Xiaomi Mi Band Kullanıcıları Kulübü

Kullanıyorsanız hangisini kullanıyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    47

Bu konuyu okuyanlar

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
Neden Mi Band 5 almalıyım?

4 ile 5 arasındaki farklar nelerdir? Neden 4 değil de 5 olmalı?

Aydınlatıcı bilgi verebilir misiniz?

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Ekranı büyük. Aradaki fiyat farkı da en son baktığımda azalmıştı. Özellik bakımından da zengin. Spor modları, selfie vs.

Mustafa Ertek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Herkese merhaba mi band 4 kullanıyorum yaklaşık 15aydır falan aklımda olan bir soruyu sorucam ben iPhone kullanıyorum ve araç takımı kısmında piller diye bir bölüm var ve ben burda herhangi bir bt cihaz bağladığımda pil seviyesini görüyorum ama mi band 4ün ki gözümmüyor gözükmesi için ne yapmaliyım

Su tankı

Doçent
Reaksiyon puanı
641
Bende 3 ile girmeyi düşünüyorum bu kulübe

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
mi band 5'e güncelleme geldi bugün .

Güncelleme genel olarak performans ve iyileştirmeler üzerine yoğunlaşmış bir şekilde karışımıza çıkıyor. Bu güncelleme, cihazın performansını arttırarak bilinen bazı hataları ortadan kaldırıyor. Önceki güncelleme, antreman modunuzu otomatik tanıyan ve buna göre kaydetmeye başlayan yeni bir özellik içeriyordu. Yeni güncelleme ile bu özellikte çeşitli iyileştirmeler yapılmış ve artık daha doğru sonuçlar verecek.

Reaksiyon puanı
1,338
Herkes Mi Fit kimliğini paylaşsın arada birbirimizi dürtelim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

?

Benim kimliğim bu beni ekleyebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• 3032200284_tr_share.jpg
    3032200284_tr_share.jpg
    44.4 KB · Görüntüleme: 179
Reaksiyon puanı
1,338
Kimse atmayacak mı eğer kodunuzu atamadıysanız hemen bunu anlatan konu açarım alt kısımda da birbirimizi ekleriz.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Önümüzdeki ay MI Band 5 ile aranıza katılacağım inşallah
Fiyatın 200'ün altına düşmesini bekliyorum

Nymphext

Asistan
Reaksiyon puanı
191
band 4 kullanıyorum eğer band 6'da ekran dahada büyürse ona geçmeyi planlıyorum

Nymphext

Asistan
Reaksiyon puanı
191
Bende Band 4 kullanıyorum 5 tatmin edici özellikler sunmadığı için geçmedim. 6'yı bekliyorum GPS gelecek diyorlardı en son çıkan haberlerde ama beklemedeyiz. :)
aynen öyle 4'den 5'e geçmeye değmez. Eğer 6 uçuk fiyatlara gelmez ise kesin geçerim .

AbdulkadirGUNAY

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Herkes Mi Fit kimliğini paylaşsın arada birbirimizi dürtelim.

?

Benim kimliğim bu beni ekleyebilirsiniz.
Ben sizi ekleyemedim hocam hata veriyor Mi Fit, sizde ya da diğer arkadaşlarda beni ekleyebilirsiniz. Birbirimizi motive etmiş oluruz. :)
6c8c3766-056a-4f0d-8a9c-596f45659ac9.jpeg

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Mi Band 5 kullanıyorum.
Böyle bir kulüp olduğunu bilmiyordum.
Çok iyi ve memnunum.

Küçük, canlı ve renkli ekran ve bir çok fonksiyonu mevcut.

tobraki

Asistan
Reaksiyon puanı
519
Ben para birktirip Mi Band 5 almayı düşünüyorum,ucuz ve güzel.

olcayypc

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
17
İphone 12 mini ile kullanılan Mi Band 6 İncelemesi

Serinin tüm modellerini (1-2-3-4-5-6) kullanmış biri olarak 2 haftadan fazladır kullandığım Mi band 6 için en baştan çok net belirtmem gerekiyor ki.. Serinin En özel ve en iyi cihazı olmuş.

Tüm serileri en az 1 ay olmak üzere kullanmıştım bu zamana kadar 6 serisinin diğerlerinden en büyük farkı artık kaba bir cihazdan bence piyasadaki bir çok cihazla yarışacak Fiziksel bir konuma gelmiş ve fiyat performans noktasında da çok ciddi bir değeri var olduğunu düşünüyorum ..

