Windows Live 2011 Beta'yı İndirin!..

PanxeR

Doçent
Reaksiyon puanı
5
msn kadar güzel bir anlık mesajlaşma uygulaması daha yok . skype hala gözüme çirkin geliyor =)

Kriptex

Profesör
Reaksiyon puanı
38
@PanxeR

evet aynen bir ara arkadaşlarım ıcq ya gel demişti tamam çok güzel ama alışamıyor insan msn gibi yok :)

fakcakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
1
msn en iisiii...xp yi desteklememeside iyi birşey...geçin kardeşim win 7 ye...ben netbookta bile kullanıyorum...bırakın masaüstünü notebooku...

SiyahBuzul

Doçent
Reaksiyon puanı
7
valla görsellik açısından çok iyi, bu resim paylaşma olayını da düzeltmişler, sosyal ağlarla güncel kalması da süper oldu. beğendim ben

muca_kaleyn

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Arkadaşlar bende giriş yapılırken hata veriyor hata kodu olarakta 8100043b gösteriyor bilgisi olan var mı acaba ? Windows 7 Ultimate 64bit Kullanıyorum

windows7seven

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Görüntü ve kullanımı çok güzel :D Smileylere yenilik gelmiş.

ekhuec.jpg

emrcnd

Asistan
Reaksiyon puanı
1
hmm xp kullandığım için faydalanamıyorum ama blog yazarları için programı nasıl temin edebilirim ???

global_deejay

Doçent
Reaksiyon puanı
35
XP olmaması çok iyi bence ms akıllılık ediytor zaten xp de kalmanın en anlamı var ki

ReasTa

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar bu yeni sürümde nick nasıl değiştiriyoruz daha önceki gibi seçeneklerde öyle bir bölüme rastlamadım :unsure:

1ruby1

Profesör
Reaksiyon puanı
37
Sosyal ağlarla bağlantı kurması çok iyi olmamış bence.. Çizgisinden uzaklaşmış..

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Sosyal ağlarla işim olmaz. Onun dışında da kayda değer bir şey yok galiba.

Aerop

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yahu bunda nasıl nick değiştireceğiz? :D

zuvay nidya

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Benim gibi 8100043b hatası alan arkadaşlarım burdaki sayfadan çözüme ulaşabileceğinizi düşünüyorum.Ben messenger a kavuştum =)

8100043b Windows Live Messenger Hatası

Paylaş
33pdezl.jpg

Dünyanın en çok kullanılan online sohbet programlarından Windows Live MSN 2011 beta sürümüyle karşımıza çıktı.Ben de bu yeni sürümünü denemek istedim.Özellikle wl writer blog yazılarım için vazgeçilmezim.Her neyse gerek gördüğünüz Windows Live programlarını bu adrese tıklayarak seçip yükleyebilirsiniz.http://explore.live.com/windows-live-essentials-beta .Tabii maalesef microsoft şu yazıyı da eklemiş:
Windows Live Temel Parçalar beta için Windows 7 veya Windows Vista gereklidir.
İstediğim özellikleri seçtim ve yükledim fakat messenger a bir türlü giriş yapamıyordum.Sürekli 8100043b hatası veriyordu.Ben de araştırdım ve çözümünü buldum:
Kendim denedim ve şu an msn i kullanabiliyorum.Eğer siz de aynı hatayla karşılaşıyorsanız umarım işinize yarar.
Gelelim nasıl halledeceğimize:
Öncelikle bu sorunu yaşıyorsanız bunun sebebi bilgisayarınızın adının Türkçe karakter içermesi (ı-u-ş-ç gibi)olduğunu bilin.Bu yüzden bilgisayarımızın adını değiştirmeliyiz.Bunu da
1)Bilgisayarımı sağ tıklayarak özellikler diyoruz ve karşımıza bilgisayarımızın adı çıkıyor.Değiştir butonuna tıklıyoruz ve bilgisayarımıza uygun bir isim veriyoruz. (Türkçe karakte içermeyen).Bilgisayarımızı yeniden başlatmamızı isteyecek.Yeniden başlatıyoruz.
11t4wwp.jpg

