Windows 8.1 Pro Öğrenciler için Bedava! Microsoft Office Pro Plus 2013 'te öyle!

ozersworld

Profesör
24 Şubat 2009
3,294
14
218
37
Laf kalabalığı yapacağına sorularıma cevap ver. Uslubunu düzelt. Deden diye küçümseyici ifadeler hoş değil.

Ben senin öğretmenin miyim? Laf kalabalığını bu konuda en çok sen yapmışsın. Boş boş konuşmuşsun. İnsanları soğutma işine git. Benimle muhattap olma. Mesajımı alıntılama. Parasını vermiş gibi konuşuyorsun.

What The Hell

Profesör
6 Şubat 2011
1,995
9
0
Biri bizlere yardımcı olmaya çalışıyor diğeri köstek olmaya çalışıyor. Öğrenci kimliğini bende denicem sonucu yazarım

ugurseker

Asistan
7 Temmuz 2012
112
7
18
şunun isosunu paylaşın be kardeşim rica ederim

- - - Mesaj Güncellendi - - -

rica ederim yardım edin lütfen bende almak istiyorum bi tane

ozersworld

Profesör
24 Şubat 2009
3,294
14
218
37
şunun isosunu paylaşın be kardeşim rica ederim

rica ederim yardım edin lütfen bende almak istiyorum bi tane

Sadece iso paylaşırsan 180 günlük deneme sürümü olur. Kimse lisansını açık açık da paylaşmaz malesef. Millet yasal Microsoft Windows 8.1 lisansına susamışken.

Burdan sonra yapabileceğim birşey yok üzgünüm. Elimde fazladan olsada versem.

-FoRza CR-

Öğrenci
28 Mart 2010
65
0
0
@S4B0T4J öncelikle emeğinize sağlık. Dreamspark üyeliğim ve bu konu hakkında bilgim vardır fakat industry pro düştüğünü bilmiyordum sayende windows 8 orjinal lisansımız oldu. Ki her zaman fayda sağlayan birisin seni takdir ediyorum. Şuan crea black pearl m82 model bilgisayarım var yaklaşık 8-9 yaşında 3 gb ram, core 2 duo e 6600 seri işlemci ve ati radeon x1550 64 bit 256 mb bir ekran kartı var. İndirmiş olduğum bu iso dosyasını sanal pcde deniyorum fakat yükleyemiyorum hata alıyorum nt desteği yok diye. Ramler ddr2 güncel dönemde ram ve ekran kartı yükseltmesine gideceğim performansından çok memnunum makinenin. Autocad 2014 ü bile sorunsuz tak açıyor sence bunu sanal makinaya yükleyememem benim hatamdan mı öte geliyor. Yükseltmeye değer mi bir de bu makineyi?

ozersworld

Profesör
24 Şubat 2009
3,294
14
218
37
@S4B0T4J öncelikle emeğinize sağlık. Dreamspark üyeliğim ve bu konu hakkında bilgim vardır fakat industry pro düştüğünü bilmiyordum sayende windows 8 orjinal lisansımız oldu. Ki her zaman fayda sağlayan birisin seni takdir ediyorum. Şuan crea black pearl m82 model bilgisayarım var yaklaşık 8-9 yaşında 3 gb ram, core 2 duo e 6600 seri işlemci ve ati radeon x1550 64 bit 256 mb bir ekran kartı var. İndirmiş olduğum bu iso dosyasını sanal pcde deniyorum fakat yükleyemiyorum hata alıyorum nt desteği yok diye. Ramler ddr2 güncel dönemde ram ve ekran kartı yükseltmesine gideceğim performansından çok memnunum makinenin. Autocad 2014 ü bile sorunsuz tak açıyor sence bunu sanal makinaya yükleyememem benim hatamdan mı öte geliyor. Yükseltmeye değer mi bir de bu makineyi?

Şuanki kurulu sistemin nedir peki? 7 mi xp mi? Eğer 7 yi kaldırıyorsa 8 i dünden kaldırır. Sanal PC de hatanız olabilir belki ama her PC de aynı donanımlar olmadığı için tam çözümü malesef bilmiyorum.

-FoRza CR-

Öğrenci
28 Mart 2010
65
0
0
Şuanki kurulu sistemin nedir peki? 7 mi xp mi? Eğer 7 yi kaldırıyorsa 8 i dünden kaldırır. Sanal PC de hatanız olabilir belki ama her PC de aynı donanımlar olmadığı için tam çözümü malesef bilmiyorum.

