Windows 8 Format Atma

Bu konuyu okuyanlar

Fatih Güven

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Windows 8 bilgisayarım var. Çok yavaşladı format atmak istiyorum. Ayarlardan atacam da Fabrika Ayarlarına Sıfırla diyerek. Sorum şu: Eğer Fabrika Ayarlarına sıfırlarsam modemim bilgisayara bağlı da internet bağlantısına bir zararı olur mu? Yani sıfırladıktan sonra internet bağlantısında bir sorun olur mu? (Kablolu ve Wİ-Fİ'de) ve ne kadar sürer sıfırlamak

Mesut Komiser

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Windows 8 bilgisayarım var. Çok yavaşladı format atmak istiyorum. Ayarlardan atacam da Fabrika Ayarlarına Sıfırla diyerek. Sorum şu: Eğer Fabrika Ayarlarına sıfırlarsam modemim bilgisayara bağlı da internet bağlantısına bir zararı olur mu? Yani sıfırladıktan sonra internet bağlantısında bir sorun olur mu? (Kablolu ve Wİ-Fİ'de) ve ne kadar sürer sıfırlamak
Ayarların sıfırlanıyor diye biliyorum. Wi-Fi şifresini yeniden girmen gerekebilir. Max. 1 saat sürer.

Fatih Güven

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Ayarların sıfırlanıyor diye biliyorum. Wi-Fi şifresini yeniden girmen gerekebilir. Max. 1 saat sürer.
Hayır yani ethernet driveri silinir mi? Yani kablolu bağlantı kullanıyorum da internete bağlanamama gibi sorun olur mu?

Mesut Komiser

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Hayır yani ethernet driveri silinir mi? Yani kablolu bağlantı kullanıyorum da internete bağlanamama gibi sorun olur mu?
Driverların sıfırlanabilir. Bunun için AIDA64 kur. Ethernet driverinın adına bak yükle ve flasha at. Her ihtimale karşı.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Sıfırlama sonrasında ethernet bağdaştırıcısı kurulu oluyor, internete bağlanmada muhtemelen sıkıntı olmaz ancak Wi-Fi ve diğer sürücüleri güncellemek ve/ya baştan yüklemek gerekebilir.

Sıfırlama işlemine ilişkin şu bilgileri anımsatmakda yarar var:
Bilgisayarınızı Windows 8'den Windows 8.1'e yükselttiyseniz ve bilgisayarınızda Windows 8 geri yükleme bölümü varsa bilgisayarınızı sıfırladığınızda Windows 8 geri yüklenir. Sıfırlama işlemi tamamlandıktan sonra Windows 8.1'e yükseltmeniz gerekir.
Tüm kişisel dosyalarınız silinir ve ayarlarınız sıfırlanır. Yüklediğiniz tüm uygulamalar kaldırılır. Yalnızca bilgisayarınızla birlikte gelen uygulamalar yeniden yüklenir.