.
Bilgisayara yeniden Windows yüklemek.
BIOS resetlemek.
BIOS güncellemek.
Yeni internet kablosuyla denemek.
Modemi resetlemek, açmak kapatmak.
Driverları manuel şekilde(disketi var) yüklemek.

Sistem özellikleri;
Intel Core i7 4790 K.
ASUS Z97-A.
8 GB RAM.
NVIDIA GeForce 970 GT.
NVIDIA GeForce GTX 970 olmasın o? :)

prosephina

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Evet,o şekildeymiş kusura bakmayın kafam karışık çok uzun süredir uğraşıyorum bu sorunlar

prosephina

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
O zaman bir Wi-Fi kartı ya da ethernet kartı satın alabilirsiniz (Wi-Fi alacaksanız en az 802.11ac yani Wi-Fi 5 alın).ön
Format atmadan önce ethernet kartı düzgün çalışmaktaydı.Herhangi bir darbede almadı kasa.Sorunun yazılımsal olduğunu düşünüyorum tabi eğer bi çözüm bulamassam ilk işim sizin söylediğinizi yapmak olucak.

prosephina

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
O zaman bir Wi-Fi kartı ya da ethernet kartı satın alabilirsiniz (Wi-Fi alacaksanız en az 802.11ac yani Wi-Fi 5 alın).
merhaba bugün gidip ethernet kartı aldım,ancak pc ye tanıtamadım yardımcı olma şansınız var mı