Soru Xiaomi 12 lite kamerası rezil arkadaşlar

Bu konuyu okuyanlar

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,255
Screenshot_20221008-175254_Gallery.jpg

Bugün vatana gittim, bakayım dedim xiaomi 12 lite ile uzaktan bir yer çekeyim dedim ama benim telefona yollayamadım şöyle söyleyim bu fotoğraf benim s21 fe ile çekildi 10x zoom ile, bir daha gittiğimde telefonu çeker atarım aynı şekilde çektim keşke çekseydim gösterirdim, xiaomi 12 lite sol üst köşede oral b yazısı bembeyaz yazı yok heryer bulanık ve piksel şeklinde, bu konuya mutlak editleyecem bir daha vatana gittiğimde, düz 12 veya 12 Pro kamerası nasıl bilmem ama 12 lite ı kamera için isteyen varsa sakın almasın Nokia 6600 dan hallice kamerası var samsung s3 yada iphone 4s falan katmıyorum bilmiyorum kamera ayarı belki yok ama benim redmi note 10 Pro bile bundan iyiydi.

Eğer ayarlı ayarsız ciddi ciddi kamerası buysa tamamen hayal kırıklığı 16k fiyatı var değil 16k 6k etmez o kamerayla.

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,255
İphone 13 Pro kamerası zoom yapınca daha kötü.
14 Proda çok farklı değil ?

İPhone un kamerasında en büyük özellik kameranın renklendirmesi canlılığı, bugün dikkatli baktım iphone un kamerasıda ahım şahım bir kamera değil.

Apple ın tek numarası ios yazılım başka özelliği yok, samsung rakipsiz bir marka sadece batarya şarj işini çözmesi lazım ama lobiler buna izin vermez yoksa sonu Huawei olur.

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751

İPhone un kamerasında en büyük özellik kameranın renklendirmesi canlılığı, bugün dikkatli baktım iphone un kamerasıda ahım şahım bir kamera değil.

Apple ın tek numarası ios yazılım başka özelliği yok, samsung rakipsiz bir marka sadece batarya şarj işini çözmesi lazım ama lobiler buna izin vermez yoksa sonu Huawei olur.

Çözünürlük ve renk kalitesi olarak başka hiçbiri geçemiyor. Sırf aşırı nadir kullanılacak olan zoom özelliği kötü diye kamerası kötü olmuyor. İphone 13 Pro kamerası 50K’lık profesyonel kamerayı, video performansı ise Go Pro’yu geçiyor. Başka böyle kamerası olan telefon bulamazsın…

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
Ekli dosyayı görüntüle 174373

Bugün vatana gittim, bakayım dedim xiaomi 12 lite ile uzaktan bir yer çekeyim dedim ama benim telefona yollayamadım şöyle söyleyim bu fotoğraf benim s21 fe ile çekildi 10x zoom ile, bir daha gittiğimde telefonu çeker atarım aynı şekilde çektim keşke çekseydim gösterirdim, xiaomi 12 lite sol üst köşede oral b yazısı bembeyaz yazı yok heryer bulanık ve piksel şeklinde, bu konuya mutlak editleyecem bir daha vatana gittiğimde, düz 12 veya 12 Pro kamerası nasıl bilmem ama 12 lite ı kamera için isteyen varsa sakın almasın Nokia 6600 dan hallice kamerası var samsung s3 yada iphone 4s falan katmıyorum bilmiyorum kamera ayarı belki yok ama benim redmi note 10 Pro bile bundan iyiydi.

Eğer ayarlı ayarsız ciddi ciddi kamerası buysa tamamen hayal kırıklığı 16k fiyatı var değil 16k 6k etmez o kamerayla.
Xiaomi kamera olayını beceremeyen bir marka.Xiaomi kullananların çoğu iyi kamera deneyimi için cihazlara Gcam (Google camera) yüklüyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kamera sadece zoomdan ibaret değil.İPhone kamerası günümüzde profesyonel fotoğrafçıların en çok beğendiği kameradır.Bunun en temel sebebi piyasada renk doğruluğunu en iyi sunan kamera olmasından dolayıdır.Apple ın tek numarası ios değildir.Apple I diğerlerinden ayıran 1-İşlemcisin her yıl rakiplerinden daha güçlü olması 2-Sosyal medyada sunduğu kalite 3-İşlemci ve yazımı uyumu sayesinde ömrünün rakiplerinden uzun olması 4-Kamerada ön ve arka farketmez video performansında rakipsiz olması 5-Çıkan bir teknolojiyi rakipleri gibi üstün körü değil hakkını vererek piyasaya sunmasıdır.

Son düzenleme:

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,002
1-İşlemcisin her yıl rakiplerinden daha güçlü olması 2-Sosyal medyada sunduğu kalite 3-İşlemci ve yazımı uyumu sayesinde ömrünün rakiplerinden uzun olması 4-Kamerada ön ve arka farketmez video performansında rakipsiz olması 5-Çıkan bir teknolojiyi rakipleri gibi üstün körü değil hakkını vererek piyasaya sunmasıdır.
Dediklerinin hepsi iOS'la ilgili...

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
Dediklerinin hepsi iOS'la ilgili...
Sadece iOS’la alakalı değil.Apple’ın kamera yazılımı çok iyi.Samsungdan oled paneller almasına rağmen bunları yazılımla optimize edip gerçekçi renkler sunabiliyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Largan Sony'den daha iyi bir lens üreticisi ki ayrıca iPhone 14 Pro iPhone 13 Pro'dan daha iyi fotoğraf ve video çekiyor...
Birde hocam dikkatini çekti mi bilmiyorum? 13 Prolarda gece çekiminde sokak lambalarında korkunç derecede lens flare oluyordu.14 Pro da bu yok denecek kadar az.

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751
Sadece iOS’la alakalı değil.Apple’ın kamera yazılımı çok iyi.Samsungdan oled paneller almasına rağmen bunları yazılımla optimize edip gerçekçi renkler sunmak kolay değil.

Panel içinde başka şirketle anlaşacak zaten. Umarım berbat panel üreticisi Samsung'tan kurtulurlar... BOE ve LG ile anlaşma yapacak gibi duruyor.

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,002
Sadece iOS’la alakalı değil.Apple’ın kamera yazılımı çok iyi.Samsungdan oled paneller almasına rağmen bunları yazılımla optimize edip gerçekçi renkler sunabiliyor.
Kamera yazılımı dediğin şey fotoğraf ve video işlemesi, bu da doğrudan iOS'la alakalı...

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
Kamera yazılımı dediğin şey fotoğraf ve video işlemesi, bu da doğrudan iOS'la alakalı...
Fotoğraf ve video olayını işlemci belirler.İşlemcin kadar fotoğraf,işlemcin kadar video çekersin.Şu konuda haklısın işlemci ile iOS’un uyumu çok iyi.

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634
Ekli dosyayı görüntüle 174373

Kamera camı temizmiydi peki? Belki millet elleye elleye parmak izine bulamıştır orayı ondan bulanık çekmiştir.