Windows Etkinleştirme Problemi

Samet UCA

Profesör
Reaksiyon puanı
2,928
C:\Users\forsa>Cscript slmgr.vbs-upk
Microsoft (R) Windows Kod Merkezi Sürüm 5.812
Telif Hakkı (C) Microsoft Corporation. Tüm hakları saklıdır.

Giriş Hatası: ".vbs-upk" dosya uzantısı için bir komut dosyası alt yapısı yok.
.vbs ile - arasında bir boşluk var.

Reaksiyon puanı
2,146
yorumda bu verdiğim key etkinleştirmede işe yaramış deniliyor...?
generic keyin tanımı
Windows 10 , 8.1 ve 8 kurmak için genel ürün anahtarları
Hmmm şimdi o bedava keylerde mi oem yani oem kullanırsam performans dahil hiçbirşeyde sıkıntı olmuyo.peki ne oluyo
bedava olanlar generic, yukardaki linkten ne işe yaradığına bakabilirsin, oem normal kişiye özel lisans tek anakarta kurulabilir oradan silip başka yerde etkinleştiremezsin, retaili ise bi yerden silip başka yerde kullanabilirsin

arcy701

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
.vbs ile - arasında bir boşluk var.
C:\Users\forsa>Cscript slmgr.vbs ipk xxxxx-xxxxx.....

Giriş Hatası: "C:\Users\forsa\slmgr.vbs" komut dosyası bulunamıyor.

yanlışım varmı hala

Samet UCA

Profesör
Reaksiyon puanı
2,928
C:\Users\forsa>Cscript slmgr.vbs-upk

Giriş Hatası: ".vbs-upk" dosya uzantısı için bir komut dosyası alt yapısı yok.
Bu komutların geçerli olması lazım normalde ama şu şekildede deneyebilirsin. Yine yönetici olarak açılmış bir CMD ye

Kod:
slmgr /upk
Kod:
slmgr /cpky
yaz bilgisayarı yeniden başlat daha sonra yine cmd yi yönetici olarak aç ve aşağıdaki anahtarı satın aldığın anahtarla değiştirip yaz.

cmd.JPG

arcy701

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
generic keyin tanımı
Windows 10 , 8.1 ve 8 kurmak için genel ürün anahtarları

bedava olanlar generic, yukardaki linkten ne işe yaradığına bakabilirsin, oem normal kişiye özel lisans tek anakarta kurulabilir oradan silip başka yerde etkinleştiremezsin, retaili ise bi yerden silip başka yerde kullanabilirsin
peki arkadaşın verdiği keyi girersem mi sorun düzelir o zaman ben bu keyi niye aldım

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bu komutların geçerli olması lazım normalde ama şu şekildede deneyebilirsin. Yine yönetici olarak açılmış bir CMD ye

Kod:
slmgr /upk
Kod:
slmgr /cpky
yaz bilgisayarı yeniden başlat daha sonra yine cmd yi yönetici olarak aç ve aşağıdaki anahtarı satın aldığın anahtarla değiştirip yaz.

Ekli dosyayı görüntüle 34732
tam oluyodu erişimimi reddetti

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
2,146
peki arkadaşın verdiği keyi girersem mi sorun düzelir o zaman ben bu keyi niye aldım
ne diyorum ne anlıyorsun
generic hiç bir işe yaramayan bir keydir sadece lisans isteme ekranını geçmene yarar etkinleşmez, incele verdiğim linki

senin sorununu microsoft çözer ara konuş, elinde lisans olduğunu etkinleştiremediğini söyle

arcy701

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
ne diyorum ne anlıyorsun
generic hiç bir işe yaramayan bir keydir sadece lisans isteme ekranını geçmene yarar etkinleşmez, incele verdiğim linki

senin sorununu microsoft çözer ara konuş, elinde lisans olduğunu etkinleştiremediğini söyle
hmm anladım e microsoft oem olduğunu anlamazmı nasıl konuşuyum ? ne diyim

Mahperi

Asistan
Reaksiyon puanı
410
Bende ayni sorunu yasiyorum,
Bu etkinleştirmeyi yapmazsak ne olur?

Samet UCA

Profesör
Reaksiyon puanı
2,928

tam oluyodu erişimimi reddetti
Erişim hatası önemli değil 2 kodu yazdıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatıp görseldeki işlemi uyguladınmı?

Reaksiyon puanı
2,146
hmm anladım e microsoft oem olduğunu anlamazmı nasıl konuşuyum ? ne diyim
oem satın almak suç mu, sorarsa söylersin

ondan önce şunu dene, çalıştır'a "slui.exe 4" yaz gelen ekranda türkiye seç ilerle verdiği telefon numaralarından birini ara telefonda orada gördüğün yükleme kimliğini soracak talimatlara göre tuşla, sonra aktivasyon kodu verecek o kodu onay kimliğini girin tuşuna tıklayarak gir, eğer sana kod vermezse bekle operatöre bağlayacak orada derdini anlatırsın

Master Yoda

Profesör
Reaksiyon puanı
234
Bu arada söylemek istedim windows 10 yüklediysen bildiğim kadarıyla seni sadece duvar kağıdı değiştirme konusunda kısıtlıyor ve onun dışında sağ altta bir yazı çıkıyor Windows Etkinleştirilemedi. ;)

Mahperi

Asistan
Reaksiyon puanı
410
Bu arada söylemek istedim windows 10 yüklediysen bildiğim kadarıyla seni sadece duvar kağıdı değiştirme konusunda kısıtlıyor ve onun dışında sağ altta bir yazı çıkıyor Windows Etkinleştirilemedi. ;)
Windows 8 format, uzerine Windows 10 guncelleme yaptım, benim için de geçerli mi bu durum?

