Windows Etkinleştirme Sunucu Problemi

Bu konuyu okuyanlar

JawBone

Doçent
Reaksiyon puanı
612
2. el aldığım laptopda her şeyi kontrol ettim Windows vs. orijinal ve key girilmişti. 3 aydır kullanıyorum sıkıntı yoktu bugün etkinleştir yazısı geldi. Ayarlara baktığımda aşağıdaki yazıyı gördüm. Ne yapmam lazım şimdi? Windows korsan anlamına mı geliyor bu?
1607067923983.png

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
mahalle bilgisayarcısına bilgisayarı format için verdiğimde (2016) aldığımdan 1 yıl sonra aynı durumla karşılaşmıştım. korsan kurmuşlar yüksek ihtimalle.

JawBone

Doçent
Reaksiyon puanı
612

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
mahalle bilgisayarcısına bilgisayarı format için verdiğimde (2016) aldığımdan 1 yıl sonra aynı durumla karşılaşmıştım. korsan kurmuşlar yüksek ihtimalle.
kimseye mahalle bilgisayarcısına korsan kurulum için 50tl vermesini önermem. 50tlye orjinal key alın bir usbye orjinal w10 kurun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

anladım arkadaşlar teşekkürler cevap için. Ben bunu nasıl orijinale çeviririm. Key satın alsam hallolur mu?
evet. 50 tlye bile rahatça key bulabilirsiniz.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
kimseye mahalle bilgisayarcısına korsan kurulum için 50tl vermesini önermem. 50tlye orjinal key alın bir usbye orjinal w10 kurun. (korsana özendirmek gibi olmasın diye yazdım)

evet. 50 tlye bile rahatça key bulabilirsiniz.
Mahalle bilgisayarcısı demişken;
Ben birine gittim. Sordum dedim ki windows 10 kurmam lazım keyim yok. Siz kurabilir misiniz dedim? Tabi ben biliyorum adamın yalan söylediğini. Sonra işte dedi ki getir ben kurarım. Ben dedim ki sizde key mi var cd mi? Bir şey demedi ben kurarım dedi. Key varsa dedim bana verin ben kurayım ya da cdden.
Dediki işim gücüm var yaptırıcaksan yaptır yoksa çek git. Ben de gülmeye başladım. Sonra çıktım oradan.

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
Mahalle bilgisayarcısı demişken;
Ben birine gittim. Sordum dedim ki windows 10 kurmam lazım keyim yok. Siz kurabilir misiniz dedim? Tabi ben biliyorum adamın yalan söylediğini. Sonra işte dedi ki getir ben kurarım. Ben dedim ki sizde key mi var cd mi? Bir şey demedi ben kurarım dedi. Key varsa dedim bana verin ben kurayım ya da cdden.
Dediki işim gücüm var yaptırıcaksan yaptır yoksa çek git. Ben de gülmeye başladım. Sonra çıktım oradan.
bende bir keresinde denemiştim benzer bir şeyi. key var mı diye sormuştum adam dürüst çıkmıştı crack kuruyoruz dedi :D.

bende bir keresinde denemiştim benzer bir şeyi. key var mı diye sormuştum adam dürüst çıkmıştı crack kuruyoruz dedi :D.
aslında ciddi manada sormuştum deneme amacım pek yoktu. bir ihtimal belki key satıyordur dedim. 12 yaşımda falandım.

Son mesajlar