Öneri TiM: Gizli Tehlike Senaryo Tabanlı Rol Oyunu / Mobil Oyun Tanıtım

Bu konuyu okuyanlar

Rocknrogue

Öğrenci
Katılım
7 Eylül 2015
Mesajlar
38
Reaksiyon puanı
7
Puanları
8
Oldukça macera dolu, seçimlerle ilerleyebildiğiniz senaryosu olan harika bir mobil oyun. Text Based denilen kategorinin en bilinen oyunlarından olan Zarya 1 benzeri olan Tim Gizli Tehlike, bulunduğu türe oldukça yenilik getirmiş bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Benzer oyunlara göre TiM'de bulabileceğiniz ekstra özellikleri şu şekilde belirtmek mümkündür.

  1. Sadece yazı ile değil sesli şekilde de içerik barındırıyor.
  2. Görsellerle destekleniyor. Yenilikçi kısmı ise görsellerin gerçek dünyada bulunması.
  3. Tamamen Türkçe ve Türk yapımı olması.
  4. Her ay güncelleniyor. Kısa süre içerisinde yan görevlerle birlikte toplam 4 görev oyuna eklendi.
  5. Bölüme ve bulunduğunuz mekana özel arka plan sesleri var.
TiM: Gizli Tehlike mobil oyununun türüne kattığı en önemli yeniliklerden birisi sesli içeriklerin olması. Bilindiği üzere Tim Gizli Tehlike gibi oyunların işleyişi telsiz konuşmalarından oluşur. Özellikle bilim kurgu içeriği barındırıyorsa. Tim Gizli Tehlike'de de durum aynı. Lakin, diğerlerinden ayrı olarak Tim gizli tehlike oyununda yazıların dışında sesler de bulunuyor. Yazılanları okumak yerine onları dinlemeniz mümkün. Özellikle görme bozukluğu yaşayanlar ya da oyuna daha fazla dalmak isteyenler için çok iyi bir özellik.

Tim Gizli Tehlike bölümleri

Tim'de bu yazı yazılırken 4 farklı görev bulunuyordu;

  1. Sezon 1 gizli tehlike görevi ana görev olarak karşımızda. Bu görevde, Ay Işığı yazılımını kullanarak Türkiye'nin başına çorap örmek isteyenlere engel olmaya çalışacağız. Bunun ilk adımı olarak ne gibi çakallıklar döndüğünü anlamalıyız.
  2. Sükunet isimli yan görevde Ahmet'in bir operasyonda başından geçen bir olay anlatılıyor. Görev Irak'ta geçiyor. Görev tamamen telsiz konuşmalarından oluşuyor.
  3. Vatan Haini isimli görev Sezon 1'e ışık tutacak nitelikte ve mutlaka oynanması gerekiyor.
  4. Pusu isimli görev de yine ekibin başından geçen bir terörist kovalamacısını bizlere aktarıyor.
Bu tarih itibariyle daha yayınlanmamış Ayışığı'nın Hikayesi isimli bir görev de bulunuyor. Bunun da telsiz konuşmalarından oluşacağını belirtmek isteriz. Akabinde ise sezon 2'nin yayınlanacağı duyuruldu.

Tim gizli tehlike, ücretsiz oynanabilen bir oyun. Reklam barındırıyor ve reklamları kaldırma seçeneği oyun içinde 9,99TL karşılığında satılıyor. Fiyatlar ileri tarihlerde değişiklik gösterebilir.

Siz de Tim gizli tehlike oynamak isterseniz indirme bağlantısı aşağıda.

TiM: Gizli Tehlike İndir

Oyun içi tanıtım görsel ve videolartim-gizli-tehlike-1_1131_633.jpg

tim-gizli-tehlike-3_1131_633.jpg

tim-gizli-tehlike-2_1131_633.jpg
 
Üst