Windows XP format atamıyorum

Merhaba arkadaşlarım benim bilgisayarımda bilgisayar açılırken hiçbir USB portlarını görmüyor bu yüzden bilgisayara format atamıyorum ve BIOS'a giremiyorum.Çünkü ses kartım bozuk ses jakını takıyorum hiçbir şey yokmuş gibi devam ediyor lütfen acil yardım edin 1 aydan beri sanki boşlukta yaşıyorum ACİL.

ReDo

Rektör
Adam yaktı devremizi :D

Format yazıyor başlıkta,içerikte ses kartından bahsediyor :p

coldnight

Asistan
usb portunu görmezse dvd den kur
ses kartın bozuk olduğu için bios açılış ekranında takılıp kalıyorsa bir arkadaşından yada ikinci el ucuz bi kart al kullan
boşluk hissi için önerim kendine kız arkadaş bulman :D

ben anlatamadm kusura bakmayın bilgisayara format atıcam tamam mı post ekranı geçerken usb portlarını okumuo ve bıosa giripte düzletemiyorum formatta atamıyorum bunun için yardım :D

Casper Omega Duo Masaüstü bilgisayar dvd-rom var açılırken usb portlarını okumuyor ancak Windows açıldığında okuyor.

kam turalı

Doçent
bilgisayar açılırken f8 gibisinden bi tuş (genelde bilgisayara göre değişiyor) basınca boot cihazını seçebilirsin. Muhtemelen çözüm olacaktır sorununa...

Rejii

Asistan
adamın demek istediği sanırım boot edemiyor. biosa girmiyor diye birşey yok.. bilgisayarının kasasını aç bios pilini çıkart ve elini bios pilinin değdiği o ince tele dokundur kasayı çalıştır biraz çalışsın pc kapat bios pilini tak pc tekrar aç biosa gir boot ayarlarından cd-rw dvd rw i first boot olarak ata ve formata geç

xhengiz

Üyecik
sanırım konuyu yanlış ifade ediyorsun. Usb ile mi kurulum yapıyorsun, kurulum cdsi yok mu? Açılışta usb portunu okuyup okumaması cd kurulumuyla ilgisi ne?

Açılışta usb değil, SATA diskini görmüyor olabilir mi makinen? CDyi takıp denedin mi hiç?

asder55

Asistan
Bios pilini çıkarmak herzaman işe yarayamabiliyor.Güvenlik pimi var içinde eğer o tür bir anakartsa piminide çıkarıp yeniden takması gerekiyor.

Rejii

Asistan
Bios pilini çıkarmak herzaman işe yarayamabiliyor.Güvenlik pimi var içinde eğer o tür bir anakartsa piminide çıkarıp yeniden takması gerekiyor.
Son kullanıcı olduğu için ilk ve basit çözümü söyledim anakartı fazla kurcalamaması yararına olacaktır ve yapabiliyorsan jumper'i çıkart pc aç büyük ihtimal görüntü alamayacaksın pc kapat jumper'i söktüğün gibi tak anakart userınde bulunan küçük bir plastikle kaplanmış birimdir genellikle yeşil ve beyaz renklerde olur.

Anakart Modeli:MSI P4M890M2

Arkadaşlar ben CD'den format ataacağım.Ancak klavyem usb portudur.Dediğim gibi bilgisayar açılırken POST ekran sıralanışında usb portlarını görmüyor bende bu yüzden CD'den önyükleme yapamıyorum ve BIOS pilini kaç kere takıp çıkarttım.