Yardım Windows defender Ve Kaspersky çelişkisi

Bu konuyu okuyanlar

mustafa6163

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Arkadaşlar windows ile taradığımda trojan tehditi bulundu diyor.
Kaspersky ile tam tarama yaptığımda tehdit yok diyor.
Windowstan tehditi de kaldıramıyorum bir türlü .
Sizce ne yapmam gerekli ?

Emnn

Jet Sesi, Özgürlüğün Sesidir!
Emektar
Reaksiyon puanı
1,848
KasperySky 'ı virüs olarak görebilir.
Ancak KasperySky daha iyidir defender'dan

Emnn

Emektar
Reaksiyon puanı
1,848
Defender'in Virüs dediği dosyanın yolunu bulun KasperSky dan özel olarak taratın bakın eğer sorun yok diyorsa Defenderdan cihazda izin ver yapabilirsiniz.

mustafa6163

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Defender'in Virüs dediği dosyanın yolunu bulun KasperSky dan özel olarak taratın bakın eğer sorun yok diyorsa Defenderdan cihazda izin ver yapabilirsiniz.
Hocam
Trojan :Win32/Skeeyah.A!MTB
Diyor.
Bilgisayarımda böyle bir yol yok ama ?

Emnn

Emektar
Reaksiyon puanı
1,848
Bilgisayarı kapatıp yeniden aç öyle dene bakalım

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Kaspersky ile malwarebytes ve adwcleaneri tarat. Bu üçü yeterli.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Tam olarak hangi Windows sürümünü çalıştırıyorsun bilmiyorum ancak Trojan:Win32/Skeeyah.A!mtb olarak gösterilen dosyayı Başlat > Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Windows Güvenliği > Virüs ve tehdit koruması > Ayarları yönet altında sunulan seçenek ve menüleri gözden geçirerek bulabilirsin. (Microsoft Defender Antivirus söz konusu dosyayı silmiş de olabilir.)
Zararlı olarak işaretlenen dosyanın tam dosya konumunu bulabilirsen VirusTotal üzerinden de taratmanı öneririm.

mustafa6163

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Tam olarak hangi Windows sürümünü çalıştırıyorsun bilmiyorum ancak Trojan:Win32/Skeeyah.A!mtb olarak gösterilen dosyayı Başlat > Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Windows Güvenliği > Virüs ve tehdit koruması > Ayarları yönet altında sunulan seçenek ve menüleri gözden geçirerek bulabilirsin. (Microsoft Defender Antivirus söz konusu dosyayı silmiş de olabilir.)
Zararlı olarak işaretlenen dosyanın tam dosya konumunu bulabilirsen VirusTotal üzerinden de taratmanı öneririm.
Hocam windows dosyayı silmis sanırım. Tehdit ortadan kalktı anlamına mı geliyor ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam dediğiniz uygulamalarda tehdit bulunamıyor fakat windows defender da halan aynı tehdit bulunmakta. Anlamış değilim açıkçası.
Birde Hactool Game hack adlı bir tehdit buluyor şuanda Windows defender.
Kaspersky ile tam tarama yaptığıda tehdit bulunamadı diyor.
Ne yapmalıyım ?
Ek olarak windowsun cevrımdısı virüsleri ayıklama diye bir eki cardı windows defenderin orada. Bilgisayarı yeniden başlatıp kendi içinde bir tarama yaptıktan sonra (5dk kadar ) kendiliğinden tekrar başladı windows.
Tarama yaptığımda ise trojan ve hacktool bulunmakta defender da halan. Kaspersky ise tehdit bulamıyor tam tarama yaptığında ( tam tarama kısmında en detaylı seçeneği seçtim ayrıyetten)
@met 35
@kilicbaligi

Son düzenleme:

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Şu araçları indirip ağ destekli güvenli modda bilgisayarı başlattıktan sonra sırayla tam tarama gerçekleştirmeni öneririm.

RogueKiller
Norton Power Eraser
Malwarebytes

Güvenli moda geçiş yapamazsan normal modda tarama yap yalnız
RogueKiller değil de RogueKillerCMD'yi kullan.

Tüm taramalardan sonuç alamazsan tehdit ortadan kalkmış, silinmiş ya da dosya karantinaya alınmış olabilir.

mustafa6163

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Şu araçları indirip ağ destekli güvenli modda bilgisayarı başlattıktan sonra sırayla tam tarama gerçekleştirmeni öneririm.

