Windows 8.1 Pro Öğrenciler için Bedava! Microsoft Office Pro Plus 2013 'te öyle!

oslun

Dekan
2 Aralık 2008
7,665
33
228
ve size bir kolaylık daha,

Ücretsiz Öğrenci e-mail adresi alarak dreamsparka üye olsabilirsiniz. Öğrenci değilmisiniz :) sorun değil.

1. Buradan kayıt olun.

2. Buradan giriş yapın.

Size .edu lu öğrenci mail adresi.

Herşey yasal lisans için. :)

edu'lu mail adresi yetmiyor. bende metu.edu.tr var ama odtü sadece bilgisayar mühendisliği öğrencilerinin kullanımına açmış dreamspark'ı. yani boşa heves :)

ozersworld

Profesör
24 Şubat 2009
3,294
14
218
37
edu'lu mail adresi yetmiyor. bende metu.edu.tr var ama odtü sadece bilgisayar mühendisliği öğrencilerinin kullanımına açmış dreamspark'ı. yani boşa heves :)

İkinci linkteki Windows 8.1 Pro lisansını alabilirsiniz. Edulu mail adresi ile. Yani DreamSparka üye olarak Üniversiteden bağımsız Microsoft ürünlerini bedava kullanabilirsiniz. Üniye bağlı değil.

VincentVega

Profesör
29 Ağustos 2007
2,666
3
218
Bu yeni bir kampanya değil ki DreamSpark Premium üyeliği olan her okulun öğrencileri indirebilir. 4 yıldır burdan indiririm ben.

ozersworld

Profesör
24 Şubat 2009
3,294
14
218
37
Bu yeni bir kampanya değil ki DreamSpark Premium üyeliği olan her okulun öğrencileri indirebilir. 4 yıldır burdan indiririm ben.

DreamSpark yeni değil tabiki evet ama Windows 8.1 Pro kampanyası yeni ve ilk linkteki. Ayrıca bilmeyenler bu şekilde ücretsiz Windows 8.1 Pro lisansı alacaklardır. Yeni olup olmaması önemli değil. Maksat öğretmek.

eWoLution

Öğrenci
2 Nisan 2011
52
3
8
Benim şimdi Anadolu üniversitesinden mail'im var. ama listede Anadolu üniversitesi yok. dreamspark'a üye olarak lisans alabilir miyim ?

ozersworld

Profesör
24 Şubat 2009
3,294
14
218
37
Benim şimdi Anadolu üniversitesinden mail'im var. ama listede Anadolu üniversitesi yok. dreamspark'a üye olarak lisans alabilir miyim ?

evet. Buradan kayıt olun. İkinci Kampanyadan yararlanmış olursunuz.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ben kayıt oldum. ve lisans aldım. İsoda indirildi. Sanırım tüm .edu lu mailler kayıt olabiliyor.

efe77

Asistan
27 Mayıs 2012
395
38
28
ve size bir kolaylık daha,

Ücretsiz Öğrenci e-mail adresi alarak dreamsparka üye olsabilirsiniz. Öğrenci değilmisiniz :) sorun değil.

1. Buradan kayıt olun.

2. Buradan giriş yapın.

Size .edu lu öğrenci mail adresi.

Herşey yasal lisans için. :)

Mail adresi geldi. http://student.bfcc.edu/ adresinden adresi ve şifreyi giriyorum, lakin login olamıyorum. The login is invalid diye giriş yapamıyorum.

evet. Buradan kayıt olun. İkinci Kampanyadan yararlanmış olursunuz.

Ben kayıt oldum. ve lisans aldım. İsoda indirildi. Sanırım tüm .edu lu mailler kayıt olabiliyor.

Verdiğin https://www.dreamspark.com/Account/CreateAccount.aspx linkten .edu lu adresle kayıt olmaya çalıştım.
[h=1]Get Verified Now[/h]How would you like to verify your academic status?

• bg-sprite-radio-button.png
    Get verified through my School
    quesicon.png

I have an ISIC Card
    quesicon.png

I have a Verification Code
    quesicon.png

Other options
    quesicon.png

Soruları çıkıyor. Nasıl cevap veriyoruz?

