Xiaomi mi5 kamera performansı

Bu konuyu okuyanlar

asdwe3361

Asistan
Reaksiyon puanı
132
Kullanmış olduğum cihaz emektar galaxy note 2.Mi5 i sar değeri normal olduğunu öğrendikten sonra kamerasını merak ettim.Cünkü kamera benim için önemli.S7 ve 6s gibi cihzlarla kıyaslanıyor youtubede.Bilgisi olan veya kullananlardan öneride olan olursa şimdiden teşekkür ederim iyi forumlar..

M

Murat Burç

SDN Okuru
6s belki belki yani ama optik imaj sabitleyicisi olduğunu için 6se göre daha sarsıntısız bir video çeker
S7 imkanı yok

Şu var kamerası mutsuz etmez fiyatına göre çok iyi
Ama üst seviye cihazlarla kıyaslanamaz s7 dır note 5 dır v20dir Huawei p9un fotoğraf kalitesi gibi konularla boy ölçüşemez

asdwe3361

Asistan
Reaksiyon puanı
132
Hani zaten en iyi kameraya sahip denmiyor ama en azından 6s e göre başarılı s7 ile yarısacak seviyede her ne kadar onun kadar olmasada.V20 dedigin telefon daha göbek bağı kesilmedi hocam ondan daha iyi olursa kamerasi lg ye yazık zaten.Kiyaslanmaz v20 kac günlük telefon zaten

M

Murat Burç

SDN Okuru
Hani zaten en iyi kameraya sahip denmiyor ama en azından 6s e göre başarılı s7 ile yarısacak seviyede her ne kadar onun kadar olmasada.V20 dedigin telefon daha göbek bağı kesilmedi hocam ondan daha iyi olursa kamerasi lg ye yazık zaten.Kiyaslanmaz v20 kac günlük telefon zaten
Hocam Geç o işleri
Kim diyor s7 ile yarışacak düzeyde diye bir s6 seviyesine gelsin öyle konuşalım
6s ı bilemem ama 7 ile felan da yarışamaz aslında
Kalite detay olarak da 6s ile yarışamaz

asdwe3361

Asistan
Reaksiyon puanı
132
Hocam Geç o işleri
Kim diyor s7 ile yarışacak düzeyde diye bir s6 seviyesine gelsin öyle konuşalım
6s ı bilemem ama 7 ile felan da yarışamaz aslında
Kalite detay olarak da 6s ile yarışamaz
Valla ben inceleme ve karşılaştiŕmalara göre yorumladım yoksa en ufak bir önyargım yok istersen sende bir incelersin

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
Mi5 kamera olarak s7'yer rakip olamaz ancak Note 5 s6 edge gibi cihazlar ile yarışabilir ama geçemez iphonelardan iyi bir kamerası var ancak yazılımı kötü.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Valla ben inceleme ve karşılaştiŕmalara göre yorumladım yoksa en ufak bir önyargım yok istersen sende bir incelersin
İnceledim merak etme
Hali hazırda mi mix veya mi note 2 nin bile etkileyici bir kamerası yok
Xioami telefonlarin üst düzey modelleri işlemci tarafında çok iyi hatta çok çok iyi üstün donanımları var tüm xioami ailesinin bu tarafta fiyat performans oranı çok yüksek(abartma yoktur) ekran panelleri güzel batarya performansı iyi fakat
Kamera tarafına gelince alayı tırt

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
İnceledim merak etme
Hali hazırda mi mix veya mi note 2 nin bile etkileyici bir kamerası yok
Evet işlemci tarafında çok iyi hatta çok çok iyi üstün donanımları var tüm xioami ailesinin bu tarafta fiyat performans oranı çok yüksek(abartma yoktur) ekran panelleri güzel batarya performansı iyi fakat
Kamera tarafına gelince alayı tırt
İphone'a demedim ki :D Apple'a zaten yazılım tarafında laf atılmaz adamlar en iyisi

M

Murat Burç

SDN Okuru
İphone'a demedim ki :D Apple'a zaten yazılım tarafında laf atılmaz adamlar en iyisi
En iyisi ?? :D:D:D

7 plusun facialarini görüyoruz :D
Samsung varken o kim :D:D
O yazilima laf atma meselesini ben yanlış anlamışım kusura bakma sildim zaten

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
En iyisi ?? :D:D:D

7 plusun facialarini görüyoruz :D
Samsung varken o kim :D:D
O yazilima laf atma meselesini ben yanlış anlamışım kusura bakma sildim zaten
:D Apple - Samsung kavgası olmasını istemiyorum ama yazılımda henüz Apple ile baş edemezler kendi işletim sistemleri yok henüz Tizen var işe yaramıyor.

