Windows 8 usb dvd boot sorunu

excallburq

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Benim sorunum kısa ve basit aslında. Orjinal olarak 8 gelen bir bilgisayarımın harddiski yandı. Yeni hdd taktım fakat;

Usbden boot edemiyorum
Uefi modundan çıkaramıyorum
4 farklı usb denedim

Usb'yi; rufus ile Uefi için GPT bölüm düzeninde yazdırdım
Usb yi rufus ile uefi için MBR bölüm düzeninde yazdirdim
Dvd üzerinden format atmak istiyorum yine olmuyor.

Boot menüsüne F12 ile giriyorum ne dvd ne usb seçeneği var sadece Network boot var. Birini secince verdiği uyarı;

Default Boot Device Missing or Boot Failed.
İnsert Recovery Media and Hit and Key
Then Select 'Boot Manager' to choose a new Boot Device or to Boot Recovery Media

Acaba kullandığım dvd nin kendisinde mi sıkıntı var diye düşündüm kendim kullandığım windows 10 ve windows 7 imajlarını kullandım aynı şekilde onlarla da boot edemedim. Boot edebilmek için usb seçeneği çıkması gerekiyor fakat bir türlü çıkmadı.

Bunların haricinde security altında bulunan Select an UEFİ file as trusted for executing kısmından usb üzerindeki efi uzantili dosyaları seçtim onlar boot ekranında çıktı ama onlarla da boot edemedim.

Yardımlarinizi bekliyorum

Laptop model ;
Packard bell Easynote TE69-BM-100TK

BİOS;
İnsydeH20 rev.50

enesyuksel

Profesör
Reaksiyon puanı
31
Windows 8.1 iso olarak indir Windows 7 Usb Tool programı ile boot yap daha sonra flaş belleği arkadaki usb girişine tak boot ekranını bul flaş belleği en başa getir ikinciye harddiski flaş belleği tanımazsa biçimini değiştir.