Xiaomi Mi 9T/9T Pro Kullanıcıları Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

enslave

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Android güncelleme işini hallettim çok şükür. başka bir sorunum daha var tronsmart Spunky Beat tws kulaklık almıştım. Telefonumla eşleştirdim mikrofon sesim gayet güzel karşıya gidiyordu 2 hafta güzel bir şekilde kullandım. Daha sonrasında sesim karşıya baya baya kısık gitmeye başladı. Kulaklıkları resetledim düzelmedi. Telefon bluetooth ayarlarını resetledim yine düzelmedi. Forumlara baktım mutlak sesi devre dışı bırak seçeneğini denedim yine düzelmedi. Ses kaydedicisinden sesimi kaydettim mikrofondan sesimi gayet güzel kaydediyor. Yani sadece telefon görüşmesinde mikrofonda sıkıntı oluyor. Kulaklıkları farklı 2 telefonda eşleştirdim onlarda gayet güzel çalışıyor mikrofon sesi karşıya gayet net bir şekilde gidiyor. Tekrar benim telefonumla eşleştirdiğimde görüşme yaptığımda yine kısık gidiyor.Bu garip sorunu bilen var mı acaba. Şimdiden teşekkürler
Mesaj otomatik birleştirildi:

Öyle olmaz ki. Güncellemeleri sırayla yüklemeniz gerekiyor. İkisi ayrı paket. Aynı anda yapamazsınız. Siz sırayla güncelleyin büyük ihtimalle gelir Android 10.
sayenizde hallettim teşekkür ederim

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Android güncelleme işini hallettim çok şükür. başka bir sorunum daha var tronsmart Spunky Beat tws kulaklık almıştım. Telefonumla eşleştirdim mikrofon sesim gayet güzel karşıya gidiyordu 2 hafta güzel bir şekilde kullandım. Daha sonrasında sesim karşıya baya baya kısık gitmeye başladı. Kulaklıkları resetledim düzelmedi. Telefon bluetooth ayarlarını resetledim yine düzelmedi. Forumlara baktım mutlak sesi devre dışı bırak seçeneğini denedim yine düzelmedi. Ses kaydedicisinden sesimi kaydettim mikrofondan sesimi gayet güzel kaydediyor. Yani sadece telefon görüşmesinde mikrofonda sıkıntı oluyor. Kulaklıkları farklı 2 telefonda eşleştirdim onlarda gayet güzel çalışıyor mikrofon sesi karşıya gayet net bir şekilde gidiyor. Tekrar benim telefonumla eşleştirdiğimde görüşme yaptığımda yine kısık gidiyor.Bu garip sorunu bilen var mı acaba. Şimdiden teşekkürler

sayenizde hallettim teşekkür ederim
Rica ederim :)

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Son düzenleme:

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686
Apk kurmama gerek yok ki zaten sistem guncellemesi ile cekmece özelligi gelmis şuanda MI9T bende degil o yuzden yorum yapamiyorum halen elimde Galaxy A7 2015 var

Bu cekmece secenegi gelmeden önce Poco Launcher kullaniyordum apk ile ugrasmayı sevmiyorum
Çekmece ayarını hala yapamadıysan ekranı iki parmağınla kıstır veya basılı tut.Ayarlardan Daha Fazla'ya bas.Açılan ekrandan yapabilirsin

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Çekmece ayarını hala yapamadıysan ekranı iki parmağınla kıstır veya basılı tut.Ayarlardan Daha Fazla'ya bas.Açılan ekrandan yapabilirsin
hocam telefon halen ablamda 2 aydır galaxy a7 2015 kullanıyorum çekmece ayarını nasıl yapabilirim söyler misin hem ablam MIUI kullanmıyor bile temalara girip kafasına göre tema indirmiş bir de bana sormadan Android 10 güncellemesini yapmış o beni daha çok sinir etti
Bu arada ablamın geçeceği telefonu buldum Redmi Note 9 Pro fazlası ile işini görür 4 gb ram ileride sıkıntı yapar mı acaba ?

