Soru Windowsdaki herşeyi yeni bilgisayara taşıya bilirmiyim?

Bu konuyu okuyanlar

EtibarBey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aşırı eski bir bilgisayarda (745mb ram) Windows xp'de AlignerS9 adında bir program var (araba tekerlek hizalama programı. Bu program tekerleklere monte edilen Ravaglioli veya rav arçlarındaki bilgileri gösteriyor) ve bu programı internetde hiçbiryerde yok. Bu yüzden bu ölü bilgisayardaki tüm uygulamalar, dosyalarla beraber yeni bir bilgisayara geçirmek istiyorum (windows 10 veya aynı sürüm xp farketmez) bunun yerine hdd deki herşeyi yeni bilgisayardaki ssd ye geçirmenin biryolu varmıdır acaba?

Bunun için tüm sistemi yedekleye bilirmiyim veya uygulamanı diğer bilgisayara herhangi bir yolla paylaşa bilirmiyim (hdd deki herşeyi ssd ye geçirmek gibi gibi)? Cevaplarınızı bekliyorum. Şimdiden herkese teşekkürler.

savalan7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Aşırı eski bir bilgisayarda (745mb ram) Windows xp'de AlignerS9 adında bir program var (araba tekerlek hizalama programı. Bu program tekerleklere monte edilen Ravaglioli veya rav arçlarındaki bilgileri gösteriyor) ve bu programı internetde hiçbiryerde yok. Bu yüzden bu ölü bilgisayardaki tüm uygulamalar, dosyalarla beraber yeni bir bilgisayara geçirmek istiyorum (windows 10 veya aynı sürüm xp farketmez) bunun yerine hdd deki herşeyi yeni bilgisayardaki ssd ye geçirmenin biryolu varmıdır acaba?

Bunun için tüm sistemi yedekleye bilirmiyim veya uygulamanı diğer bilgisayara herhangi bir yolla paylaşa bilirmiyim (hdd deki herşeyi ssd ye geçirmek gibi gibi)? Cevaplarınızı bekliyorum. Şimdiden herkese teşekkürler.
yardıma ihtiyacım var

Cicero

Asistan
Reaksiyon puanı
175
Evet, disk klonlama yöntemiyle HDD'deki her şeyi SSD'ye aktarabilirsiniz eğer kastettiğiniz buysa.

denemesakın

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Taşırsın ama hata alırsın, hatta sistem açılmayabilir. Çünkü sistem bileşenleri tamamen farklı. o dediğin programın tam adını ve üreticisini yaz, bi bakayım.

denemesakın

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4

EtibarBey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Taşırsın ama hata alırsın, hatta sistem açılmayabilir. Çünkü sistem bileşenleri tamamen farklı. o dediğin programın tam adını ve üreticisini yaz, bi bakayım.
hocam bana soruyorsan ben program felan bilmiyorum. böyle bişeyin mümkün olduğu yazılıyor ama ne yapmalı olduğumuz yazılmıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aradığın program bu olmalı :D

hocam gerçekten proramı çok aradım ama inancım kalmadı. yinede yarın boş vakit bulduğum an deneyeceğim teşekkürler.

program gerçekten benim dediğimse çözüm olarak işaretleyeceğim.ne kadar konu başlığına uygun gelmesede. eğer öyleyse bu konu için yardıma ihtiyacı olanlardan özür diliyorum ama yinede windows xp deki aynı sürümü diğer bilgisayara kurarken uygulamalar disk felan nasıl taşınır bunu öğrenmeyi istiyorum. bunu bulursam buraya yazmak istiyorum ki herkese faydam dokunsun.

hocam buarada yanlış anlamışım kusura bakma. program adı alignerS9 ravaglioli firmasının programı. buarada geçen ay çok aramıştım hatta birkaç bilgisayar tamircisinden yardım istemiştim (bulamamıştık) şimdi ise programı 1 değil 3 yerde aradığım zaman en başta buldum umuyorum ama çalışıyormu bilmem. Sizin bulduğunuz linkide deneyeceğim. teşekkürler

IMG_20230904_004414.jpg

programın resmini bilgisini falan sorarsanız buraya atdım

Son düzenleme: