Windows Live Messenger 8.5 Beta

Bu konuyu okuyanlar

Windows Live Messenger 8.5 Beta internete sızdı. Denemek isteyenler için Türkçe yaması da hazır. Yeni versiyon Microsoft'un yeni planlarını da açığa vuruyor.

Microsoft'un test kullanıcılarına denemesi için sunduğu Windows Live Messenger 8.5 Beta sürümü internete düştü. Programdaki ince bir ayrıntı Windows Live Messenger, Windows Live Mail ve Windows Live Writer adlı programların tek çatı altında toplanacağının göstergesi olabilir. 8.1 sürümünde "Install_Messenger.exe" olan kurulum dosyasının iç adı, 8.5 beta'da "WLSuite.exe" olarak değişmiş.
Windows_Live_Messenger_8.5_karsilastirma.png

Bahsettiğimiz küçük fark

Windows Live Mail adından da anlaşılabileceği gibi e-posta yazılımı, Outlook Express'in varisi olarak gösteriliyor. Windows Live Writer ise Windows Live Space'de sahip olunan alana içerik göndermeyi kolaylaştırıyor.

Türkçe'si hazır...

Türkçe'si hazır...

WLM 8.5'te yeni bir arayüz de bizi bekliyor. Ayrıca program artık "MSN Messenger" klasörüne değil "Windows Live\Messenger" altındaki klasöre kuruluyor. Denemek için aşağıdaki bağlantılardan kurulum ve dosyalarını alabilirsiniz. Kurulumda "Acepter"e tıklayarak kuruluma devam etmeniz gerekiyor. Kurulum tamamlandıktan sonra Windows Live Messenger'ı kapatıp "msgslang.8.5.1235.0517.dll" dosyasını Program Files dizini altındaki "Windows Live\Messenger" klasörü altına kopyalamanız ve çıkan uyarıya evet yanıtı vermeniz yeterli.

big_msn_messenger.jpg


Not: En sonunda sızdırılan Windows Live Messenger 8.5 Beta sürümünün animasyonu şu anda hazırlanıyor. Çok yakında ana sayfadan sizinle paylaşacağız.

Windows Live Messenger 8.5 Betayı indir


Türkçe Dil paketini indirin.

Bilgi için: Windows Live Messenger
Yazarlar: Burak Barbak - Saner Apaydın
 

Sheythun

Asistan
Vista kullanıcıları install yapmadan C:\ProgramData klasörüne girip WLInstaller ve Windows Live Installer adlı klasörleri silsin ve bilgisayarlarını yeniden başlatsın.(mutlaka yeniden başlatın) Bilgisayar açıldıktan sonra internete bağlanın ve install dosyanızı çalıştırın...

XP kullanıcıları C:\Documents and Settings\All Users\Application Data klasörüne girip yine aynı şekilde WLInstaller ve Windows Live Installer adlı klasörleri silsin ve bilgisayarlarını yeniden başlatsın.(mutlaka yeniden başlatın)....
 

Downsat

Profesör
KnUcLeS dedi ki:
anasayfada yayınLanmıştı ozaman indirdim yukLemedn once 8.1 i siLeyimmi yoksa kendisi siLermi
Haberi ilk yayınladığımız anlarda, verdiğimiz adresin içindeki dosya hatalıydı. Yeniden indirip kurman gerekiyor.
 

Efe Zoroğlu

Profesör
Yani Bu Kadar Acele ne Anlamıyorum.Kararlı sürümü beklemek zormu.Sanki 8.5 Kullanınca Aaaaa Bu adam 8.5 Kullanıyo Çok iyi bilgisayardan anlıyor değip madalyamı verecekler
 

Downsat

Profesör
Şu an kullananlar Türkçe kullanıyor. Bir sorun olmaması lazım. Yalnız kararlı sürümü çıkana kadar beklemeni tavsiye ederim. ;)
 

drpenguen

Öğrenci
Volkan Taş dedi ki:
Şu an kullananlar Türkçe kullanıyor. Bir sorun olmaması lazım. Yalnız kararlı sürümü çıkana kadar beklemeni tavsiye ederim. ;)

Zaten bugune kadar bir sorun yoktu... Ancak WLM için otomatik güncelleştirmenin ardından tekrar uygulasam da türkçe yaması çalışmamaya başladı...
 

Downsat

Profesör
Sanırım tekrar kaldırıp yeniden kurmalısın. 8.5 Beta'yı kullanmadığım için seni kesin bir çözüme ulaştıramayabilirim. Ama çalışan sürümü senin yaptığın güncellemeden önce olduğunu biliyoruz. O zaman tekrar eskisi gibi yapabilirsin. Belki de gözden kaçırdığın bir şey vardır. ;)
 

SDN Son Haberler

Üst