Rehber Wordpress Eklentileri #1 | Yoast SEO

Senior_53

Profesör
Katılım
14 Ekim 2020
Mesajlar
2,584
Çözümler
2
Reaksiyon puanı
5,341
Puanları
293
Yoast SEO - Wordpress SEO Eklentisi

1629222396197.png


Yoast SEO, web sitenizin arama motorları üzerinde daha iyi sıralama elde etmesini sağlamak için uygulayacağınız pek çok SEO işleminde size son derece başarılı şekilde eşlik edebilecek harika bir eklentidir.

Yoast SEO eklentisi ile WordPress sitelerinizde yayınlayacağınız içerikleri Google algoritmalarına uyumlu hale nasıl getirebileceğinizi yoast paneli üzerinden takip edebilirsiniz. İlgili panelin size sağlayacağı algoritma metrikleri ile içeriğinizi ne şekilde optimize edebileceğiniz anlık olarak takip edebilir ve Google güncellemelerinin gerisinde kalmaktan korunabilirsiniz.

Yoast SEO ile otomatik olarak site haritası oluşturabilir, robots.txt ve httaccess dosyalarınızı düzenleyebilir, meta etiket ve başlık görünümlerinizi düzenleyebilir ve arama motorlarının hangi sayfa, içerik ve kategorileri indeksleyebileceğini kolayca kontrol edebilirsiniz.

Ücretsiz versiyonuna ek premium versiyonuda satışta olan Yoast SEO premium ile birden fazla anahtar kelime hedeflemesi yapabilir ve 301 yönlendirmelerini Yoast SEO’nun kontrolüne bırakabilirsiniz.

WordPress alt yapısını yeni kullanmaya başlamış kullanıcıların dahi kolaylıkla kontrol edebileceği ve websiteleri için son derece başarılı SEO otomatikleştirmeleri barındıran bu eklenti ile SEO çalışmalarınızı kolayca yönetebilirsiniz.


Kaynaklar:
- Medium.com
- dijitalzade.com
 
Üst