Windows 7 uyku modu sorunu

ahmtzya

Doçent
Reaksiyon puanı
19
arkadaşın notebook da 32bit windows 7 var onda sıkıntı yok uyku moduna geçiyor uyanıyor fakat benim 64bit te sıkıntı yaratıyor
acaba 64bit sürüm demi bi sıkıntı var

Ramo61_37

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yha bnmde olmamış yne donmaya başladı...uyku modundan çıkarınca 1 dk içinde kilitleniyor bilgisayar...reset atmak gerekio her seferinde

manyaxk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
klavyeden uyku moduna alınca mavi ekran hatası geliyo

manyaxk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
resim pek görunmuyo galiba sorunu cozebilecek olan varsa ona mail atabilirm

origami__1988

Profesör
Reaksiyon puanı
17
Herkezin problemi var anlaşılan win 7 nin uyku seçenekleri ile

tlpkrbck

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok kolay... Uyku ayarını değiştirmek gerekiyor. Bunun için Denetim Masası (Control Panel) -> Güç Seçenekleri (Power Options) bölümüne giriyorsunuz. Bu aracı çalıştırdıktan sonra güç planını değiştirme seçenekleri göreceksiniz. Varsayılan ayar olarak "Dengeli" (Balanced) seçeneği seçilidir.
windows-7-de-otomatik-uyku-modu-nasil-kaldirilir,2,con.jpg
Hemen sağ tarafında "Plan Ayarlarını Değiştir" (Change Plan Settings) bir seçenek göreceksiniz.
windows-7-de-otomatik-uyku-modu-nasil-kaldirilir,3,con.jpg
Buraya tıkladığınızda bilgisayarınızın ne zaman uykuya dalacağını belirleyebileceğiniz seçenekler karşınıza çıkacak. İsterseniz "Hiçbir zaman" seçeneğiyle uyuma özelliğini tamamen devre dışı bırakabilirsiniz ya da "30 dakika", "1 saat" gibi bir değer seçebilirsiniz.
windows-7-de-otomatik-uyku-modu-nasil-kaldirilir,5,con.jpg
Ayarları kaydedip çıktıktan sonra, artık bilgisayarınızın ne zaman uyuyacağını ya da hep çakı gibi uyanık kalacağını bilerek indirme işlemlerini başlatabilir, hatta gidip uyuyabilirsiniz.

Hiçbir zaman yaptığınız zaman sorununuz ortadan kalkacaktır.

Not: Alıntıdır.

origami__1988

Profesör
Reaksiyon puanı
17
Sistemi 32den 64 bit e yükselti sorun yine değişmedi:D:D

XLİVE

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Mesajınıza göre şu anda kullandığınız "Hazırda Beklet" özelliği değil "Uyku" özelliğidir.
Formattan sonra "Hazırda Beklet" özelliği otomatik olarak aktifleştirilmemiş olabilir. Bu özelliği açmak için:
Başlat > Çalıştır'a
cmd.exe
yazıp Enter tuşuna basın,
powercfg /hibernate on
yazıp Enter tuşuna basın,
exit
yazıp Enter tuşuna basın.
Böylece "Hazırda Beklet" özelliğini aktifleştirmiş olursunuz.

veya bunu dene

hazirda bekleme dosyasi (Hiberfil.sys) boyutunu büyük ya da yeterince kaydetmek ve sistem RAM veya bellek yükleme geçerli içerigini saklamak büyük oldugundan sorun olusur. Windows 7, and other Windows operating system, requires equal size of hiberfil.sys hibernation cache file with system RAM memory size in order to work properly. Windows 7 ve diger Windows isletim sistemi, düzgün çalisabilmesi için sistem RAM bellek büyüklügü ile Hiberfil.sys uyku önbellek dosyasinin esit büyüklükte gerektirir.

bir başlat/calıştır/cmd yaz cıkan cmd işeratine gel sağtıkla yönetici olarak calıştır
sonra cmd komutuna şu yaz

powercfg / hibernate / size 100

changehibernationfilesi.jpg

Herşeyin kolayına kacmayalım hemen formatbaş vurmayalım calışalım öğrenelim paylaşalım

bilgimizi saklamayalım ki nesil den nesile aktaralım​

bayadres

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Microsoft un kendi sitesinden yardım isteyebilirsin.Ben en ufak sorunda öyle yapıyorum.Yardımcı oluyorlar.Hatta online chat le yardım alabiliyorsun.:yes:

XLİVE

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Microsoft un kendi sitesinden yardım isteyebilirsin.Ben en ufak sorunda öyle yapıyorum.Yardımcı oluyorlar.Hatta online chat le yardım alabiliyorsun.:yes:

evet dostum microsoft sitesine gir online yardım iste online chat bağlan sonra adam bir görsün sen cracklı win 7 kulanıyorsun yada kacak ozaman sana güzel bir yardım sunar:D:D:D:D:D

bayadres

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar...

Güç seçeneklerini default yaptım değişmedi, Windowsum korsan değil lisanslıdır. Sorun neden oluyor bilmiyorum.

Acaba sizde de aynı problem var mı? Benim ilk başta yazdığım şeyleri siz yapabiliyor musunuz?

