Wolfenstein 2009 - Rpcs3 | Laptop Üzerinde Oynamak

Reaksiyon puanı
0
Her zaman bir Wolfenstein oyununu oynamak istemişimdir. Oldukça eskiye dayanan bir hikayesi var ve kökleri derine iniyor. İlk realistik FPS olarak geçmesi de bunun sebeplerinden biri. Benim problemim ise hangisini oynayacağımdı. Hikayesi benim için oldukça önemli bu yüzden başından oynamak istedim fakat orjinal oyunları da zevk alamadığım kadar eskiydi. 2009'da çıkanı en doğru seçenek gibi geldi fakat kötü tarafı bilgisayar için CD'sinin neredeyse bulunamaması! Neyseki PS3 için bir kopyasını bulmayı başardım ve oyunu pc'ye aktardım.

Ne kadar da RPCS3 forumu oyunun sadece "Oyun İçi" durumda olduğunu söylesede oyun oldukça iyi çalışıyor. Tabi emülasyonun doğası olarak birkaç problem olmadan değil tabi ki de. Problemlerin ilki benim için sesin tamamen bozulmasıydı. Bunun ilk çözümü efekt sesini sıfırlamak oldu fakat asıl çözüm emülatörün işlemci ayarlarındaki "SPU loop detection"ı kapatmak oldu. Bu problem sıkıntısız bir şekilde çözülüyor fakat çok daha büyük bir problem var: oyun save dosyalarını okumuyor, sınırsız bir yükleme döngüsüne giriyor. Bunun çözümünün HDD_0'daki bütün dosyaları silmek olduğunu duydum ama açıkçası daha deneyemedim. Oyunu bitirmek için hafta sonunu bekliyorum ama şu ana kadar oldukça eğlenceli ve (o yükleme problemi dışında) hiç bir problem yaşamadım.

deluxe345 @ Youtube

Kullandığım Ayarlar

Default Resolution: 720x480

Resolution Scale: 50% @640x360

Frame Limit: 30

Anisotropic Filter: 2x

Anti-Aliasing: Disabled

Resolution Scale Threshold: 1x1

Shader Mode: Async (Multi Threaded)

Renderer: Vulkan

Laptop Özellikleri:

APU: 3500U (4 Core 8 Thread with 3rd Gen Vega 8 Graphics)

RAM: 8GB Single Channel @ 2333Mhz

Lütfen 15.6 inçlik bir laptopta oynadığımı unutmayın, o yüzden düşük ayarlar beni pek rahatsız etmiyor. Ama yazıları okumak için yaratıcılığınızı kullanmanız gerekiyor.

Yakın zamanda oyun içi görüntüleri alıp onları da yükleyeceğim, sadece onu yapmaya zaman bulamadım daha.

Bu tarz ilgi çekici konuları ilk önce bloğuma yazıyorum, oradan da takip edebilirsiniz: Emulation And Low Spec Gaming