Özellikle ekran boyutunun büyümesi ile neredeyse tam ekran kullanım şansınız oluyor.. Elbetde yazılımsal ya da donanımsal eksikleri var ama bulunduğu fiyat segmentinde bence çok F/P olduğunu söyleyebilirim

Kullanım detaylarına gelirsek de;

Bildirimler telefonla çok uyumlu hemen bilekliğe yansıyor.. Özellikle İphone ile kullanımda kısıtlamaların 1 konu dışında olmaması bence çok önemli. Gelen bildirimlerin hepsini büyük ekran da okuma imkânı tanıması birçok farklı kullanıcıya hitap ediyor. Bildirim noktasında tüm uygulamalardan tam verimli bildirimler alıyorsunuz. Özellikle 5 serisine göre farkı artık Whatshap Facebook v.b gibi uygulamalarında bildirimleri orijinal simgeleri ile geliyor. Önceki serilerde bazı uygulamaların simgeleri görünmüyordu artık bu seride görünüyor. Ama tabi yeni çıkması ve hiç güncelleme almamış olması sebebiyle Türkçe dil şuan için yok ve emojiler de bazen tanımıyor soru işareti olarak gösteriyor. Ama Türkçe dil desteği olmasa da mesajlarda tanımadığı harf yok tüm yazıları net şekilde gösteriyor bu bence çok önemli ama güncelleme gelince Türkçe dil desteği ile bence olası sorunlar ya da eksiklerde çözülecektir.

Cihazın konum özellikleri dışında 5 serisi ile çok farkı yok. Yani 5 serisindeki donanımsal verim buna da var o yüzden 5 kullanıcıları 6 serisinde özellikle sağlık ve spor alanında fark yaşamayacaklar.Tek ve en büyük donanımsal fark yerleşik konum özelliği

Cihazın pil performansı 5 serisine göre bence kötü. Ekran büyüklüğü ve sağlıksal verilerin sürekli kullanımı ile pil süresi max. performanslı kullanımda 6 7 gün arasında şarj süresi veriyor.

Cihazında android - ios ile kullanımlarda konum özelliği dışında bir farkı yok. Güncelleme kaynaklı mı bilmiyorum ama yerleşik konum özelliğini spor aktivitelerinde iphone ile kullanamıyorum .. Hiçte araştırmadım ama iphone ile kullanımlarda konum özelliğini kullanamıyoruz sanırım ama bunun dışında diğer tüm hususlar tam performans sonuç veriyor.

Sonuç Olarak

6 serisi bence serinin en güzel tasarıma ve kullanım kalitesine sahip cihazı olmuş. Gelecek güncellemeler ile daha iyi olacağını düşünüyorum. Ama 5 serisini kullanan biri 6 ya geçmeli mi?

Eğer tasarım olarak tam ekran istiyorsa geçebilir ama bunun dışında geçmeye değecek farklar yok. Ama 4 ve önceki serileri kullanan arkadaşlar hiç düşünmeden imkan varsa geçin derim..

Benzer fiyat olmasa da aynı segment de bulunan Huawei watch fit ile karşılaştırma yaptığımda da watch fit den daha verimli ve daha uygun bir cihaz olduğunu düşünüyorum. O yüzden 350-400 tl arası alınacak akıllı aksesuar sınıfında 1 numaralı tercih Mi band 6 olduğunu düşünüyorum..

Kalın sağlıcaklar J

selimaksungur1

Doçent
Reaksiyon puanı
689
3 yıl önce falan mi band 2 almıştım onu da kaybettim :/

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Hocalarım sizce MI Band 5 mi alayım yoksa Band 6'nın fiyatının düşmesini mi bekleyim
Acelem yok

Olive34

Asistan
Reaksiyon puanı
133
2 yıldır Mi Band 2 kullandım. Maalesef ekranın parlaklığının düşmesi sorunu bende de oldu. Dışarıda hiçbir şekilde ekranı göremiyorum. Ek olarak kordonu koptu. :) Normalde çok memnundum bileklikten.

Sonra Mi Band 5 aldım ama kendi kendine nabız ölçmeye çalışıyordu. Bilekliğin ayarlarından otomatik nabız ölçme özelliği kapalı olmasına rağmen cihazın arkasındaki sensör arada bir devreye giriyordu. Aldıktan 1 hafta sonra durumu fark ettim ve iade ettim.

Mi Band 5 hoşuma gitmişti ama sorun yaşayınca iade ettim. :( Samsung Galaxy Fit 2 ile devam ediyorum. Mi Band 5 göre daha çok hoşuma gitti diyebilirim.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
acelen yoksa beklemeni tavsiye ederim dostum bileklikte tam ekran deneyimini yaşamanı isterim
Şu anda alacak durumum yok zaten dostum ama bir bilekliğe de 500 lira vermek de istemiyorum en fazla 200-250 veririm daha da üzerine çıkmam
MI Band 6 200 civarına düşer mi onu da bilmiyorum.