Windows'ta görev görünümü dışında yapılan hareketlerin kaydı tutuluyor mu?

Bu konuyu okuyanlar

lieutenant125

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese selam. Yaşadığım olay hakkında kısa bir özet geçip asıl yardıma ihtiyacım olan konuya geleceğim. Ben lise son sınıf öğrencisiyim. Son derece muhafazakar bir ailem var. Sene başından bu yana bir kız arkadaşım olduğunu öğrendiler ve hayatım alt üst oldu. Okulum değiştirildi, kız arkadaşımı geçtim eski okulumdaki arkadaşlarımla bile konuşmam yasaklandı, telefonum alındı hesaplarıma el koyuldu vs. Elimde olan sadece bilgisayarım var. Eski arkadaşlarımla iletişim kurmak için tarayıcının (genelde opera kullanıyorum) gizli sekmesinden bir sosyal medya uygulamasını kullanıyorum. Geleceğim yer şurası, Windows'un otomatik tuttuğu görev görünümü kısmındaki bilgisayardaki hareket kayıtlarını kapatmış olmama rağmen babam bilgisayarı karıştırarak dosya gezgini veya tarayıcı hareketlerime ulaşabilir mi? Onun dışında wifilerin kendi geçmişini tuttuğunu duymuştum bu gerçek mi ve gizli sekme kullanmama rağmen kaydolur mu, bu geçmişe ulaşılabilir mi bunları merak ediyorum. (Wifi'miz zemin katta, ben ikinci katta olduğumdan tp-link'in küçük bir wifi extender cihazını kullanıyorum, o da kayıt tutabilir mi bilmiyorum.) Ayrıca onlara ulaşmak için kullanabileceğim daha risksiz uygulamalar veya yöntemler var mı, varsa neler?

Sorum dışında yaşadığım olay hakkında eleştiri yapmak isteyen belki de beni suçlayabilecek arkadaşlar olabilir diye bir kaç şey daha eklemek istiyorum. Yaşadığım şehirdeki en iyi liselerden birine gidiyordum, okulda ve her girdiğim Türkiye geneli deneme sınavlarında ciddi dereceler yaptım. Kız arkadaşımla da herhangi bi yakınlaşma durumu söz konusu değildi; sadece haram olduğu için, sakladığım için kendilerince beni akıllandırmak dini bütün yaşatmak istedikleri için böyle bir yol izlediler. Lütfen okuyan abilerim ablalarım yanlış anlayıp bana yüklenmesinler. Zor bir durumdayım, arkadaşlarım bana destek oluyorlar onlara özellikle bu sınav senesinde çok ihtiyacım var, yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.