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
hocam telefon halen ablamda 2 aydır galaxy a7 2015 kullanıyorum çekmece ayarını nasıl yapabilirim söyler misin hem ablam MIUI kullanmıyor bile temalara girip kafasına göre tema indirmiş bir de bana sormadan Android 10 güncellemesini yapmış o beni daha çok sinir etti
Bu arada ablamın geçeceği telefonu buldum Redmi Note 9 Pro fazlası ile işini görür 4 gb ram ileride sıkıntı yapar mı acaba ?
Redmi Note 9 Pro Max kağıt üzerinde ana kamera ve ön kamerada Redmi Note 9 Pro'dan daha üstün görünüyor ayrıca 33W hızlı şarjı destekliyor

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Redmi Note 9 Pro Max kağıt üzerinde ana kamera ve ön kamerada Redmi Note 9 Pro'dan daha üstün görünüyor ayrıca 33W hızlı şarjı destekliyor
ikisi de aynı telefon sadece ram farkı var sence hangisini alsın Pro mu Pro Max mi önceki mesajlardan telefon beğendiremediğimi ve 2500'ü pahalı bulduğunu söyedim sence Pro Max 2500'ün altında gelir mi ?
Ablam yüzünden ben telefonsuz kaldım şikayet etmeyi de sevmiyorum ama bu durum çok sinir bozmaya başladı 2 aydır Galaxy A7 2015 kullanıyorum

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
ikisi de aynı telefon sadece ram farkı var sence hangisini alsın Pro mu Pro Max mi önceki mesajlardan telefon beğendiremediğimi ve 2500'ü pahalı bulduğunu söyedim sence Pro Max 2500'ün altında gelir mi ?
Daha erken bilmiyorum fiyat ne olur bu arada poco x2'de geliyormuş ülkemize

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Daha erken bilmiyorum fiyat ne olur bu arada poco x2'de geliyormuş ülkemize
poco serisi hep pahalı olarak giriyor fiyatı düşmek bilmiyor ben hesapladım rn9 pro max 215 dolar 11 ile çarptım 2460 tl çıkıyor yani kesin 2500'ün altında gelir diyorum

Reaksiyon puanı
628
Şimdi Aida 64 yükledim. Her yerde ekran AMOLED deniyor aa bir de ne göreyim:
Screenshot_2020-03-13-21-57-45-307_com.finalwire.aida64.jpg

Reaksiyon puanı
628
Şimdi eski Redmi Pro telefonumda da baktım. OLED diyor ona da [emoji2]
O da AMOLED diye geçiyor çoğu yerde.

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Mi 9T'nin özelliklerinde ekran paneli amoled yazıyor ama aslında super amoled bunu ilk yabancı forumlarda okuduğumda tam inanmamıştım geçenlerde teknoloji kanalların biri de bunu diyince artık emin oldum

Reaksiyon puanı
628
Mi 9T'nin özelliklerinde ekran paneli amoled yazıyor ama aslında super amoled bunu ilk yabancı forumlarda okuduğumda tam inanmamıştım geçenlerde teknoloji kanalların biri de bunu diyince artık emin oldum
Redmi Pro vardı bende bundan önce 3 yıllık. Pro serisinin tek üyesi. Pro serisi yerine K serisini çıkardılar şimdi de. Bazı yerlerde AMOLED diyor da sanırım EverDisplay yapımı OLED. Araştırmıştım. Tabii Samsung ekran kadar kaliteli değil.
Annotation 2020-03-13 225920.png

Son düzenleme:

Uyumsuz-Sami

Asistan
Reaksiyon puanı
174
Redmi Pro vardı bende bundan önce 3 yıllık. Pro serisinin tek üyesi. Pro serisi yerine K serisini çıkardılar şimdi de. Bazı yerlerde AMOLED diyor da sanırım EverDisplay yapımı OLED. Araştırmıştım. Tabii Samsung ekran kadar kaliteli değil.Ekli dosyayı görüntüle 89679
Hocam amoled ekranı samsung yapmıyormu ? yada benmi öyle biliyorum samsung a kalite b kalite diye ayrı ayrı panel yapmıyorki ?

Reaksiyon puanı
628
Hocam amoled ekranı samsung yapmıyormu ? yada benmi öyle biliyorum samsung a kalite b kalite diye ayrı ayrı panel yapmıyorki ?
Samsung dışında LG, EverDisplay, BOE, Visinox markaları var benim bildiğim. Belki başka markalar da vardır. TCL de üretiyor sanırım.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547

rameower

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Beyler merhaba hepsiburada dan 9t sipariş etmek üzereyim şöyle birşey var eğer satıcı hepsiburada seçersem 2579 tl ye 64 gb lık olanı alabiliyorum ya da satıcı mistore seçersem 2800 tl ye yine 64 lüğü alıyorum sorun şu ki satıcı hepsiburada olduğunda kargoya verilme tarihi cumaya kadar uzuyor ama mi store seçersem yarın kargoda diyor sizce mi store nin ne gibi bir artısı olabilir bana erken kargoya vermesi hariç ? telefona birşey olsa garanti açısından hangisi daha iyi ? Sizce 220 tl lik fark için değermi ? birde neden hepsiburada kendisi satıcı olduğunda 220 tl daha ucuza satıyor madem daha ucuza satabiliyorsun kargoyu neden geç veriyorsun ?