Yardımlarını bekliyorum.

eWoLution

Öğrenci
2 Nisan 2011
52
3
8
S4B0T4J Arkadaşım Teşekkürler ben yaptım dediğin gibi oldu. Anadolu üniversitesi ile giriş yapmak isteyenler Okul bölümünden ANADOLU seçtiği zaman onay oluyor dikkatinize :)

melodileriyakar

Öğrenci
31 Ağustos 2013
93
0
6
Giriş yapmak biraz sıkıntılıdır ama bu nimetten yararlanmak lazım. Sadece işletim sistemi değil pek çok lisanslı programı üniversitelilere ücretsiz veriyorlar. Size okulunuz tarafından verilen adres kullanılıyor. Uludağ üniversitesi destekliyor mesela, her okul için geçerli olmayabilir.

ozersworld

Profesör
24 Şubat 2009
3,294
14
218
37
Mail adresi geldi. http://student.bfcc.edu/ adresinden adresi ve şifreyi giriyorum, lakin login olamıyorum. The login is invalid diye giriş yapamıyorum.

Verdiğin https://www.dreamspark.com/Account/CreateAccount.aspx linkten .edu lu adresle kayıt olmaya çalıştım.
Get Verified Now

How would you like to verify your academic status?

Get verified through my School
    quesicon.png
    I have an ISIC Card
    quesicon.png
    I have a Verification Code
    quesicon.png
    Other options
    quesicon.png

Soruları çıkıyor. Nasıl cevap veriyoruz?

Yardımlarını bekliyorum.

Get vrified my school diyorsun mail adresine gelen onay linkini tıklıyorsun. Onaylı bir DreamSpark hesabın oluyor. evet şuan o email adresi girşi bendede aynı uyarıyı veriyor.

efe77

Asistan
27 Mayıs 2012
395
38
28
Windows 8.1 pro iso dosyasını indirdim. Lakin Office 2013 için bir indirme linki yok. Şu anda Free değil sanırım. Şayet indirme linki varsa ve ekleyen olursa iyi olur.

Cuska

Öğrenci
17 Kasım 2009
20
0
0
Windows 8.1 pro iso dosyasını indirdim. Lakin Office 2013 için bir indirme linki yok. Şu anda Free değil sanırım. Şayet indirme linki varsa ve ekleyen olursa iyi olur.

bu hatayı nasıl çözdünüz acaba? bende aynı sorunu yaşıyorum.

efe77

Asistan
27 Mayıs 2012
395
38
28

bu hatayı nasıl çözdünüz acaba? bende aynı sorunu yaşıyorum.

Aynı sorun mevcut bende de. webmail diye bir yere yönlendirdi,
student.bfcc.edu'nun mailini giriyorum ama login olamıyorum. Ne yapmak lazım?

Bu sorun bende de çözülmedi. Tahmin ederim iptal olmuş, artık çalışmıyor.

https://www.dreamspark.com/Account/CreateAccount.aspx buradan dreamspark.com üye oldum. Üniversite (Anadolu Üni.) hesabımla doğrulama (verify) kısmını yaptım. Hesabıma gelen maildeki yönergeleri takip ettim. Sonra ......... [MENTION=25329]windowslive[/MENTION].com adresimle giriş yaptım (tanımak için istiyorlar). Sonra açılan market sayfasından istediğim ürünü seçtim. Yükleme linkini ve Keyi verdi. Özel bir programla indirmenize izin veriyorlar. Yani indirme linkini göremiyorsunuz.

Yalnız ücretsiz Office 2013 linkini göremedim. Bulan varsa paylaşsın lütfen.

efe77

Asistan
27 Mayıs 2012
395
38
28
tr_windows_embedded_8_1_industry_pro_x64_dvd_2707422 böyle bir şey iniyor.Yaptım galiba:).Teşekkürler.

Bende aynısını indirdim. Windows 8.1 Pro ürünü yok. Bu sürüm farklı. Hash değeri ve dosya boyutu da aynı değil. Kurdunmu acaba. Kuranlar farklılıkları yazarsa iyi olur. Mesela girişteki metro yüzü aynımı ve aynı metro apps lara ulaşabiliyormuyuz.

ozersworld

Profesör
24 Şubat 2009
3,294
14
218
37
Bende aynısını indirdim. Windows 8.1 Pro ürünü yok. Bu sürüm farklı. Hash değeri ve dosya boyutu da aynı değil. Kurdunmu acaba. Kuranlar farklılıkları yazarsa iyi olur. Mesela girişteki metro yüzü aynımı ve aynı metro apps lara ulaşabiliyormuyuz.

Bu sürüm Öğrencilere verilen DreamSpark Pro sürümdür. Sanal makineye kurulduğunda hiç bir fark olmadığı görülmüştür. Hash değerlerine nereden bakıyorsunuz anlamıyorum. MSDN sürümlerin hash değerleri ile nerdeyse dedemizin hash değerlerini karşılaştıracaz. DreamSpark Microsoft sitesi zaten. Verilen sürüm Windows Embedded 8.1 Pro yani normal 8.1 prodan daha fazla özellik mevcut. Buda öğrencilerin kendini geliştirmesi için bir takım araçlar mevcut.

