Windows 8 Türkcell 3g modem sorunu

Bircan83

Asistan
Reaksiyon puanı
2
İyi günler arkadaşlar. Bugün itibari ile Windows 8 e geçmiş bulunuyorum. Fakat bir sorunum var. Türkcell 3g modem kullanıyorum ama ne yaptımsa win8 e bu modemi tanıtamadım. Önce framework 3.5 hatası verdi. Onu inidirip kurdum. 3g modem programı çalıştı ama şimdi de modem yok uyarısı veriyor ne yapmalıyım...

JBoND

Asistan
Reaksiyon puanı
9
ben rtm sürümünden bu yana win 8 kullanıyorum yaklaşık 10 ay oldu hiçbir vınn cihazında sorun yaşamadım. Turkcell'in sitesinde son yazılımlar var modedine uygun yazılım ile sorunu çözebileceğini düşünüyorum ki, dediğim gibi hiç sorun yaşamadım.

BrainPaid

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben Release Preview sürümünde VINN uygulama sorunu yaşadım ama bu benim modemimin dosyaları bozulduğu içindi. Bende kurulum hiç açılmıyordu.

Sonra komşuya gidip wireless buldum (netbook avantajı :) )gittim Turkcell sitesinden son sürüm VINN uygulamasını indirdim onunla sorunsuz kurmayı başardım.

Sanal CD modundan çıkardıysan tekrar o moda alman gerekli (sanal cd moduna geri döndürmen gerekli).

Eğer sürücü kurulumunda hata olabilir diyorsan VINN'ı çıkar, aygıt yöneticisinden HUAWEI sürücülerini sil ya da VINN'ı takıp aygıt yöneticisinden sürücüleri güncellettir.

Olmadı dersen program ekle kaldırdan modem driverları kaldırıp VINN diskinin içindeki klasörlerden birinde sürücü setupları olacaktı onları kur.

Bu arada k.bakma 3 hafta önce Windows 8 RP vardı şu an yok. Dizinleri tam hatırlamıyorum o yüzden. Dediklerim garanti işe yarar çünkü bende de blrkaç sıkıntı oldu ama nasıl yaptığımı tam hatırlamıyorum hayal meyal yazdım.

Bircan83

Asistan
Reaksiyon puanı
2
İlginiz için teşekkür ederim arkadaşlar. Modemi çıkarıp başka bir usb girişine takınca sorun çözüldü.

BrainPaid

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İlginiz için teşekkür ederim arkadaşlar. Modemi çıkarıp başka bir usb girişine takınca sorun çözüldü.

Usb hub için sürücüleri yanlış yüklemiş olma ihtimalin vardı herhalde o gerçekleşmiş. Başka huba takınca sorun çözülmüş,
Neyse geçmiş olsun kardeşim :)