Windows 8 ürün anahtarımı bulamıyorum.

RGB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba arkadaşlar. Geçen aylarda yeni bir bilgisayar almıştım onunla birlikte bir cd verildi. Üzerinde Casper Windows 8 vesayre şeyler yazıyor. Son zamanlarda kullanmadığım minibook bilgisayarıma kurdum bu Cd'den Windows 8i ancak doğru çalışmadı. Windowsu etkinleştir diyor ürün anahtarı istiyor. Ürün anahtarı çalışmadı. Yeni bir ürün anahtarı satın alın veya başka anahtar deneyin diyo. Ne yapmam lazım. Bilgisayarın kutusuna falan baktım ürün anahtarına benzer hiç bir şey yok.

mystroo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
casper ın yanında verilen win 8 cidisini başka bilgisayara kuramassın tek bilgisayar içindir oda kullandığın bilgisayara kurulmuştur yanında verilmesinin sebebi recovery yapabilmen içindir yani kurtarma cidisi olarak kullanabilirsin onun için başka bilgisayarda etkinleştirme kodu ister yada düzgün çalışmıyor ise bilgisayarın sistem gereksinimlerini karşılamıyordur.

RGB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Sistem gereksinimlerine baktım hepsini karşılıyo sadece etkinleştirmede sorunum var. Öyleyse buradan Windows 8 kullanan arkadaşlarımız bir iyilik yapsa da anahtarlarını paylaşsalar...

mystroo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sistem gereksinimlerine baktım hepsini karşılıyo sadece etkinleştirmede sorunum var. Öyleyse buradan Windows 8 kullanan arkadaşlarımız bir iyilik yapsa da anahtarlarını paylaşsalar...

burdan kimse yardımcı olmaz sanırsam sana yasadışı key paylaşmak yanlış bişeydir forum kurallarını oku derim googla arat daha kolay halledersin kardeşim .....

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114

Sistem gereksinimiyle alakası yok lisansın.
Sana verilen cd, satınaldığın bilgisayara kurarsan windows etkinleştirilir. O bilgisayara özeldir. Sen CD orjinal diyerek başka bir bilgisayara kuramazsın orjinal olarak.

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
1. Win8 kurulu gelen bir notebook lisanslı ise zaten lisans bios a entegre gelir. Notebooklarda cdkey olmaz
Pc ise kasanın kenarında etiket olur..

2. Bios ayarları kurcalanmamış ise orjinal gelen cd ile yada recovery den gelir yükleme yapılırsa
Yükleme esnasında key otpmatik biosdan alınır ve kurulum bitiminde otomatik aktive olur.

3.Bilgisayar ile beraber verilen cd ler o bilgisayar a özgü diyen arkadaşlar var . Bu tam olarak dogru değildir. Beraber gelen cd ler model e yada seriye özgüdür. Üretimsel olarak serinin donanımına uygun olarak aktif olması saglanan özel işletim sistemleridir.

4. Kimse kimseye lisans keyini paylaşamaz
Paylaşması hem yasal değildir
Paylaşsada sorun yaşanır kendi lisansını başkasına vermiş olur aynı lisansı kendisi tekrar kullanamaz. Hatta verdiği kişide kullandıında key in karaliteye girmesi olasıdır..

Son olarak A bilgisayarına ait lisansı B bilgisayarına girerseniz kabul etmemesi çok normaldir.. Aynı zamanda Bu denemeden sonra A bilgisayaronın lisansınında pasif konuma düşmesi olasıdır...

RGB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Anladım arkadaşlar sağolun hepiniz.