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686
Beyler merhaba hepsiburada dan 9t sipariş etmek üzereyim şöyle birşey var eğer satıcı hepsiburada seçersem 2579 tl ye 64 gb lık olanı alabiliyorum ya da satıcı mistore seçersem 2800 tl ye yine 64 lüğü alıyorum sorun şu ki satıcı hepsiburada olduğunda kargoya verilme tarihi cumaya kadar uzuyor ama mi store seçersem yarın kargoda diyor sizce mi store nin ne gibi bir artısı olabilir bana erken kargoya vermesi hariç ? telefona birşey olsa garanti açısından hangisi daha iyi ? Sizce 220 tl lik fark için değermi ? birde neden hepsiburada kendisi satıcı olduğunda 220 tl daha ucuza satıyor madem daha ucuza satabiliyorsun kargoyu neden geç veriyorsun ?
Mi Store'den alman daha iyi olur ancak aradaki 220 TL farka değer mi bilmem.
Öte yandan Hepsiburada sitenin sahibi vesaire o da güvenlidir.

Benim şu anki önerim Hepsiburadadan alıp cumaya kadar beklemendir.220 TL'ye de Xiaomi'nin kablosuz kulaklığını alırsın veya istediğin bir şeyi.220 TL az para değil...

rameower

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Mi Store'den alman daha iyi olur ancak aradaki 220 TL farka değer mi bilmem.
Öte yandan Hepsiburada sitenin sahibi vesaire o da güvenlidir.

Benim şu anki önerim Hepsiburadadan alıp cumaya kadar beklemendir.220 TL'ye de Xiaomi'nin kablosuz kulaklığını alırsın veya istediğin bir şeyi.220 TL az para değil...
Hocam peki bugün bu forumda bir xiaomi etkinliğine denk geldim evefone sitesinde galiba kayıt oluyorsun çark çeviriyorsun şansına max 200 tl ye kadar indirim kuponu hediye ediyorlar o reklama sizde denk geldinizmi ben bu site diye hatırlıyorum ama başka bir teknoloji siteside olabilir o olay duruyorsa 50-100-200 artık bahtıma ne çıkarsa diyip indirimden yararlanıp alıcam

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Hocam peki bugün bu forumda bir xiaomi etkinliğine denk geldim evefone sitesinde galiba kayıt oluyorsun çark çeviriyorsun şansına max 200 tl ye kadar indirim kuponu hediye ediyorlar o reklama sizde denk geldinizmi ben bu site diye hatırlıyorum ama başka bir teknoloji siteside olabilir o olay duruyorsa 50-100-200 artık bahtıma ne çıkarsa diyip indirimden yararlanıp alıcam
HOcam ben Mİ9T'nin 128'liğini 2800'e aldım bence sizde 128'lik alın telefonda micro sd girişi yok ileride hafıza problemi yaşamayın

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686
HOcam ben Mİ9T'nin 128'liğini 2800'e aldım bence sizde 128'lik alın telefonda micro sd girişi yok ileride hafıza problemi yaşamayın
Ben de 128 GB modelini almak isterdim ancak erken davrandım sanırım.Şu an bende 64 GB model var.Ben normal bir kullanıcıyım ve 40 GB kullanılabilir gözüküyor.İleride neler olur acaba?

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Ben de 128 GB modelini almak isterdim ancak erken davrandım sanırım.Şu an bende 64 GB model var.Ben normal bir kullanıcıyım ve 40 GB kullanılabilir gözüküyor.İleride neler olur acaba?
Zaten bir telefon alacaksan minimum 64 gb alacaksın normalde bende 64 gb mavi alacaktım fakat aldığım Mİ Store'da kalmamış bende bu yüzden 128'lik mavi aldım 64 gb 2550 tl 128 gb ise 2800'dü bir de ben Kasım 2019'da almıştım
Mavi tercih etmemin sebebi ise ben İPhone 5s uzay grisi kullanıyordum siyaha geçmek istemedim mavisi daha çok hoşuma gidiyordu mavinin dezavantajı ise deli gibi parmak izi bırakıyor bu yüzden siyah silikon kılıf aldım

rameower

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
beyler malum telefon typ c ve jack girişli acaba typ c portuna typ c li kulaklık taksak çalışırmı :)

rameower

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
arkadaşlar bir sorum olacak hepsiburada dan mi9t sipariş ettim türkiye garantili.satıcı kısmında hepsiburada yazıyordu şimdi bu telefonun garantisi nasıl oluyor bozulunca direk xiaomi ye mi göndereceğim yoksa başka bir garantisimi var