2)Şimdi kayıt defterine giriş yapacağız.
Başlat>>>Çalıştır a regedit yazıyoruz.Daha sonra HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\MSNMessenger\MachineName bu yolu izleyerek MachineName ‘i değiştiriyoruz.MachineName çift tıklayarak 1. adımda verdiğimiz ismi buraya yazıyoruz.Kaydedip çıkıyoruz.Eğer adımları doğru yaptıysanız şu an messenger ı kullanmanız gerekmektedir.
69.gif

Bu adımlar yararlı olduysa yorum bölümünde belirtirseniz sevinirim.Sağlıcakla Kalın…

febahadir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
8100043b Windows Live Messenger Hatası

Paylaş
33pdezl.jpg

Dünyanın en çok kullanılan online sohbet programlarından Windows Live MSN 2011 beta sürümüyle karşımıza çıktı.Ben de bu yeni sürümünü denemek istedim.Özellikle wl writer blog yazılarım için vazgeçilmezim.Her neyse gerek gördüğünüz Windows Live programlarını bu adrese tıklayarak seçip yükleyebilirsiniz.http://explore.live.com/windows-live-essentials-beta .Tabii maalesef microsoft şu yazıyı da eklemiş:
Windows Live Temel Parçalar beta için Windows 7 veya Windows Vista gereklidir.
İstediğim özellikleri seçtim ve yükledim fakat messenger a bir türlü giriş yapamıyordum.Sürekli 8100043b hatası veriyordu.Ben de araştırdım ve çözümünü buldum:
Kendim denedim ve şu an msn i kullanabiliyorum.Eğer siz de aynı hatayla karşılaşıyorsanız umarım işinize yarar.
Gelelim nasıl halledeceğimize:
Öncelikle bu sorunu yaşıyorsanız bunun sebebi bilgisayarınızın adının Türkçe karakter içermesi (ı-u-ş-ç gibi)olduğunu bilin.Bu yüzden bilgisayarımızın adını değiştirmeliyiz.Bunu da
1)Bilgisayarımı sağ tıklayarak özellikler diyoruz ve karşımıza bilgisayarımızın adı çıkıyor.Değiştir butonuna tıklıyoruz ve bilgisayarımıza uygun bir isim veriyoruz. (Türkçe karakte içermeyen).Bilgisayarımızı yeniden başlatmamızı isteyecek.Yeniden başlatıyoruz.
11t4wwp.jpg

2)Şimdi kayıt defterine giriş yapacağız.
Başlat>>>Çalıştır a regedit yazıyoruz.Daha sonra HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\MSNMessenger\MachineName bu yolu izleyerek MachineName ‘i değiştiriyoruz.MachineName çift tıklayarak 1. adımda verdiğimiz ismi buraya yazıyoruz.Kaydedip çıkıyoruz.Eğer adımları doğru yaptıysanız şu an messenger ı kullanmanız gerekmektedir.
69.gif

Bu adımlar yararlı olduysa yorum bölümünde belirtirseniz sevinirim.Sağlıcakla Kalın…

teşekkür ederim sayenizde kullanmaya başladım.:clap:

vegaturk

Profesör
Reaksiyon puanı
117
Kurdum biraz farklı geldi bana bunada alışırız artık

KnUcLeS

Asistan
Reaksiyon puanı
2
İki saattir görünen adımı değiştirmeye çalışıyorum :)
Edit: Artık görünen adımızı değiştiremeyecekmişiz sanırım.

uma350

Profesör
Reaksiyon puanı
70
Yahu bunu yükledik ama ben millete ileti gönderiyorum onlar görüyorlar , onlar bana gönderiyorlar bende gözükmüyor hiç bir kımıldama yok nedir bunun nedeni var mı böyle bir sorun yaşayan arkadaşlar bilgisayarı kapattım açtım olmadı repair ettim olmadı olmadı olmadı...Ne yapacağımı şaşırdım bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olabilirse sevinirim.İyi forumlar.. Bu arada nickinizi seçenekler menüsünden değiştiriyorsunuz belirteyim aramayın boşuna.