Windows7'de Driver Sorunu

Serkannd

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Nihayet haftalar sonra bugün Win7'yi deneme şansı buldum.. Ve sonuçta elime yüzüme bulaştırdım :blushing:

Bir gecemi bu işe harcadığım için uzun uzun anlatabileceğim şeyler var.. Ben kısa kesiyorum.. :mrgreen:

Masaüstü, Toplama bir PC kullanıyorum..
Özellikleri Aşağıdaki Resimdeki gibi (Everst Programı)

Özellikleri - 1
13727751.png

Özellikleri - 2 (Sayfanın Devamı)
50598603.png

Bilgisayarla birlikte gelen 4 tane Sürücüyü tek tek takıp kurmayı denedim hepsinde for xp/vista gibi hatalar verip kurmama izin vermedi..

Tabi bu sırada ses, kamera ve yazıcı hariç diğer donanımlarda sorun yok.. Ekran kartı ya da herhangi bir sürücü yükleyememe rağmen performans çok iyi.

Öncelikli sorun Ses olduğu için ''keyloger'' Faruk abiden yardım istedim sağolsun bana ses donanımının sürücüsünü indirebileceğim adresi verdi (adres burda) zar zor indirdim.. Kurdum ama yinede bir değişiklik yok. Ses gelmiyor.

Eğer ses kartı yüklenmiş olmasaydı Win. Media Player açarken hata vermesi gerekirdi. Bende hiç bir şekilde hata vermedi ne sürücüyü kurmadan önce ne de sonra..

Bir de everest programında sürücülerin yüklenip yüklenmedğiyle ilgili bir rapor var o da aşağıda

50903001.png

yani bu da tam görünüyor(kamera hariç) Bir türlü işin içinden çıkamadım. :huh:

mned

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Aynı ses bağdaştırıcısını kullanıyoruz ben de hiç hata vermedi ancak ses özelliklerine girerek oradan hoparlorun ayarlarını kontrol etmek bir çözüm olabilir(jak takılı değil mi:)?)
kameranın win 7 uyumlu sürücüsünü bulmak gerekecek zannederim PCI ve VEN kimlikleriyle aratırsanız üretici sitesine yönlendirecektir bu linkteki ilgili yerlere pcı ve ven kimliklerini yazarak ulaşabilirsiniz sürücüye .Kolay gelsin ve win7 hayırlı olsun:)
http://www.pcidatabase.com/

Serkannd

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Aynı ses bağdaştırıcısını kullanıyoruz ben de hiç hata vermedi ancak ses özelliklerine girerek oradan hoparlorun ayarlarını kontrol etmek bir çözüm olabilir(jak takılı değil mi:)?)
kameranın win 7 uyumlu sürücüsünü bulmak gerekecek zannederim PCI ve VEN kimlikleriyle aratırsanız üretici sitesine yönlendirecektir bu linkteki ilgili yerlere pcı ve ven kimliklerini yazarak ulaşabilirsiniz sürücüye .Kolay gelsin ve win7 hayırlı olsun:)
http://www.pcidatabase.com/

şu an önemli olan ses dediğim gibi sesi bi halletsem kameraya geçicemde. Ses özlliklerine girdim aşağıdaki gibi bir şey karşıladı beni. Jak takılı değil diyor. Ama ben takılı olduğundan eminim. Aynı jakı 6 farklı girişe denedim kırmızıya takınca bu sefer ses hoparlörden geliyormuş gibi görünüyor fakat yine ses yok :cursing:

71650995.png

corbeau1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aslında tüm sürücüler yüklü görünüyor (kamera hariç). Hem önde hem arkada ses jakı takılıysa öndekileri çıkar

mned

Doçent
Reaksiyon puanı
24
şu an önemli olan ses dediğim gibi sesi bi halletsem kameraya geçicemde. Ses özlliklerine girdim aşağıdaki gibi bir şey karşıladı beni. Jak takılı değil diyor. Ama ben takılı olduğundan eminim. Aynı jakı 6 farklı girişe denedim kırmızıya takınca bu sefer ses hoparlörden geliyormuş gibi görünüyor fakat yine ses yok :cursing: [/IMG]
Jakın sağlamlığını test etme imkanı varsa onu deneyebilirmisiniz ve resimdeki işaretli yerleri kontrol edermisiniz?

Serkannd

Profesör
Reaksiyon puanı
10
önde jak takılı değil.

yeşil kabloyu(hoparlörün kablosu) kırmızı girişe takınca şöyle görünüyor

84235332.png

mned

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Kırmızı giriş mikrofon girişidir yeşil girişe takacaksınız hoparlor jakını ,ondan sonra varsayılan ayarları değiştirin.

