Windows Lisans Anahtarı

Bu konuyu okuyanlar

NamelessNick

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar merhaba. Freedoslu bir bilgisayara windows 10 kurulumu yaptım ve microsoftun sitesinden de kod satın alacağım. Bu kodu daha sonra başka bir bilgisayarda kullanabilir miyim bilgisayar değişimi vb. durumlarda?

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,841
Kullanamazsın, ürün anahtarı anakart ile eşleşiyor. Yeni bilgisayara yeni kod alman lazım.

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,930
Arkadaşlar merhaba. Freedoslu bir bilgisayara windows 10 kurulumu yaptım ve microsoftun sitesinden de kod satın alacağım. Bu kodu daha sonra başka bir bilgisayarda kullanabilir miyim bilgisayar değişimi vb. durumlarda?
Evet, kullanılabiliyor ama hepsi değil. Türüne bağlı ürün anahtarının. :)

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,841
1603267641326.png

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Microsoft'un bu konuda net bir açıklamasını göremedim. Microsoft web sitesinden alınan ürün anahtarını başka bir cihazda da kullanabilirsin. Ancak yüklü olan ürün anahtarını başka bir cihazda tekrar kullanmadan önce kaldırman (ve etkinleştirmeyi iptal etmiş olman) gerekebilir. Çünkü ürün anahtarı birden fazla cihazda kullanılırsa (veya kullanılmaya çalışılırsa) geçersiz olarak işaretlenme ihtimali var.

Windows 10'u etkinleştirmede sorun yaşarsanız (veya ürün anahtarı satın almadan önce bilgi alma amaçlı), Microsoft Store desteği için iletişime geçebilirsiniz.

Veya Microsoft hesabınızı, dijital lisansınız ile ilişkilendirebilirsiniz.

Son mesajlar