Windows 10 Creators Güncelleştirmesi Windows 7 ve 8.1 Ürün Anahtarlarıyla Etkinleştirilebilir

Bu konuyu okuyanlar

efe77

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Yeni yayımlanan Windows 10 Creators Güncelleştirmesi, geçen Ağustos ayında yayınlanan Yıldönümü Güncelleştirmesinde olduğu gibi, Windows 7, 8 ve 8.1 ürün anahtarı ile kolayca etkinleştirilebilir.

Temel olarak, bu, Windows 10 Creators Güncelleştirmesini temiz yüklediğinizde ve bilgisayarınız için bir Windows 7 veya 8.1 OEM ürün anahtarı kullanırsanız, sistemi özgün lisansını Ayarlar> Güncelle ve güvenlik> Etkinleştirme bölümüne girerek kolayca etkinleştirebileceksiniz.

İlk olarak, kullanıcıların temiz bir yükleme yapmadan önce önce yükseltmeyi yapmaları gerektiği uyarıldı. Daha sonra Windows 10 Kasım 2015 Güncelleştirmesi, yükleyicinin yükseltmeden etkinleştirmesi için geçerli Windows 7 veya Windows 8.1 ürün anahtarlarını kabul etmesine izin vermek için yeni bir değişiklik başlattı.

Kurulumdan sonra işletim sistemi, ürün anahtarının "dijital yetkiye" dönüştürülmesini basitçe doğrulayacaktı . Bu işlem, daha sonra ücretsiz güncellemelerle PC'nizde Windows 10'u sonsuza dek kullanmaya devam etmenize izin verecekti.

Microsoft, kaçamak hakkını biliyor olsa da, ne kadar süreceği konusunda yorum yapmıyor. Şirketin kaçınılmaz olarak sadece Windows 10'a yükseltilen bilgisayarları alması için boşluğu bırakması mümkündür, ancak her şey değişebilir.

Teklif sona erdikten sonra Windows 10'u nasıl ücretsiz alabilirim?

Hâlâ eski bir Windows sürümünü çalıştırıyorsanız, ücretsiz yükseltmeyi elde etmek için üç temel adım vardır. Öncelikle, ürün anahtarını bulmanız gerekir.
İkinci olarak, Ortam Oluşturma aracını kullanarak bir Windows 10 yükleme ortamı oluşturmalısınız .
Üçüncü olarak ve son olarak adım, Windows 7 / 8.1 orijinal ürün anahtarınızı girerek işletim sistemini temiz bir şekilde yüklemeniz gerekecek .
PC'nize Windows 10'u yükledikten sonra, Ayarlar> Güncelleme ve güvenlik> Etkinleştirme bölümüne gidin ve gerekirse ürün anahtar ayarlarınızı güncelleyin.

Bir Microsoft hesabı kullanıyorsanız, ürün anahtarınızın hesabınızla ilişkilendirildiğini fark ettiniz; bu da, bilgisayarınızdaki bir donanım değişikliğinden sonra Windows 10'u yeniden etkinleştirmenizi kolaylaştırır.

Windows 10'u daha ne kadar özgürce alabileceğinizin açık ve belli olmadığı unutulmamalıdır. Microsoft, bu işlemi istediğiniz zaman engelleyebilir. Dolayısıyla, yükseltmeyi planlıyorsanız mümkün olan en kısa sürede yapmalısınız.