Windows'tan BIOS'a girme

EmreK_1907

Asistan
Reaksiyon puanı
35
Selamlar, kısa bir süre önce BIOS'a girmiştim ve orada hızlı başlatma diye bir şeyi açtım (açmaz olaydım). Bilgisayarın açılışı birkaç saniye etkiliyor fakat ben BIOS'a giremiyorum. Acaba Windows'tan BIOS'a girme gibi bir durum var mı?
Not: Gelişmiş seçeneklerde UEFI başlatma diye bir seçenek bende de çıkmıyor fakat anakartım UEFI (daha geçen ay USB ile UEFI format attım.)
Bir de açılırken başta 5-6 kez BIOS bip sesi geliyor ama sonra Windows başlıyor o bip sesi gelirken klavyem sanırım devredışı olduğu için BIOS'a erişemiyorum. (Benim tahminim bu). Bu arada BIOS'a girmemdeki amaç Dual Boot'la Linux kuracağım fakat BIOS'a giremediğim için Flash'ı taksam bile sürücüden başlatamıyorum. Eğer 1.yol'a imkan yoksa ben Windows üzerinden nasıl Dual Boot Linux kurabilirim?

AlperShal

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
2,553
Güç ayarlarından hızlı başlatmayı kapatmanız lazımmış galiba. BIOS ayarlarıyla ilgil bir yazı bulamadım internette. Yüksek ihtimalle budur değilse bilmiyorum.

EmreK_1907

Asistan
Reaksiyon puanı
35
Güç ayarlarından hızlı başlatmayı kapatmanız lazımmış galiba. BIOS ayarlarıyla ilgil bir yazı bulamadım internette. Yüksek ihtimalle budur değilse bilmiyorum.
Bunu denedim ve yeniden başlattım fakat olmadı kapatıp açtım yine olmadı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sorun çözüldü, laptop'un halen arada çalışan klavyesi ile tuşu pc açıldığı gibi hızlıca basarak girdim. Teşekkür ederim herkese hayırlı akşamlar

Son düzenleme: