Windows 7'nin En Büyük Derdi

Alengirli

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Ne sürücü uyumsuzluğu, ne de diğer kaygılar; Dell'e göre Microsoft'u sıkıntıya sokacak olan problem bambaşka!

Vista'dan ağzı yanınca, Windows 7'nin üfleyerek geliştiren Microsoft'un çabaları ekonomik krizin gölgesinde kalabilir. Zira bir işletim sistemi olarak gayet başarılı özelliklere sahip olan Windows 7, bir yazılım olarak fiyat konusunda halen netlik kazanmadı. Dell yetkilisi Darrel Ward, yeni işletim sisteminin fiyatının Windows 7'ye geçişte önemli bir etken olacağına inanıyor.
Toplu Geçişler Aksayabilir
Şimdilik çıkış adayı sürümü bedava kullanabiliyoruz. Peki bir yıl sonunda ne olacak? Yeni bir sürüm olduğundan, Vista'dan pahalı satılması gayet normal olan Windows 7'nin fiyatı iyi ayarlanamazsa, özellikle okullar ve diğer devlet kurumları, yeni işletim sistemine geçişe acele etmek istemeyebilir. Bakalım Windows 7 tamamlandığında etiket fiyatı ne olacak?
windows7-walllock1242730870.jpg

Microsoft, Windows 7'yi bize kaça "kilitler"?
:: Sizce Windows 7'nin fiyatı ne olur?

Yazan: Erhan Kahraman
SDN - http://shiftdelete.net 

NecronomicoN

Profesör
Reaksiyon puanı
12
yine çok pahalı yapıcaklar yine korsana yönelicez

TMCYEMM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Türkiye de ki Satış fiyatı 700 TL nin altın da olmaz gibi geliyor bana ama bu rakamın üstün de fiyat uygulamaya kalkarlarsa kendileri kaybedeler.:icon_-1:

TMCYEMM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kİm buna 700 lira verir? İnanamıyorum.

Valla arkadaşım belli bir süre sonra el mahkum verecek herkez ya da Korsana yönelecek Xp ye vistaya desteği çektilermi ne yapacaksın:icon_-1:
şu an da vista 64 bit türkçe 400 ila 500 arası satılıyor zaten :whistling:

labtek38

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Daha 1 yıl olmadı vista aldım 150 dalara yakın para verdim. Lisanslı visata kullanıcılarına bi torpil yapmazlarsa korsana yönelmemek elde değil.

oduncu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
hamdi bey iyi bir teklif verirse değerlendirmek lazım yoksa çok kan kaybeder.

kendi adıma linux çok cazip gelmeye başladı

genccimbomlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
paralı ile korsanın ne farkı varki gerek yok bence para vermeye :D

Abdurahman

Profesör
Reaksiyon puanı
8
ultimateyi 100 TL den satışa sunsunlar..... gerçi ben almam parayla ama :D korsan :D

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Okullar windows 7ye geçmekte acele etmeyecek mi bizim okul kaç yıldır xp kullanıyor vista bile değil.Bilgisayar sınıfları xp hocaların altında koca vistalı laptoplar var.

Tsunmys

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Daha 1 yıl olmadı vista aldım 150 dalara yakın para verdim. Lisanslı visata kullanıcılarına bi torpil yapmazlarsa korsana yönelmemek elde değil.
Benim de Notebook'la geldi Vista Home Premium. Lisanslı olanlara fiyat avantajı sağlasınlar.

Kutay

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben bazı alman arkadaşların sitesinde adı lazım değil win7 ultimate vista ultimateden ucuza geleceğini okumuştum sebep olarak ultimate extras çıkartılmış o yüzdenmiş ben onların yalancısıyım

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
geçen yıl vista aldım lisanslı ilk kez kurdum kendisi aktive etti fakat cihazda gelen donanımsal sorundan sonra yeniden kurduk ve telefonla etkinleştirek gerekiyormuş aradık zaten aktive edilmiş dediler ve bende sistemi yeniden kurduğu söyledim vay senmisin onu diyen başladılar neden yeniden kurdunuz neden bozdunuz gibisinden 5 dk muhabbet böyle devam etti ve lanet olsun dedim zorla korsan kullanıracaksınız demi dedim ve teli kadının suratına kapattım direk kırekli :)D) sürüm olarak kullanmaya başladım;) kısacası paranızla rezil olmayın böylelerine müstehak çünkü :D

Osicen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
100-200$ cıvarı yapsınlar herkes kullansın :)) gerçi ben ögrenciyim bussines bedavaya gelcek :)) (üniden)

Osicen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Okullar windows 7ye geçmekte acele etmeyecek mi bizim okul kaç yıldır xp kullanıyor vista bile değil.Bilgisayar sınıfları xp hocaların altında koca vistalı laptoplar var.
gene iyimiş xp bizim unide win2000 kullanıyolar :)))

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
100 lira yapsınlar alalım.:D

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63
donanıma 1000 TL veriyorsam windows 7 neden 1000 TL vermiyelim bence bu sistem bu parayı hak eder

quazar

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Okulda 250 civarı bilgisayar var. Eğer fiyat uçuk olursa XP ile devam ederim.

mortalblow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
donanıma 1000 TL veriyorsam windows 7 neden 1000 TL vermiyelim bence bu sistem bu parayı hak eder

kardeş donanım olmadan ortada hiçbişey olmuyo ama yazılıma 1000 tl ev kullanıcısı için baya çok microsoftta biliyo bunu fiyat indirse kar düşücek yükseltsede şirketler almak istedikten sonra alıyo zaten alan memnun satan memnun bize göre diil lisans peşinde koşmak...

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Dediğiniz gibi satılıyor ama lisanslı olarak kim kullanıyor acaba :D