Windows lisanslıdır.İncelemeden yorum yapmam asla saygılar.

XLİVE

Asistan
Reaksiyon puanı
8
yukarda verdiğim link bir göz at
notbook ise şunu ac bir oku alt yazılı uyku modu hazır da bekleme

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Crack ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Geçen gün formattan sonra farklı bir şekilde kürekledim :D Mışıl mışıl dalıyor şimdi uykuya :D

origami__1988

Profesör
Reaksiyon puanı
17
yorumlar için teşekkürler:)
Ne yazık ki yine değişen bir şey olmadı. anladığım kadarı ile anakart ya da ekran kartı gibi bir parça otomatikman devreye giriyor ve bilgisayarı açıyor. Ben hiçbir tuşa basmama rağmen

XLİVE

Asistan
Reaksiyon puanı
8
benim son yazdığım bi konu vardı ram ile ilgili cmd komutla onu denedinmi usta

XLİVE

Asistan
Reaksiyon puanı
8
hocam bişey sorcam wireless mi kulanıyon eğer wireless kulanıyorsan arka planda calıştığı icin kapatmaz wireless o yüzden uyku modunda calışr durumda olur ve bu yüzden sistem hata verir aynı şekil de ethernet kartı yapar cünkü neden derseniz sorunu kafaya takdım sabah dan beri bakmadığım yer kalmadı yabancı forumlarda demin okudum bir makalelede aynı sorunu olan biri sorunu wireless arka planda calıştığı icin windows kapatamadığı icin olduğunu yazmış ve kapatıkdan sonra sorunun hal oldunu yazmış

origami__1988

Profesör
Reaksiyon puanı
17
öncelikle çok ama çok teşekkür ediyorum kardeşim:):) Yorum yapıyorsun uğraşıyorsun gerçekten teşekkürler.

Ama malesef ben wireless değil kablolu modem kullanıyorum:(

maxtreme

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Bu sorun Windows 7'de zaten bilinen bir sorun. SP1 ile düzeltilecek.
Şimdilik aşağıdaki linkten kullandığınız OS türüne göre hotfix isteğinde bulunup, kurabilirsiniz.

http://support.microsoft.com/hotfix/KBHotfix.aspx?kbnum=982635&kbln=en-us

Ayrıca;
BIOS ayarlarınızdan güç düzeninizi S3 olarak ayarlayın.
Denetim masasında ki güç ayarlarından güç düzenini maximum performans modu olarak seçin ve uyku zamanı ile monitör kapatma zamanı değerleri aynı olsun.

kowalskii

Profesör
Reaksiyon puanı
24
origami;

bütün yorumları okudum. benim aklımda format attığın win 7 dvd si yüzünden olduğunu düşünüyorum. eğer elinde farklı win 7 dvd si ile format atma olağanı varsa denemekte yarar var. ayrıca kablosuz mause lar uyku modunda sorun çıkartabiliyorlar. (wireless adaptör de dahil) seninki de kablosuzsa sebebi bu da olabilir.klavye ve mause kablolu hale getirerek deneyebilirsin. Benim sistemim de win 7 x64 ve lisanslıdır(home premium). Bu söylediğin sorun mevcut değil. Hatta ben bu uyku modunu biraz ileri taşıdım. Macbook larda uyku modu çok hoşuma gitti. 2 sn de kapanıyo ve max 3 sn de açılıyo. kendime uyarladım. benim ayarlarımın resmini alta koydum. Belki işine yarar diye. aklıma birşey gelmiyor. keşke rise olsaydı :(

resmi indirmek için

origami__1988

Profesör
Reaksiyon puanı
17
@maxtreme: dediğin paketleri indirdim ama sistemim için geçerli değil uyarısı verdi. Yanlış dosyayı indirmediğimden eminim ama olmadı.:(

@kowalskii söylediklerini yapmıştım daha önceden. Rise olsaydı belki çözerdi ama yok:(

sakiraykurt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anakartta sorun aynı sorun bendede vardı anakart degisti düzeldi istedgin kadar oyna ayarlarıyla illa belli bir süre sonra acılıyor ya kökten degistircen ya format ya da bios güncelle(hic biri garanti degil yalnız :D)..Çözümü başka yok olsaydı ben yapardım zamnında :D Şunuda söyliyim uyku moduna aldıktan sonra kapatma dügmesinin ışıgı yanıp sönmüyorsa kesin anakartta :((

origami__1988

Profesör
Reaksiyon puanı
17
işte herhangi bir moda sokamıyorum ki.

Az önce uyku moduna aldım, sonra bir iki saniye durdu, kendiliğinden açıldı. Ben o arada hiçbir şey yapmadım. Hayaletler var evde, onlar basıyor :D:D:D

kowalskii

Profesör
Reaksiyon puanı
24
işte herhangi bir moda sokamıyorum ki.

Az önce uyku moduna aldım, sonra bir iki saniye durdu, kendiliğinden açıldı. Ben o arada hiçbir şey yapmadım. Hayaletler var evde, onlar basıyor :D:D:D

Bilgisayarın içerisindeki çalışma ruhunun önüne geçmeyin canım :D