Windows XP format atamıyorum

Bu konuyu okuyanlar

CastingDamage

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlarım benim bilgisayarımda bilgisayar açılırken hiçbir USB portlarını görmüyor bu yüzden bilgisayara format atamıyorum ve BIOS'a giremiyorum.Çünkü ses kartım bozuk ses jakını takıyorum hiçbir şey yokmuş gibi devam ediyor lütfen acil yardım edin 1 aydan beri sanki boşlukta yaşıyorum ACİL.

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Gerçekten bios ses kartı ? yada sen tam olarak anlatamadın :S

WebNick

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
Alakaya maydonoz bu nasıl sorun?

ReDo

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Adam yaktı devremizi :D

Format yazıyor başlıkta,içerikte ses kartından bahsediyor :p

coldnight

Asistan
Reaksiyon puanı
1
usb portunu görmezse dvd den kur
ses kartın bozuk olduğu için bios açılış ekranında takılıp kalıyorsa bir arkadaşından yada ikinci el ucuz bi kart al kullan
boşluk hissi için önerim kendine kız arkadaş bulman :D

CastingDamage

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ben anlatamadm kusura bakmayın bilgisayara format atıcam tamam mı post ekranı geçerken usb portlarını okumuo ve bıosa giripte düzletemiyorum formatta atamıyorum bunun için yardım :D

-Beneficence-

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
[MENTION=6985]coldnight[/MENTION] daha önce söylemiş dvd sürücü yokmu :)

CastingDamage

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Casper Omega Duo Masaüstü bilgisayar dvd-rom var açılırken usb portlarını okumuyor ancak Windows açıldığında okuyor.

Ghost34

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
ses kartından format atıcakmış :p

kam turalı

Doçent
Reaksiyon puanı
14
bilgisayar açılırken f8 gibisinden bi tuş (genelde bilgisayara göre değişiyor) basınca boot cihazını seçebilirsin. Muhtemelen çözüm olacaktır sorununa...

Rejii

Asistan
Reaksiyon puanı
1
adamın demek istediği sanırım boot edemiyor. biosa girmiyor diye birşey yok.. bilgisayarının kasasını aç bios pilini çıkart ve elini bios pilinin değdiği o ince tele dokundur kasayı çalıştır biraz çalışsın pc kapat bios pilini tak pc tekrar aç biosa gir boot ayarlarından cd-rw dvd rw i first boot olarak ata ve formata geç

xhengiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sanırım konuyu yanlış ifade ediyorsun. Usb ile mi kurulum yapıyorsun, kurulum cdsi yok mu? Açılışta usb portunu okuyup okumaması cd kurulumuyla ilgisi ne?

Açılışta usb değil, SATA diskini görmüyor olabilir mi makinen? CDyi takıp denedin mi hiç?

asder55

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bios pilini çıkarmak herzaman işe yarayamabiliyor.Güvenlik pimi var içinde eğer o tür bir anakartsa piminide çıkarıp yeniden takması gerekiyor.

YAREM

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaş istanbul-merzifon arası kaç km onu soruyo....

Rejii

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bios pilini çıkarmak herzaman işe yarayamabiliyor.Güvenlik pimi var içinde eğer o tür bir anakartsa piminide çıkarıp yeniden takması gerekiyor.
Son kullanıcı olduğu için ilk ve basit çözümü söyledim anakartı fazla kurcalamaması yararına olacaktır ve yapabiliyorsan jumper'i çıkart pc aç büyük ihtimal görüntü alamayacaksın pc kapat jumper'i söktüğün gibi tak anakart userınde bulunan küçük bir plastikle kaplanmış birimdir genellikle yeşil ve beyaz renklerde olur.

CastingDamage

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Anakart Modeli:MSI P4M890M2

Arkadaşlar ben CD'den format ataacağım.Ancak klavyem usb portudur.Dediğim gibi bilgisayar açılırken POST ekran sıralanışında usb portlarını görmüyor bende bu yüzden CD'den önyükleme yapamıyorum ve BIOS pilini kaç kere takıp çıkarttım.

Kurşun Kalem

Müdavim
Reaksiyon puanı
58
Anakart Modeli:MSI P4M890M2

Arkadaşlar ben CD'den format ataacağım.Ancak klavyem usb portudur.Dediğim gibi bilgisayar açılırken POST ekran sıralanışında usb portlarını görmüyor bende bu yüzden CD'den önyükleme yapamıyorum ve BIOS pilini kaç kere takıp çıkarttım.

Heh hele şükür ya problemi anladık. Aslında bunu ben de soracağım. Win 7 li bir bilgisayara Xp yüklemem istenmişti, ben de hallederiz falan diye bir havayla aldım bilgisayarı bir baktım usb portlu klavye. Normal klavye girişi yok kartta. E mort olduk tabi :D Biri verirse çözümü bu arkadaşa da bana da makbule geçer...

xyz10ur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bir arkadaşın dediği gibi açılışta f8 e bas dvd cd rom her neyse onu seç aslında çözüm söylenmiş

Kurşun Kalem

Müdavim
Reaksiyon puanı
58
Arkadaşlar, format atabilmek için seçim yapmamız gerekmiyor mu, yok biçimlendir, yok bu sürücüye kur R'ye bas Enter'a bas falan? Hah işte o seçimi yapabilmek için de klavyeye ihtiyacımız yok mu? Tamam, problem burada işte. Win 7 usb port sürücülerini kendi görüyor ama Xp kurulumu yaparken format cd'si usb portlarını görmüyor. Görmediği için de seçim yapılamıyor. Seçim yapılamadığı için de format atılamıyor. Anlamayan parmak kaldırsın :)

ReDo

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Arkadaşlar, format atabilmek için seçim yapmamız gerekmiyor mu, yok biçimlendir, yok bu sürücüye kur R'ye bas Enter'a bas falan? Hah işte o seçimi yapabilmek için de klavyeye ihtiyacımız yok mu? Tamam, problem burada işte. Win 7 usb port sürücülerini kendi görüyor ama Xp kurulumu yaparken format cd'si usb portlarını görmüyor. Görmediği için de seçim yapılamıyor. Seçim yapılamadığı için de format atılamıyor. Anlamayan parmak kaldırsın :)

Ş.ref.s.zm aklıma gelmişti :p : )

Koca Adam

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
peki şöyle bir şey sorayım belki mantıksız gelebilir ama ilk açılışta çalışıyormu klavye? yani biosa girecek kadar

Hwoarang

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Seçim ekranında usb klavye çalışır .Windowsu normal aç cdye tıklayıp ordan yeni kurulum seçerek de format atabilirsin. İlla ilk açılışta cdden başlatman gerekmiyor. Tabi mevcut windowsun çökmediyse.

CastingDamage

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Yok bilgisayarın Power düğmesine basdığım andan windowsa geçene kadar klavyeyi görmüyor.

T800

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Hocam o zaman sende eğer elinde varsa vista veya win7 kur windows üzerine tabi windows çökmediyse.. :D

CiiixXx

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Windows çalışıyorsa, windows açıkken Cd'yi takın ve kurulumu yapın. Kur ekranı Cd'yi takınca otomatik olarak gelecektir zaten.

Yükleme ve format sırasında klavye çalışır mı bilemem :)

rushsea

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sistem klavye yi algilamaz zaten acilmiyor diye hatirliyorum, sistem acildigina göre klavye taniniyor... yanlisim varsa bilinler düzeltsin... Zira gecenlerde usb klavye si olan bir sistemi virus taramasi usb den acmam gerekti, hem bios ayarlarini hemde boot seceneklerini ulasdim...