KaJMeR13

Profesör
1 Mayıs 2013
2,779
9
218
ya bende öğrenciyim. lisede okuyorum. 4. sınıfım. bana niye parayla :)
zaten bende para vermeden kullanıyom mecburen ama bizi öğrenciden saymıyolar mı :D
keşke param olaydı da böyle iş yapmaktansa alaydım.
neyse. inşallah seneye, kampanya bana da vurur :)

St. Benoit

Profesör
7 Nisan 2009
1,357
6
218
Vay be yeğenimin e-posta adresiyle 8.1 lisansı aldım, ama office 2013' ü yemiyor malesef.

vimjunon

Asistan
7 Şubat 2010
392
2
18
Students.bfcc.edu'dan sonrasını geçemiyorum. Webmail kısmı geliyor giriş invalid yazıyor. Nedir ki çözüm? :(

ozersworld

Profesör
24 Şubat 2009
3,294
14
218
37
8.1 lisansı alabilenlere hayırlı olsun :) orjinal yasal lisansınız oldu. Kaptırmayın cracklerinize.

efe77

Asistan
27 Mayıs 2012
395
38
28
Bu sürüm Öğrencilere verilen DreamSpark Pro sürümdür. Sanal makineye kurulduğunda hiç bir fark olmadığı görülmüştür. Hash değerlerine nereden bakıyorsunuz anlamıyorum. MSDN sürümlerin hash değerleri ile nerdeyse dedemizin hash değerlerini karşılaştıracaz. DreamSpark Microsoft sitesi zaten. Verilen sürüm Windows Embedded 8.1 Pro yani normal 8.1 prodan daha fazla özellik mevcut. Buda öğrencilerin kendini geliştirmesi için bir takım araçlar mevcut.

1. Kurduysan görselini paylaş.
2. Daha fazla özellikler neyse yazabilirmisin. Burası önemli.
3. Hash değerlerinin ne olduğunu biliyormusun? Dosyanın Win 8.1 Pro dan farklılığınını belirtmek için bunu yazıyorum anladınmı?
4. Hash değerleri ile dedenin ne ilişkisi var. Edep yahu.

benianla

Doçent
19 Ekim 2009
514
0
0
Arkadaşlar işin özüne gelelim. Şimdi Öğrenci olmayanlar nasıl indirecek? Bilgisi olan paylaşır mı?

ozersworld

Profesör
24 Şubat 2009
3,294
14
218
37
1. Kurduysan görselini paylaş.
2. Daha fazla özellikler neyse yazabilirmisin. Burası önemli.
3. Hash değerlerinin ne olduğunu biliyormusun? Dosyanın Win 8.1 Pro dan farklılığınını belirtmek için bunu yazıyorum anladınmı?
4. Hash değerleri ile dedenin ne ilişkisi var. Edep yahu.

Hash veya SHA1 değerlerini banamı öğreteceksin. Bedava sistem kampanyasını duyuruyoruz ettiğin laflara bak. Sen bu iso dosyasının değerlerini hangisi ile karşılaştırıyorsun. İndirdiğin yeri söyle. MSDN sürümle karşılaştırıyorsun büyük bir ihtimal. Bu konuda MSDN sürüm olduğu geçen bir kelime göster bana. Bilgin yoksa düzgün konuş. Ben bilmeyenler öğrensin indirsin yasal lisansları olsun diye paylaştım. Kuran kurdu indiren indirdi. Halada indirebilir. Gelmişsin bana Windows 8.1 Pro hash değerlerinden bahsediyorsun. Burada verilen Windows Embedded 8.1 Pro öğrencilere özel sürümdür. Git karşılaştır MSDN sürümüyle SHA1 lerini. Tutmaz tabi. Sana zorla yasal lisans aldıracak, sistemi kurduracak değilim görsel falan paylaşamam sana özel. İndiren ben 4 yıldır indiriyorum diyor. Çok komik ya. Al başına belayı ne açarsın konuyu. Ha bu arada edebi senden öğrenecek değilim. Yukardaki mesajda düzgünce belirttim. Karşılaştırıyoruz dedim. Sana özel demedim. Bana edep yahu diye konuşma.

Görselini paylaşacakmışım.
Daha fazla özelllikleri belirtecekmişim kesinmiş.
iso değerlerini bilmiyormuşum. Anladınmıymışım.

Yandım gülüm keten helva.