Windows Vista'da Sql Server 2005 ve VS.Net 2005 Kurulumu

Bu konuyu okuyanlar

emrealizm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaslar Vista kurduktan sonra Sql server 2005 kurulumunda ve kullanımında aşırı derecede sorunlar yasadim ancak arastirmalarim sonucunda sorunu çözdünm en sonunda.. eğer bu tür bi sorunla karsilasan arkadaslar varsa sorunun çözümü şu şekilde...

-------------------------------------------------------------------------------------------------
Windows Vista' yı kurduktan sonra;

1. Computer üzerinde sağtuş, Manage' i seçerek, Users' dan Administrator hesabını aktif hale getiriniz.
2. Control Panel' den User Accounts' u seçip, User Account Control' ü kapatınız.
3. Vista kurulurken bilgisayarınızın ismini "User-PC" gibi "-" işareti ile verir, Computer üzerinde sağtuş Properties' i seçerek bilgisayarın ismini içerisinde "-" işareti yeralmayacak şekilde düzenleyiniz.
4. Bilgisayarı yeniden başlatıp, Administrator hesabı ile login olunuz.
5. Windows' u Update ediniz. (Önerilir.)
6. Reporting Services' i kullanacaksanız, IIS' i yükleyiniz.
7. Visual Studio.Net 2005'i kurunuz.
8. Administrator hesabı ile Sql Server 2005' i kurunuz.
9. Msdn' i en son kurunuz. (Önerilir.)(Merge etmesi için.)

Kurulum bittikten sonra Sql Server 2005 ServicePack 2 ve Visual Studio.Net ServicePack 1' i kurmayı unutmayınız.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

:$

sisa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Duyarlı Olman Güzel Teşekkürler

prenslui

Doçent
Reaksiyon puanı
17
hiç yapamadım bunu şöyle türkçe anlatsanız süper olurdu. yani böyle yapamdım. bir ilginermisiniz.