Tekrar sağolun sistemim şuanda windows 7 32 bit. 64 bitte de sorunsuz kullanabiliyorum fakat daha önce çekilişle windows 7 professional kazanmıştım microsoftun üniversite gezisinden. 7 den çok memnunum ama windows 8de çok hoş gözüküyor bakalım isoyu bi dvdye yazdırayım da.

ozersworld

Profesör
24 Şubat 2009
3,294
14
218
37
Öncelikle S4B0T4Jadlı kullanıcıya emek ve paylaşımı için teşekkür ediyorum. Kurdum ve lisanslı ilk defa bir windows um oldu stabil çalışıyor. Bir çok program kurdum ve uyumluluk sorunlarında yaşamadım. Yıllardır shiftdelete üyesi olmasamda her gün düzenli olarak takip etmekteyim. Windows 8 almayı düşündüğüm şu günlerde cebimde hem kendim hem de diğer pc ler için cebimde 1.000-2.000 TL. arası para bıraktı. Sürekli nitelikli ve değerli paylaşım yapan üyeler için rozet, onurlandırma vb. işlemlerin yapılması gerektiğini düşünüyorum. Bir gün belki bende teknoloji delisi olarak üye olabilirim. Bu arada ürün anahtarını alma kısmında farklı dilleri seçerek o dile ilişkin farklı ürün anahtarları alıp türkçe kurulumlarınızda kullanıp lisansınızı arttırabilirsiniz. Kesinlikle sorun çıkmamaktadır denedim. Bu şekilde hem türkçe hem de farklı bir dil olarak toplam 2 adet ürün anahtarı alınabiliyor. Son olarak S4B0T4Jkullanıcısına şunu sormak istiyorum. Aldığımız bir ürün anahtarları ile kaç pc ye kadar kurulum yapılabilir. Ben araştırdım ama bulamadım.

Düşünceleriniz için çok teşekkür ederim. Sanırım 1 adet PC ye kurulabiliyor.

Da Vinci's

Doçent
7 Eylül 2013
532
5
0
Gömülü sitemler için olması , gömülü sistem donanımlarına daha fazla destek sunması anlamını taşıyor.
Normal bir ev kullanıcısının işini fazlasıyla görecektir. Çoğu aradaki farkları anlamayacaktır bile

Bu testleri İngilizce veya Türkçeye çevirebilen oldumu.
Rusça olduğu için soruları anlayamıyorum.

-FoRza CR-

Öğrenci
28 Mart 2010
65
0
0
Bu mesaj işine yaramayacak dediğin işletim sisteminden yazılıyor şuan. Son kullanıcı olarak bir fark göremezsiniz. Bilip bilmeden konuşmayalım :)

Arkadaşıma katılmakla beraber dvd den yükseltmeye de gidilebiliyor. İşe yaramaz denilen sistem bildiğiniz windows 8 en ufak bir fark yok tavsiye edilir. Ben sınavlar geçsin yükselticem biraz önce sormuştum hakikaten sanal pc yüzünden hata alıyormuşum aslında normal pcde boot edilince ki boot a gerek yok çünkü yükseltme yapılabiliyor. Gayet güzel .

muratveb

Profesör
23 Temmuz 2009
2,196
56
228
Evet arkadaşlar bu konu sayesinde orjinal Windows 8.1 sahibi olduk. Sağolsun Anadolu Üniversitesinden hemen bir mail aldım ki bundan haberim dahi yoktu açık öğretim okuduğum ve gerek duymadığım için. (kendi domanimi kullanıyorum mail için)

Buda bir SS benden olsun:)

Ancak bir sorum olacak. İki tane bilgisayarım var evde. Biri masaustü diğeri laptop. Birinin rami 3gb yani 32bit için uygun. Diğeriyse sistem olarak iyi 64bit'e uygun.
Ben hem 32 hemde 64bit indirdiğimde iki bilgisayara kurarsam aktive edebilirmiyim sistemi aynı key ile arkadaşlar ?

ozersworld

Profesör
24 Şubat 2009
3,294
14
218
37
Evet arkadaşlar bu konu sayesinde orjinal Windows 8.1 sahibi olduk. Sağolsun Anadolu Üniversitesinden hemen bir mail aldım ki bundan haberim dahi yoktu açık öğretim okuduğum ve gerek duymadığım için. (kendi domanimi kullanıyorum mail için)

Ancak bir sorum olacak. İki tane bilgisayarım var evde. Biri masaustü diğeri laptop. Birinin rami 3gb yani 32bit için uygun. Diğeriyse sistem olarak iyi 64bit'e uygun.
Ben hem 32 hemde 64bit indirdiğimde iki bilgisayara kurarsam aktive edebilirmiyim sistemi aynı key ile arkadaşlar ?