RogueKiller
Norton Power Eraser
Malwarebytes

Tüm taramalardan sonuç alamazsan tehdit ortadan kalkmış, silinmiş ya da dosya karantinaya alınmış olabilir.
Tamamdır hocam deneyip sizlere geri dönüş sağlayacağım.
Teşekkür ederim ilginiz için . Çok sağ olun

mustafa6163

Asistan
Reaksiyon puanı
37

RogueKiller
Norton Power Eraser
Malwarebytes

Hocam kasper , malware , norton ile denedim ve sistem de tehdit bulunamadı sonucunu aldım.
Fakat windows ile tekrar taradığımda trojan virüsünü halan bulmakta. Hocam birde kaspersky ile taradığımda tehdit bulunamadı , ( 1 cloud skipped ) ibaresi almaktayım. Neden o dosyayı geçiyor taramadan? Ben mi yanlış anladım acaba ?

Hocam 3ü ile taradım 3ünde de tehdit bulunamadı diyor.
Windows defender ile taradığımda halan trojan tehditi bulunmakta fakat.
Ve kaspersky ile taradığımda one cloud object skipped diyor. tehdit bulunmadının yanında.
@met 35

Son düzenleme:

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Hocam kasper , malware , norton ile denedim ve sistem de tehdit bulunamadı sonucunu aldım.
Fakat windows ile tekrar taradığımda trojan virüsünü halan bulmakta.
Peki, tarama işlemlerini güvenli modda iken mi gerçekleştirdin?

Tespit edilen dosya, gerçekten zararlı da olabilir, olmayabilir de. Silinmiş de olabilir, olmayabilir de. Ne olduğu hangi konumda olduğu bilinmeyen bir dosya için yorum yapmak doğru olmaz. Ancak Microsoft Defender Antivirus bazı durumlarda saçmalayabiliyor. Silinen veya karantinaya alınan bir dosya için tekrar tekrar uyarı verebiliyor. Tam çözümünü hatırlamıyorum ama farklı bir uyarı ile buna benzer bir durum yaşamıştım.

Başlat > Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Windows Güvenliği > Virüs ve tehdit koruması altında sunulan seçenek ve menüleri tek tek tekrardan gözden geçirmeni öneririm.

Hocam birde kaspersky ile taradığımda tehdit bulunamadı , ( 1 cloud skipped ) ibaresi almaktayım. Neden o dosyayı geçiyor taramadan? Ben mi yanlış anladım acaba ?
Bulut depolama alanındaki dosyaları tarama ile ilgili bir durum sanırım. Eğer zararlı*, bulut hizmetinde ise söz konu dosya ya da dosyalar ancak açıldığında veya düzenlendiğinde dosya koruması tarafından taranmakta. Bu bağlamda bir uyarı gösteriyor olabilir.

OneDrive gibi bir bulut alan cihazda açıksa, oturumu kapattıktan sonra tekrar bir tarama yapmayı deneyebilirsin.

Windows defender ile taradığımda halan trojan tehditi bulunmakta fakat.
Ve kaspersky ile taradığımda one cloud object skipped diyor. tehdit bulunmadının yanında.
Ekran görüntüsü/görsel paylaşır mısın?

mustafa6163

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Peki, tarama işlemlerini güvenli modda iken mi gerçekleştirdin?

Tespit edilen dosya, gerçekten zararlı da olabilir, olmayabilir de. Silinmiş de olabilir, olmayabilir de. Ne olduğu hangi konumda olduğu bilinmeyen bir dosya için yorum yapmak doğru olmaz. Ancak Microsoft Defender Antivirus bazı durumlarda saçmalayabiliyor. Silinen veya karantinaya alınan bir dosya için tekrar tekrar uyarı verebiliyor. Tam çözümünü hatırlamıyorum ama farklı bir uyarı ile buna benzer bir durum yaşamıştım.

Başlat > Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Windows Güvenliği > Virüs ve tehdit koruması altında sunulan seçenek ve menüleri tek tek tekrardan gözden geçirmeni öneririm.

Bulut depolama alanındaki dosyaları tarama ile ilgili bir durum sanırım. Eğer zararlı*, bulut hizmetinde ise söz konu dosya ya da dosyalar ancak açıldığında veya düzenlendiğinde dosya koruması tarafından taranmakta. Bu bağlamda bir uyarı gösteriyor olabilir.

OneDrive gibi bir bulut alan cihazda açıksa, oturumu kapattıktan sonra tekrar bir tarama yapmayı deneyebilirsin.

