Soru Xiaomi alt markalarından Redmi'ye üvey evlat muamelesi mi çekiyor?

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,256
Pococular telefonlarından mutlu xiaomi miciler memnun, ama redmi kullanıcıları lanet ediyor sebep nedir?

Şahsen ben memnunum note 10 pro dan lakin çok fazla olumsuz yorum aldım, buda acaba redmi serisi üvey evlat muamelesi mi görüyor?

Dikkatimi çeken tek şey ciddi ciddi note 11 plusta 120w şarj dışında note 10 pro ya üstünlüğü cidden yok hatta note 10 pro bir tık daha iyi bile denilebilir epey araştırdım insanlar hiç çıkmasa daha iyi demiş note 10 pro daha iyi geçmeye gerek yok diye.

Siz ne düşünüyorsunuz redmi serisi hakkında?

Reaksiyon puanı
8,023
Berbat malzeme kalitesi, özenilmemiş yazılım, 1 yıl sonra kamera kalitesinin bozulması ve performansının yazılımdan kaynaklı çok düşük olması. Yani evet Redmi serisi üvey evlat gibi.

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,256
Berbat malzeme kalitesi, özenilmemiş yazılım, 1 yıl sonra kamera kalitesinin bozulması ve performansının yazılımdan kaynaklı çok düşük olması. Yani evet Redmi serisi üvey evlat gibi.
İnsanlar bir daha redmi almam diyor, benim şimdilik sorunum yok ama saçma şeyler olursa bende redmi almam.

Oyun içinse amaç poco geriye kalan herşey için mi alınır.

Şahsen note 11 pro plus geçmem bende, çünkü kamera daha iyi olmalıydı 50x zoom olmalıydı, harman kardon ses olmalıydı 8gb ram 128 hafıza ile 12 gb ram 256 hafıza olmalıydı, sen note 11 pro plussın

Kamerada 50x yapınca bile görüntü minimal bozulmalıydı.

Bunları sağlamadıkları için redmi satışları düşer sonra poco veya mi serisi ile yola devam ederler

Reaksiyon puanı
8,023
İnsanlar bir daha redmi almam diyor, benim şimdilik sorunum yok ama saçma şeyler olursa bende redmi almam.

Oyun içinse amaç poco geriye kalan herşey için mi alınır.

Şahsen note 11 pro plus geçmem bende, çünkü kamera daha iyi olmalıydı 50x zoom olmalıydı, harman kardon ses olmalıydı 8gb ram 128 hafıza ile 12 gb ram 256 hafıza olmalıydı, sen note 11 pro plussın

Kamerada 50x yapınca bile görüntü minimal bozulmalıydı.

Bunları sağlamadıkları için redmi satışları düşer sonra poco veya mi serisi ile yola devam ederler
Zaten olay bu. Kağıt üstünde Redmi çok iyi gözüküyor. Yok 8GB ram 108MP kamera vs vs. Ama rakipleri 4/6GB Ram ile , 12MP 24MP kamera ile çok daha iyi sonuçlar alıyor. Umarım siz sorun yaşamazsınız da kullanmaya devam edersiniz.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,180
Hatta telefonumun 4 kamerası olmasına karşın bir adet küçük kamerasının neye yaradığını anlayamadım.

Parmağımla lensleri kapatıp çekim modlarını deniyorum birinin çalışmadığını görüyorum.

RN10 128gb olan model.

Sizde deneyiniz

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,256
Benim birader poco x3 pro al dedi keşke onu alaydım, hatta bunu aldığım zamanda mi10 hatta mi 11 alabilirdim ama almadım, bakalım gittiği yere kadar kullanacam satmam zaten suyu çıkana kadar kullanırım sonra mi serisine geçerim.

Xiaomi severim ama hala çok hataları var özellikle yakınlık sensörü sinir bozucu.

Mi serisi pro ve ultra modelleri hiç gelmiyor buda eksi bir yön, xiaomi ye şans veriyorum bu telefon iptal olana kadar telefonlarındaki absürt hataları giderir yazılımı düzgün yaparlarsa kamera sorunu yakınlık sensörü vs çözerlerse 3. Xiaomi telefonu alırım ama aynı tas aynı hamam devam ederlerse Samsung a geçerim, markayı sevdiğim için örnek olarak s22 ultra ve 12 ultra aynı para olsun bu parayı s22 ultra ya veririm de demem 12 ultra alırım ama hatalar yazılım çözülürse, aksi halde xiaomi almam bir daha

Cvnmrt

Dekan
Reaksiyon puanı
3,942
Redmi'lerden daha çok şikayet gelmesinin en büyük sebebi Xiaomi'nin Türkiye'de alt segment modellerini çoğunlukla Redmi markası altında satması. Poco altında satsaydı o zaman Poco için daha çok şikayet gelecekti. Cihazın özelliği düştükçe sorun çıkarma olasılığı o kadar artıyor. O yüzden Redmi'nin Note serisinin baz modellerine (Note 8, 9, 10) ve bunun altındaki modellere hiç bulaşmamak en iyisi. Başka bir sebep ise bu benim tahminim ama bence böyle Redmi'lerde uygulanan güncelleme politikasının cihazı piyasaya bir sürelim sorunlarına yolda bakarız şeklinde olması. Samsung, Oppo, Xiaomi gibi satışa çıktığı zaman sorunsuz bir deneyim sunmak gibi bir derdi olmuyor Redmi'nin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şahsen Redmi bir cihaz tercih edeceksem onun rakiplerine karşı ciddi fiyat avantajı olması lazım. Eğer yakın özelliklerde Samsung ve Xiaomi varsa Redmi almam kimseye de almasını önermem.

source offical

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
150
Poco cok kalin model.
Kim ondan mutlu olabilir ki?

Red Mi Note 8 bayagi guzel.
Oyle guzel ki Red Mi Note 9 sonra cikmsina ragmen cok guzel.

Buğra1604

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ceker tabii, adamların önceliği kendi amiral gemisi modelleri. Dolayısıyla alt marka da olsa önceliğini onlara vermiyor

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,996
200 300 dolarlık telefonların olduğu bir seri. Çerez parası yurt dışında. Normal. Burada çok pahalı olduğu için garipseniyor.

KovboyBey

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,001
RN 8Pro kullanıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

memnunum