Serkannd

Profesör
Reaksiyon puanı
10
varsayılan aygıt olarak ayarla seçeneği aktif değil yani tıklanmıyor.

XGDDRX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Windows 7 kurulduğunda zaten bütün driverları yüklüyor(kameralar hariç benimkide yüklenmemişti)Şimdi sizin windows 7 den önceki işletim sisteminizde ses çıkıyormuydu.
Çıkıyorsa jakları önceden nereye takıyorsanız oraya takıp deneyin.Ayarlarla oynadıysanız defeult yapmaya çalışın.

Serkannd

Profesör
Reaksiyon puanı
10
win7'den önceki işletim sistemi Xp idi çalışıyordu(tabi driver yükleyerek) win7'yi kurduktan sonra kablolara vs.. karışmadığım halde ses yok yüklenmiş gibi görünüyor ama bi türlü çözemedim.

XGDDRX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Keylogerın verdiği driver doğru o zaman sorun ya ayarlarda yada hoparlördedir.
Siz aygıtı taktığınızda veya çıkardığınızda bir jak takıldı veya çıkarıldı diye bir simge veya birşey çıkıyormu.

Serkannd

Profesör
Reaksiyon puanı
10
yeşil kabloyu yeşil girişe takınca bir şey çıkmıyor. Ama kırmızıya takınca aşağıdaki resimdeki gibi oluyor.

63067967.png

XGDDRX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Benim bildiğim yeşil jak hoparlör çıkışı kırmızı olan mikrofon çıkışıdır.Şimdi sizde başka yeşil jak girişi varsa oraya takın bir jak takıldı derse normalde ses gelmesi lazım.

silaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
yeşil kabloyu yeşil girişe takınca bir şey çıkmıyor. Ama kırmızıya takınca aşağıdaki resimdeki gibi oluyor.

63067967.png

Anakartında renklere fazla önem verme. Anakartın ses sistemlerine adaptasyon amacıyla ses girişlerinn konfigürasyonu için takılan girişi sana soruyor(Kurulum kolaylığı). pembe yada kırmızı önemli değil. önemli olan sen girişi taktıktan sonra çıkan pencerede taktığın jack ın ne olduğunu belirtmen. yani neyi taktıysan onu ayarlaman. ses sistemi takıyorsan subwoofer ise onu, front yada rear takıyorsan ilgili seçeneği işaretlersin. hepsi bu.

Serkannd

Profesör
Reaksiyon puanı
10
@mned deneyemedim. Eğer olmazsa son çare olaak onu denerim. Çünkü sürücünün pek etkisi olduğunu görmedim.

@silaz Ben yeşil kabloyu yani hoparlörün kablosunu yeşil girişe taktığımda herhangi bir uyarı çıkmıyor. Yeşil kabloyu yani hoparlörün kablosunu yalnızca kırmızı girişe taktığımda uyarı veriyor (yukardaki gibi) bunu uzaktan halledebilirseniz tabi sizin için sorun olmayacaksa msn'den ya da teamweaver vs.. programlarla yardım edebilirsiniz.

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Selamlar. Resimlerden anladığım kadarıyla ses çıkışı dijital çıkış olarak ayarlanmış durumda. Muhtemelen sen analog çıkışı kullanacaksın.
71650995.png

Girişlere hoparlörü tek tek takıp hoparlörün takılı olduğunu görmelisin. Ekrana taktığın jakın ne olduğunu sorar ise ön hoparlör çıkışı seçmelisin veya kulaklığı dene.

dyurttas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar windws 7 de sürekli 'bilinmeyen aygıtlar' uyarısı var sisitem özelliklerinde.Bu normalmidir, tüm sürücülerim yüklü.Tek yaşadığım sorunsa camera yüklemede.Bu bir sorun mu? halledilebilirmi? Teşkkürler

mned

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Arkadaşlar windws 7 de sürekli 'bilinmeyen aygıtlar' uyarısı var sisitem özelliklerinde.Bu normalmidir, tüm sürücülerim yüklü.Tek yaşadığım sorunsa camera yüklemede.Bu bir sorun mu? halledilebilirmi? Teşkkürler

Bilinmeyen aygıt uyarısı sürücülerinizin tam anlamıyla yüklenmediğini gösterir,update yani güncelleme yaparak aygıtları yüklemeniz gerekir updatede aygıtlarınızı bulamamışsa sisteminizle birlikte verilen sürücü cdsini takarak vista sürücülerini tanıtabilirsiniz.Cameralarda ise önce win7 uyumlu sürücü arayın üretici sitesinden bu7lamazsanız vista sürücüsüyle büyük ihtimal sorunu çözebilirsiniz.