Denemek lazım ama tahminim edemezsiniz. 1 PC için ise key diğer pcde etkinleştirme sayısı aşıldı diye uyarı verip lisans patlayadabilir veya ikisinede kuralabilir ama denemek lazım riskli.

Bakisar

Asistan
18 Haziran 2009
152
12
18
Birkaç aydır lisanslı w8 ve sonra 8.1 kullandım.Hızlı açılış kapanış önceleri tamam ancak daha sonra diğerleri gibi pörsüyor.Metro denen saçmalığın kullanımda hiçbir artısı yok,yeni hevesli lise çağları için oyuncak sadece..Sonuç dün windows7 ye döndüm.Uzun zaman sonra bir arkadaşa kavuşmak gibi güzel bir his.Benim teorim.w8 tutmayacak.w9 da w7 nin görselliği ve w8 in bazı kolaylık menüleri kalır..sonuçta w9 daha mükemmel olur.

eWoLution

Öğrenci
2 Nisan 2011
52
3
8
Arkadaşlar ben kurdum gayet güzel. Bir farkı yok. güncel oyunların hepsini rahatlıkla oynayabiliyorum. 2 bilgisayara kurmak isteyenler orada birde Windows 8 versiyonu da var belki ondan 8.1 güncelleme olabilir bu durumda 2 tane Windows 8.1 olur :)

İSS-1

Doçent
4 Temmuz 2012
973
6
0
Bende alamadım :/

Acaba elinde fazla lisans olan arkadaşlar var mı lisans ve İSO dosyasını paylaşabilecek :)

Teşekkürler...

-FoRza CR-

Öğrenci
28 Mart 2010
65
0
0

İki ayrı dilden iki ayrı lisans al dostum öyle uğraşana kadar, ama o şekilde denesende bir sorun olmaz hem 32 bit hemde 64 için aynı lisansı veriyorlar. fakat genede temiz iş olsun diyorsan english sürümünden bir get key daha al max 2 adet key alabiliyorsun ben denedim ve aldım.

muratveb

Profesör
23 Temmuz 2009
2,196
56
228
İki ayrı dilden iki ayrı lisans al dostum öyle uğraşana kadar, ama o şekilde denesende bir sorun olmaz hem 32 bit hemde 64 için aynı lisansı veriyorlar. fakat genede temiz iş olsun diyorsan english sürümünden bir get key daha al max 2 adet key alabiliyorsun ben denedim ve aldım.

Peki diğer dil için oluşturulan key Türkçe sürümü için uygun oluyor mu ? Yan aktive edebiliyor mu dostum? Ona göre laptobuda formatlayayım :)

-FoRza CR-

Öğrenci
28 Mart 2010
65
0
0
Peki diğer dil için oluşturulan key Türkçe sürümü için uygun oluyor mu ? Yan aktive edebiliyor mu dostum? Ona göre laptobuda formatlayayım :)

Şöyle diyim daha önceki mesajımda belirtmiştim akdenz ünv.ne microsofttan gelmişlerdi dreamspark tanıtım amacıyla ben orada windows 7 professional kazanmıştım. Evde ingilizce sürümü indirip kurmuştum gelene kadar keyi kabul etmişti daha sonra türkçe cd yi gönderdiler kargo ile ki o zamanda türkçe sürüme uyguladığımda olmuştu. Bir sıkıntı olmaz bence rahat olabilirsiniz.

Kuvvetmira

Profesör
29 Nisan 2013
2,462
38
228
Herkez yapınca mutlu oldum şimdi dosyalarımı yedekleyim bende denerim :) Teşekkürler S4B0T4J Sonunda yasal bir şekilde orjinal bir windowsumuz olcak :) Eyw Bro