Ekran görüntüsü/görsel paylaşır mısın?
Hocam sorunu çözdüm. Şöyke ki ;
Bilgisayarı güvenli modda başlattım ve Kaspersky, malware , norton antivirüsleri çalıştırdım . Hepsi sorun bulmadı.
Son olarak Microsoft Safety scanner adlı uygulamayı çalıştırdım . Ve sizlere bahsettiğim iki virüsü de bulup kaldırdığını gösterdi. Yeniden başlatıp normal moda gelince tekrardan windows güvenlik taraması yaptım test etmek adına.
Artık trojan ve gamehacki windows güvenlikte bulmuyoe ve 0 tehdit diyor.
Kaspersky ile taradığımda one cloud skipped ibaresi devam etmekte lakin.Onedrive kapalı , açık, aynı şekilde cloud skipped diyor. Garip

Hocam birde Microsoft safety ile taradıktan sonra yeniden başlattığımda windows açıldı fakat çöktü. Neden bilmiyorum açıkçası. Microsfotu sonlandırıp tekrardan başlattım.
Şuan için bir sorun gözükmüyor.

Hocam sorunu çözdüm. Şöyke ki ;
Bilgisayarı güvenli modda başlattım ve Kaspersky, malware , norton antivirüsleri çalıştırdım . Hepsi sorun bulmadı.
Son olarak Microsoft Safety scanner adlı uygulamayı çalıştırdım . Ve sizlere bahsettiğim iki virüsü de bulup kaldırdığını gösterdi. Yeniden başlatıp normal moda gelince tekrardan windows güvenlik taraması yaptım test etmek adına.
Kaspersky ile taradığımda one cloud skipped ibaresi devam etmekte lakin.Onedrive kapalı , açık, aynı şekilde cloud skipped diyor. Garip

Hocam birde Microsoft safety ile taradıktan sonra yeniden başlattığımda windows açıldı fakat çöktü. Neden bilmiyorum açıkçası. Microsfotu sonlandırıp tekrardan başlattım.
Şuan için bir sorun gözükmüyor.Microsoft safety scanner diğer antivirüslerin yapamadığını yaptı. Sizlere de tavsiye ederim hocam.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Çökme normal kullanımda tekrarlanmıyorsa ve Microsoft Defender herhangi bir zararlı saptamıyorsa iyi bir şey. Ancak bilgisayarda ve bağlı cihazlarda, bulut alanda korsan herhangi bir yazılım varsa silmeni öneririm.

Çökme devam ediyorsa önyüklenebilir bir antivirüs aracı ile tarama yapman daha sağlıklı olabilir.

Bunun için boş bir USB flash bellek ya da DVD'ye ihtiyacın olacak. Önerebileceğim yazılımlar ise şunlar:
Kaspersky Free Rescue Disk: Kaspersky Virüs Koruma Yazılımı 2022 - Ücretsiz Versiyon ve Deneme Sürümü İndirme | Kaspersky
veya
Dr.Web LiveDisk: Dr.Web Administrator emergency aid kit Free utilities

mustafa6163

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Çökme normal kullanımda tekrarlanmıyorsa ve Microsoft Defender herhangi bir zararlı saptamıyorsa iyi bir şey. Ancak bilgisayarda ve bağlı cihazlarda, bulut alanda korsan herhangi bir yazılım varsa silmeni öneririm.

Çökme devam ediyorsa önyüklenebilir bir antivirüs aracı ile tarama yapman daha sağlıklı olabilir.

Bunun için boş bir USB flash bellek ya da DVD'ye ihtiyacın olacak. Önerebileceğim yazılımlar ise şunlar:
Kaspersky Free Rescue Disk: Kaspersky Virüs Koruma Yazılımı 2022 - Ücretsiz Versiyon ve Deneme Sürümü İndirme | Kaspersky
veya
Dr.Web LiveDisk: Dr.Web Administrator emergency aid kit Free utilities
Hayır hocam sadece bi seferlik o dediğim kısımda yaşandı şuan için . Çökmenin şyi bir şey olmasının sebebi nedir ?
Ben mi yanlış anladım acaba sizleri

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Hayır hocam sadece bi seferlik o dediğim kısımda yaşandı şuan için . Çökmenin şyi bir şey olmasının sebebi nedir ?
Ben mi yanlış anladım acaba sizleri
Çökmenin iyi bir şey olduğunu yazmadım. Bir defa olmuş ve tekrarlanmamış bir durum olduğu için yazdım.

Çökme normal kullanımda tekrarlanmıyorsa ve Microsoft Defender herhangi bir zararlı saptamıyorsa iyi bir şey.
Sistemden kaldırılan zararlılar Windows'un çalışmasını sağlayan herhangi bir hizmetin çalışmasını etkilemiş olmalı ki o anlık bir çökme meydana gelmiş.

Son mesajlar