M

Murat Burç

SDN Okuru
:D Apple - Samsung kavgası olmasını istemiyorum ama yazılımda henüz Apple ile baş edemezler kendi işletim sistemleri yok henüz Tizen var işe yaramıyor.
Tizenin daha 40-50 fırın ekmek yemesi lazım uygulama desteği tarafında tizen meselesinde haklısın
Android tarafında ise Yeni android 7.0lı grace ux touchwiz bana göre İos 10dan daha iyi ağır grafik gücü kullanan yerlerde haliyle a10 onde ama ama arayüz tarafında A10 bile kurtaramaz İos 10u

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
Tizenin daha 40-50 fırın ekmek yemesi lazım uygulama desteği tarafında
Android tarafında ise Yeni android 7.0lı grace ux touchwiz bana göre İos 10dan daha iyi ağır grafik gücü kullanan yerleri bilmem ama arayüz tarafında A10 bile kurtaramaz
Çok zor :D Android'in daha 10 Fırın ekmek yemesi lazım ki yemesi gerek artık bende Android kullanıyorum.

asdwe3361

Asistan
Reaksiyon puanı
132
O zaman bana 1800 tl ye kadar minimum 4 sene idare edecek kamerası iyi olan bir cihaz önerin :) suan note 2 kullanıyorum sabrım kalmadı

M

Murat Burç

SDN Okuru
Konu sahibine bütçen düşükse mi5 al geç asla kamerada mutsuz etmez.
Tırt niye dedim mi5 kötü değil rakipleri anormal iyi
Çok zor :D Android'in daha 10 Fırın ekmek yemesi lazım ki yemesi gerek artık bende Android kullanıyorum.
Valla ben videolarda s7nin 7 plusu android 7.0ın betasinda tarumar ettiğini,
Arkadaşımın iPhone 7si ile benim s7min arayüz tarafında rahat rahat kafa yarıstıgini hatta bazı konularda geçtiğini,
Forumda İos 10 kaynaklı sorunları gördükten sonra iOS'un benim için bir yazılım tarafı kalmadı
Kurtarırsa dümdüz işlemciden kurtarır.

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
O zaman bana 1800 tl ye kadar minimum 4 sene idare edecek kamerası iyi olan bir cihaz önerin :) suan note 2 kullanıyorum sabrım kalmadı
Mi5s
--- Gönderi Güncellendi ---
Konu sahibine bütçen düşükse mi5 al geç asla kamerada mutsuz etmez.
Tırt niye dedim mi5 kötü değil rakipleri anormal iyi

Valla ben videolarda s7nin 7 plusu android 7.0ın betasinda tarumar ettiğini,
Arkadaşımın iPhone 7si ile benim s7min arayüz tarafında rahat rahat kafa yarıstıgini hatta bazı konularda geçtiğini,
Forumda İos 10 kaynaklı sorunları gördükten sonra iOS'un benim için bir yazılım tarafı kalmadı
Kurtarırsa dümdüz işlemciden kurtarır.
:D İnşAllah canım ya

M

Murat Burç

SDN Okuru
İthalatçı G5
Mi5s

:D İnşAllah canım ya
Bi okuda cevap ver yav:D
Ben şuan bazı android telefonların yazılım olarak İos tan üstün olduğunu düşünüyorum bu fikrinden asla vazgeçmem sanırım

Mi5de ois var mi5sde yok ois videoda ve fotografta sarsıntıyi önler ona göre karar ver

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
İthalatçı G5

Bi okuda cevap ver yav:D
Ben şuan bazı android telefonların yazılım olarak İos tan üstün olduğunu düşünüyorum bu fikrinden asla vazgeçmem sanırım

Mi5de ois var mi5sde yok ois videoda ve fotografta sarsıntıyi önler ona göre karar ver
Mi5s daha sağlam kasa ve kamera mevcut ois benim için önemli değil ama arkadaşı bilemem.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Mi5s e gelesiye kadar o aralıkta G5 var kamera anlamında mi5sden daha iyi olacaktır

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Kullanmış olduğum cihaz emektar galaxy note 2.Mi5 i sar değeri normal olduğunu öğrendikten sonra kamerasını merak ettim.Cünkü kamera benim için önemli.S7 ve 6s gibi cihzlarla kıyaslanıyor youtubede.Bilgisi olan veya kullananlardan öneride olan olursa şimdiden teşekkür ederim iyi forumlar..

Merhaba,

Sar değerlerinin yüksek olmadığını bilen bir kullanıcının çıkması güzel olmuş :) çünkü biz burda söyleye söyleye dilimizde tüy bitti :). En sonunda hatta ana sitede'de haberde yapıldı o yüksek sar değerli cihazlar arasında yok. Şimdi konuya gelecek olursak.

Mi5'in kamera performansı 1100 tl için gayet başarılı. Kamera konusunda s7 ile kıyaslanır mı? Hayır. Arka kamerada s7 en iyiler içinde yer alan bir cihaz. Ama iphone 6s tadında bir arka kamerası var. Buda gayet güzel bir seviye. Bi 6s 32gb'ın 2500 tl olduğunu düşünürsek gayet iyi sonuçlar. Ön kamera konusunda çözünürlük olarak çok yüksel olmaması bir dezavantaj olacağını sanmıyorum çünkü ön kameradan çekilen bir resmi poster baskı yapan pek yoktur sanırım. Ön kamera memnun eder mi? Evet memnun eder. Fiyat çok uygun bu cihazın özelliklerine göre.

