Windows 8'im Dvd Okumuyor :(

Bu konuyu okuyanlar

Umutcann

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba öncelikle ..

Bundan 2 ay öncesine kadar windows 8'e geçtim. Dvd okuyor , oynatıyordu yani bi sorunum yoktu. Bilgisayarım kasmaya başladı biraz. Bende en iyisi windows 7'e tekrar geçeyim dedim. Demez olaydım. Boş dvd , normal dvd adına hiç bir şey okumuyor. Ne yapabilirim. Forumlarada göz gezdirdim ama çözümü yok. Ne olur yardım edin :( Teşekkürler.

lcbkk.png

Mehmet Ali Ertunç

mehmetaliertunc.com
Admin
Editor
Reaksiyon puanı
63
Sorun donanımsal olabilir çünkü Dvd sürücü hiç görünmüyor şuan sende

1- Aygıt yöneticisine bak sorunlu bir dvd sürücü varmı ?
2- Bios ayarlarını default'a çevir

Bunları bir dene olmazsa başka yollara bakarız

Umutcann

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hocam bios'tan "Load Optimal Defaults" yaptım.
lcc7h.png

Sanırım sorunlu bi dvd sürücüsüde yok.

WhiteHawk

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Aygıt yöneticisini aç DVD sürücülerine sağ tık yap kaldır de evet tamam de bilgisayarı yeniden başlat o kendisi otomatik kuracaktır.Bir de böyle dene.Kolay gelsin.

Umutcann

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Aygıt yöneticisini aç DVD sürücülerine sağ tık yap kaldır de evet tamam de bilgisayarı yeniden başlat o kendisi otomatik kuracaktır.Bir de böyle dene.Kolay gelsin.

Saolun hocam ama şimdide şöyle bi sorunum ortaya çıktı. Daemoon tools yüklüydü. Onu kaldırınca "DVD/CD Rom sürücüleri" bölümü aygıt yöneticisi kısmından kalktı. Aglıyıcam vallahi yeter ya.

lccrv.png

WhiteHawk

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Dur hemen telaş etme okumayla ilgili yapacaklarını yap daemon-tools u tekrar yükle.

berkaymessi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya hatırlıyordum denetim masasından biyerden yapılıyordu öle bişey vardı dur hatırlayınca yazarım

WhiteHawk

Profesör
Reaksiyon puanı
43
O zaman Windows 8 senin bilgisayarda sorunlara neden oluyor gibi gözüküyor.Windows 7 ye dönmen gerekiyor diye düşünüyorum.Bir sistem yaptılar tam oturtamadılar maalesef.Kolay gelsin.

seoloji

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows8'e geçmeyi düşünenler uzun bir süre alışamayacaklar bilginiz olsun.

Mehmet Ali Ertunç

mehmetaliertunc.com
Admin
Editor
Reaksiyon puanı
63
Bios update yap eğer yoksada sorunu firmaya ilet bios update çıkarırlar bazı bilgisayarlarda bios update ile win 8 sorunları çözülüyor

Umutcann

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sorun Çözüldü Arkadaşlar. Herkese Teşekkürler :). Bios'tan DVD Sürücüsünü Etkinleştirdim Tamamdır :)

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
Sorunu gidermişsin hayırlı olsun ben windows 8 e geçtim dvd görüyor her taktığım dvd-cd boş gösteriyor yazdırmaya çalışıyorum yazıyor sonra takıyorum dvd-cd yi boş gösteriyor ,gene eski cd vardı hiren's boot cd diye onu açılırken okuyor mesela anlamadım çıldıracam gidip bir slim dwd yazıcı falan almayı düşünüyorum bir çözümü varsa şayet buralardayım :)
o değil evdeki masaüstüde cd yazmamaya başladı dvd-cd okumayı bıraktı oda neden anlamadım onda windows 7 var ikisinin dvd sürücülerini sökecem koyacam yanyana alacam balyozu yer misin yemez misin bütün sinirimi atacam.

Umutcann

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sorunu gidermişsin hayırlı olsun ben windows 8 e geçtim dvd görüyor her taktığım dvd-cd boş gösteriyor yazdırmaya çalışıyorum yazıyor sonra takıyorum dvd-cd yi boş gösteriyor ,gene eski cd vardı hiren's boot cd diye onu açılırken okuyor mesela anlamadım çıldıracam gidip bir slim dwd yazıcı falan almayı düşünüyorum bir çözümü varsa şayet buralardayım :)
o değil evdeki masaüstüde cd yazmamaya başladı dvd-cd okumayı bıraktı oda neden anlamadım onda windows 7 var ikisinin dvd sürücülerini sökecem koyacam yanyana alacam balyozu yer misin yemez misin bütün sinirimi atacam.

Windows'un derdi bitmez be hocam :D

Son mesajlar