Windows XP Format Sorunu

mcemilcolak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar evdeki diğer bilgisayara format atarken hiç almadığım hatayı aldım.
Hata hep aynı yerde veriyor.
Mavi Ekran Hatamız:

lhLzShIg.jpg

ydhKxIVx.jpg

Şimdiden Bilgileriniz için teşekkürler.

appmobile55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Baska bir cd ile format atamayi deneyin. Bu arada resimler gorunmuyor bi daha eklemeyi deneyin ona gore cevep verebilirim veya verdigi hatayi buraya yazin.

oguzhann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
http://forum.donanimhaber.com/m_12229373/tm.htm genellikle ram hatasından kaynaklanıyor ama daha önce başıma gelmediği için kesin birşey söyleyemiyorum fakat Bu adreste çoğu kullanıcının başlıca problemi olmuş buradaki çözümleri okuyup kendinde test edersen sorunu çözebileceğini düşünüyorum ama genelde ram hatası olduğu söyleniyor muhtemel 2 ram takılı ise tek ram'e düşür varsa yeni farklı bir ram takarak dene yada en kötü ram'i test edip çalıştır.

Nordkapp

Doçent
Reaksiyon puanı
16
Verilen linkte arkadasin birisi sunu yazmis:

"arkadaşlar bu sorun sata nın acpi ayarının biosta yanlış olması yada sata ayarının ide ye ayarlanmaması bios markalarına göre değişiyor özellikle vista ile gelen sata lı notebooklarda çok büyük problem bu ayarı tek tek deneyerek en iyi çalıştığı düzeni seçebilirsiniz. "

Epeydir ugrasmiyorum bu islerle ama daha once ayni sorunu bu yolla cozmustum. Bios'a girip sata ayarlarini bi degistirmeyi deneyebilirsin. Acpi yerine baska bi sey secili olacakti galiba. Yada tam tersi. Sen yinede degistirmeden onceki ayarlari aklinda tut, calismaz ise eski haline getirirsin.

mcemilcolak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar teşekkürler halletim ramlerin yerini değiştirdiğimde problem ortadan kalktı.
Herşey için Teşekkürler

freekays

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bios reset yapabilirsin cd çizilmiş olabilir