Samet UCA

Profesör
Reaksiyon puanı
2,928
Ya Microsoft ile irtibata geç yada yazdığım adımları uygula. O kadar para vermişsin o yazıyı görmek zorunda değilsin. Ama baktın olmuyor windows 10 lisanslama diye 1-2 dakikalık google araştırmasından sonrada windowsu lisanslıyabilirsin. Ama senin anahtarla değil tabiki.

arcy701

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
kmspico ile de bunu yapabilirsin.

Evet sıkıntı yok. ;)
o da temiz iş değil ben o yüzden yapmadım

Ya Microsoft ile irtibata geç yada yazdığım adımları uygula. O kadar para vermişsin o yazıyı görmek zorunda değilsin. Ama baktın olmuyor windows 10 lisanslama diye 1-2 dakikalık google araştırmasından sonrada windowsu lisanslıyabilirsin. Ama senin anahtarla değil tabiki.
oem içim 50tl verdim orjinal win 10 1000tl :D

Son düzenleme:

Master Yoda

Profesör
Reaksiyon puanı
234
Son düzenleme:

arcy701

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
arkaplanda bir sistem kurup güvenlik sistemlerini bloke edip içeri sızıyo sonrada tekrar açıyo aynı virüs gibi eğer 180 günlük deneme sürümünü nasıl uzattığını vede programın dosyalarını görmek istersen erişmen imkansız nedeni bilinmiyo yani pcye sahip oluyo gibi bişey yasal da değilse tehlikelidir dimi?

Master Yoda

Profesör
Reaksiyon puanı
234
arkaplanda bir sistem kurup güvenlik sistemlerini bloke edip içeri sızıyo sonrada tekrar açıyo aynı virüs gibi eğer 180 günlük deneme sürümünü nasıl uzattığını vede programın dosyalarını görmek istersen erişmen imkansız nedeni bilinmiyo yani pcye sahip oluyo gibi bişey yasal da değilse tehlikelidir dimi?
Başka nasıl pc'yi etkinleştirilmiş tutabilir ki eğer bunu istemezseni interrnetten key bulmaya çalışmanız gerekecektir. Benim kullanma sebebim de bu aslında internette windows 8.1 keyi bulamadım bulduklarım işe yaramadı.

Mahperi

Asistan
Reaksiyon puanı
410
neden

Baktım fakat bu konu hakkında bilgim yok maalesef.
Surekli gelen pop-up pencereleri, reklamlar, arka planda gereksiz uygulamalar vs. Gibi şikayet yorumları ön plandaydı, tereddüt ettim sonuçta.

arcy701

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Başka nasıl pc'yi etkinleştirilmiş tutabilir ki eğer bunu istemezseni interrnetten key bulmaya çalışmanız gerekecektir. Benim kullanma sebebim de bu aslında internette windows 8.1 keyi bulamadım bulduklarım işe yaramadı.
e işte oem key satın alsana durmaplayden bak ben aldım sıkıntı da yokmuş ve orjinal

Reaksiyon puanı
2,146
kmspiconun bir zararı yok ilk elden indirirseniz, o da mydigitallife sitesidir
başka yerden indirirseniz içine virüs falan katılmış olabilir. kmspico portable olanı da var orada, bilgisayara birşey kurmuyor 180 günde bir çalıştırmak yeterli oluyor

orjinal kmspico'nun bilgileri bu şekildedir, indirdiğiniz dosyanın hash değerlerinden orjinal olup olmadığını anlarsınız

File : KMSpico_setup.exe
Size : 3,08 MB
CRC32 : 683a3351
MD5 : a02164371a50c5ff9fa2870ef6e8cfa3
SHA1 : 060614723f8375ecaad8b249ff07e3be082d7f25

Son düzenleme:

Mahperi

Asistan
Reaksiyon puanı
410
kmspiconun bir zararı yok ilk elden indirirseniz, o da mydigitallife sitesidir
başka yerden indirirseniz içine virüs falan katılmış olabilir. kmspico portable olanı da var orada, bilgisayara birşey kurmuyor 180 günde bir çalıştırmak yeterli oluyor

orjinal kmspico'nun bilgileri bu şekildedir, indirdiğiniz dosyanın hash değerlerinden orjinal olup olmadığını anlarsınız

File : KMSpico_setup.exe
Size : 3,08 MB
CRC32 : 683a3351
MD5 : a02164371a50c5ff9fa2870ef6e8cfa3
SHA1 : 060614723f8375ecaad8b249ff07e3be082d7f25
Teşekkürler aydınlattiğiniz için.