Ben cihazı satın alıp kullanmadım ama incelemelerimdeki izlenimim bu şekilde. 1100 tl'ye on numara cihazdır, alınır.

asdwe3361

Asistan
Reaksiyon puanı
132
Merhaba,

Sar değerlerinin yüksek olmadığını bilen bir kullanıcının çıkması güzel olmuş :) çünkü biz burda söyleye söyleye dilimizde tüy bitti :). En sonunda hatta ana sitede'de haberde yapıldı o yüksek sar değerli cihazlar arasında yok. Şimdi konuya gelecek olursak.

Mi5'in kamera performansı 1100 tl için gayet başarılı. Kamera konusunda s7 ile kıyaslanır mı? Hayır. Arka kamerada s7 en iyiler içinde yer alan bir cihaz. Ama iphone 6s tadında bir arka kamerası var. Buda gayet güzel bir seviye. Bi 6s 32gb'ın 2500 tl olduğunu düşünürsek gayet iyi sonuçlar. Ön kamera konusunda çözünürlük olarak çok yüksel olmaması bir dezavantaj olacağını sanmıyorum çünkü ön kameradan çekilen bir resmi poster baskı yapan pek yoktur sanırım. Ön kamera memnun eder mi? Evet memnun eder. Fiyat çok uygun bu cihazın özelliklerine göre.

Ben cihazı satın alıp kullanmadım ama incelemelerimdeki izlenimim bu şekilde. 1100 tl'ye on numara cihazdır, alınır.
Bilgiler için çok teşekkür ederim.Arkadaşta 6s var mesela fotoğraf kalitesini baya biliyorum gece gündüz ve ön kamerasını baya kullandım.Ondan geri kalır yanı yoktur umarım.Galaxy s6 ve 6s kameralarına göre pişman etmez dimi mumla aratmaz diye düşünüyorum :) k.bakmayın cihazı inceleme fırsatım olmayınca her ayrıntiyı soruyorum

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bilgiler için çok teşekkür ederim.Arkadaşta 6s var mesela fotoğraf kalitesini baya biliyorum gece gündüz ve ön kamerasını baya kullandım.Ondan geri kalır yanı yoktur umarım.Galaxy s6 ve 6s kameralarına göre pişman etmez dimi mumla aratmaz diye düşünüyorum :) k.bakmayın cihazı inceleme fırsatım olmayınca her ayrıntiyı soruyorum
Verdiğin paranın daha üstünün bile hakkını rahat rahat verir merak etme

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
6s den fotoğraf konusunda iyi , video'da 6s daha başarılı ama çok bir fark da yok , s7 her türlü daha iyi ama onda da fazla bir fark yok kardeşim.

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779

Galaxy s6'nın arka kamerası daha başarılı 6s ve mi5'e göre. Bence mi5'i kamera konusunda samsung'larla kıyaslamayın arka kamerada samsung, ön kamerada htc10 bu çıtayı bayağı yükseltti. Ama dediğim gibi bana verdiği kullanıcı deneyimi ip6s seviyesinde oldu. 6s kamerasını beğeniyorsanız bu cihazın kamerası da benzer bir deneyim sunacaktır size. Pişman edecek bir kamerası yok yani.

Zaten bu fiyat bandında kamera konusunda en iyisi lg g4 ama xiaomi mi5 de kamerada 1100 e gerçekten iyi yani.

Hatta kamera konusunda dxonark 6s 82 vermiş, xiaomi mi5'e 79 vermiş. Yani aşağı yukarı benzer işte puanlar. Aradaki fiyat farkına baktığımızda sonuç gayet iyi.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ben bir ekleme yapayım moderatörümun yazısına Mi5sin oisi var ki ois gerçekten etkili bir donanım videoda sarsilmayi gerçekten önlüyor
6sde ois yok 6s+da var
Galaxy s6'nın arka kamerası daha başarılı 6s ve mi5'e göre. Bence mi5'i kamera konusunda samsung'larla kıyaslamayın arka kamerada samsung, ön kamerada htc10 bu çıtayı bayağı yükseltti. Ama dediğim gibi bana verdiği kullanıcı deneyimi ip6s seviyesinde oldu. 6s kamerasını beğeniyorsanız bu cihazın kamerası da benzer bir deneyim sunacaktır size. Pişman edecek bir kamerası yok yani.

Zaten bu fiyat bandında kamera konusunda en iyisi lg g4 ama xiaomi mi5 de kamerada 1100 e gerçekten iyi yani.

Hatta kamera konusunda dxonark 6s 82 vermiş, xiaomi mi5'e 79 vermiş. Yani aşağı yukarı benzer işte puanlar. Aradaki fiyat farkına baktığımızda sonuç gayet iyi.

Son mesajlar