Windows 8'i İndirin, Deneyin!

Blackout

Dekan
14 Nisan 2008
7,495
383
0
bence amaç teknolojiyi kullanıcı ile buluşturmak değil, milyonlarca para harcayıp çeşit çeşit pc lerde test etmektense zaten herkesin evinde olan milyonlarca pc de denenmesini sağlamak. yani bir nevi microsoft kurnazlık yapıyor.

Bu zaten anormal bir durum da değil aslına bakarsanız. Burada mı okudum yazıyı bilmiyorum ama zaten bu derleme şimdiye kadar bilmem kaç milyon kez kurulmuş, uyumluluk testleri yapılmış ve son kullanıcının tecrübe edebileceği bir seviyeye getirilmiş. Yani Vista hezimeti sonrası, Windows 7'nin geliştirilme aşamasındaki gibi geri dönüş almak için bilinçli sızdırmalar yok bu defa. Zaten bu sebeple MS sene başında önceki neredeyse tüm sürümleri sızdıran zukona rumuzlu çalışanını ve beraberinde iki kişiyi daha kapı dışarı etti ve her yeni derlemesini ''shhh... lets not leak our hard work'' (sıkı çalışmamız sızdırılmayacak) gibisinden bir duvar kağıdı ile donattı. Sızıntılar hep farklı şekilde oldu. (bir Windows fanının tanıtım konferansında çalışan sistemden farklı bir yöntemle sistem kopyası alması gibi.)

Sonuç olarak bu uygulamanın hem firma hem de kullanıcı açısından faydalı olduğunu düşünüyorum. Hatta çok daha fazla yapmalılar. :)

arkadaşlar bende win7 yüklü.ben bunuda kurmak istiyorum yanlız diğer windows 7 ye herhangi bir etkisi olmadan nasıl kurarım?

Ya Windows 8'i ya başka bir partisyona kuracaksınız (mesela 7 c'ye kurulu ise d'yi boşaltıp oraya) ya da VMware, Virtualbox gibi bir sanal makinede deneyeceksiniz.

jonjon

Profesör
16 Ocak 2006
1,669
54
228
Aynen kurulumdaki bu hata nedir acaba ??

15qw55u.jpg

Virtual Box'ta hata verdi daha kurmadan. Makineyi beğenmedi galiba. :)

muratteas

Dekan
11 Şubat 2009
9,578
96
228
Sorun halloldu , yönetici olarak kurulum yaparken hata veriyo .. setup a normal tıklayıp çalıştır deyince kurulum başladı sonra yönetici izni istedi onaylayınca kurulum tamamlandı ..
:D Kurulum bitince ekran alıntısı at bol bol. Benimki halen iniyor, yanlış anlamayın. :D

evowinds

Dekan
2 Kasım 2008
9,100
174
243
Ben indirdim kuramadım, sürekli hata veriyor. 32 bit developer 2.8 GB olanı.
Kotası olanlar dikkat etsinler.

develtex

Öğrenci
14 Eylül 2011
1
0
1
bende 180 kb ile indiriyorum yalnız sistem gereksinimlerinde birşey dikkatimi çekti..
"Multi-touch destekleyen bir ekran dokunmatik giriş yararlanan gerektirir"
Bu nedir abi bunu anlayamadım şimdi.. Dokunmatik ekran olmadan olmuyor mu yani ??

sarsarhos

Asistan
8 Mayıs 2009
320
6
0
adszotd.jpg

tabi şu an 20 dakikam var o ayrı :D kurmayı başardığım zaman ilk capsi ben atıcam :) kardeşim yanlışlıkla xp'ye formatladığından beri hep üşenmiştim windows 7 kurmaya. nasip 8'eymiş.

Ultrayer6

Asistan
23 Mart 2011
448
0
16
hem 32 bit hem 64 bit olanı indiriyorum 16 mbit netim var 800kb 'a 800kb iniyor ikisi de hızı paylaşıyor, size tavsiyem idm kullanın, hat hızınızda indirin.

1907

Profesör
4 Temmuz 2011
2,463
2
0
IE 10 diye gösterilen aslında IE tabanlı Immersive browser tablet pclerde ve mobil cihazlarda o tarayıcı kullanılacak.

Metro UI ise dokunmatik her cihazda kullanılacak.

Örneğin tablet pcde Word ü açmak istiyorsunuz.Metro UI den normal Aero görünümüne geçecek.

İlk izlenimlerim demeyeceğim çünkü ilk denediğim 7955 sürümünden pek farklı değil.

http://forum.shiftdelete.net/isletim-sistemleri/215401-sdn-windows-8-ana-konu-basligi-3.html

jack bauer

Profesör
8 Şubat 2010
1,120
1
0
Ms artık bişileri başarmış gibi gayet güzel yapmışlar, işletim sisteminde 2 tane ekran var birinde kısayollar,oyunlar varken digger ekran normal alıştığımız desktop ekranı ikisi arasında alt+tab yardımıyla geçiş yapabiliyoruz. Ama en çok İe güzel ve tutarlı olmuş google'a girdiğiniz kelimeleri siz aramadan otomatik kendi arıyor

Ghost34

Profesör
26 Aralık 2010
1,063
2
218
kaç saat oldu hala ie10 a flash player uyduramadım .. tabletler için yapılmış ie10 dan bahsediyorum.. ötekinde bir sorun yok 64bit işletim sistemi, 4.8gb olanı indirdim sabahleyin. (parmak izi okuyucuyu tanıtamadım bir türlü)

snopy80

Öğrenci
20 Nisan 2009
77
0
6
halen görsel yok :) arkadaşlar bn şuan kurulum aşamasındayım 30-45 dk arası biter gibime geliyor o zaman sizlere resimleri atacam

muratveb

Profesör
23 Temmuz 2009
2,196
56
228
Bende sabah erken saatlerde iş yerimdeki 100MB internetle indirdim. Saniyede 4MB/40Mb ile indirebildim en son :) Şimdi sistemi formatlayıp kuracağım. Heyecan verici :)

Al Arabi

Profesör
2 Mart 2010
1,426
43
0
Ama en çok İe güzel ve tutarlı olmuş google'a girdiğiniz kelimeleri siz aramadan otomatik kendi arıyor

Google marifeti bu ie veya win8 ile ilgisi yok. Uzun zaman canlı arama özelliği ingilizce versiyonunda vardı. İstersen bu özelliği arama ayarlarından kapatmakta mümkün. Ben özelliği beğenmediğim için kapattım.