Windows 7 Sorun - Çözüm Başlığı

all_fm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle şunu belirteyim bu hata winxp ile oluşturulan NTFS bölümünün windows 7 ile uyuşmamasıdır.. Yani windows7 ile xp için oluşturduğunuz bölüme format atarken sorun çıkarmakta.

ÇÖZÜM

1. Windows 7 kurmak istediğiniz bölümü formatlamadan önce silin(biçimlendirmeden önce).
  2. Sonra yeni bir bölüm oluşturun ve Fat32 yapın.
  3. Daha sonra windows 7 kurulumuna geçin ve az önce oluşturduğunuz Fat32 yi NTFS ye dönüştürmesine izin verin.

Hepsi bu kadar geçmiş olsun.

Sadece Windows XP ile değil diğer Linux tabanlı işletim sistemlerinde de aynı sorun var. Zaten format atarken kurulacak olan disk bölümünü başlangıçta biçimlendirmiyormuyuz?
NOT:Harddiske Low Formatıda denedim sonuç gene aynı maalesef.
Bir türlü çözemedim. Daha önce hiç başıma böyle birşey gelmemişti.

suluman16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selam,

Windows 7 Home Pre sistemim var . IIS yüklemeye çalışıyorum . Yüklenirken "Bir hata oluştu. Özelliklerin tümü başarıyla değiştirilemedi." hatası alıyorum . Yüklemediği halde bilgisayarı tekrar başlatmak istiyor.
IIS başka yükleme yolu var mı ?

gencayaras

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba modem en alt katta 3 kişi kullanıyoruz ben ve benim yanımdaki komşudaki sorunuz yerel ağ bağlantısı geçerli bir ip yapılandırmasına sahip değil?bir türlü internete giremiyoruz daha önceden böyle bi sorun yoktu taki alttaki switchi çıkarıp üst kata taşıyana kadar daha sonra bu sorun ortaya çıktı.başka formlardaki tavsiyeride yaptım ama sorun hala devam etmekte Komut sistemine girin
önce
IPCONFIG /RELEASE

sonra
IPCONFIG /RENEW

yazın. Düzelecektir.bunuda yaptım olmadı sizce ne yapmalıyım?

goodolddays

Dekan
Reaksiyon puanı
202
hatanf.jpg

Bu hatanın sebebi nedir acaba?
Laptop da güç girişi bir anda söküldü, bilgisayar biraz sarsıldı, bir dakika içinde bu hata çıktı :huh: Yardım edebilir misiniz?

hasbi_muharip

Asistan
Reaksiyon puanı
1
hatanf.jpg

Bu hatanın sebebi nedir acaba?
Laptop da güç girişi bir anda söküldü, bilgisayar biraz sarsıldı, bir dakika içinde bu hata çıktı :huh: Yardım edebilir misiniz?

"BCCode: 24" ya da "0x00000024" Windows 7 ile kullanılan NTFS dosya sisteminde bir problem olduğunu belirtir.
Kurulu program listenizi bilmiyorum ama sorun antivirüs kaynaklı olabilir. (Eset smart security)

Başlat>Çalıştır>chkdsk /r komutunu yazın ve windows un hataları onarmasını deneyin.
Hdd nize birleştirme yapın.
Son kurduğunuz programlardan özellikle antivirüsleri kaldırın.

kowalskii

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Sadece Windows XP ile değil diğer Linux tabanlı işletim sistemlerinde de aynı sorun var. Zaten format atarken kurulacak olan disk bölümünü başlangıçta biçimlendirmiyormuyuz?
NOT:Harddiske Low Formatıda denedim sonuç gene aynı maalesef.
Bir türlü çözemedim. Daha önce hiç başıma böyle birşey gelmemişti.

O zaman HDD de bir sorun vardır.

Selam,

Windows 7 Home Pre sistemim var . IIS yüklemeye çalışıyorum . Yüklenirken "Bir hata oluştu. Özelliklerin tümü başarıyla değiştirilemedi." hatası alıyorum . Yüklemediği halde bilgisayarı tekrar başlatmak istiyor.
IIS başka yükleme yolu var mı ?

Yönetici olarak çalıştırın exe dosyasını.

merhaba modem en alt katta 3 kişi kullanıyoruz ben ve benim yanımdaki komşudaki sorunuz yerel ağ bağlantısı geçerli bir ip yapılandırmasına sahip değil?bir türlü internete giremiyoruz daha önceden böyle bi sorun yoktu taki alttaki switchi çıkarıp üst kata taşıyana kadar daha sonra bu sorun ortaya çıktı.başka formlardaki tavsiyeride yaptım ama sorun hala devam etmekte Komut sistemine girin
önce
IPCONFIG /RELEASE

sonra
IPCONFIG /RENEW

yazın. Düzelecektir.bunuda yaptım olmadı sizce ne yapmalıyım?

Sorunu tam anlamadım ancak daha önceden çalışıyor ve şimdi sorun çıkartmasının nedeni cihaz sorunu olabilir. Switch arızalanmış olabilir.

dawnman_01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar elimde home pre var ve smartmedia oynatıcım var tüm çabalarıma rağmen ağ bağlantısı kuramadım... smartmediadan pcmdeki dosyaları görmek istiorum... en kolay yolu gpedit.msc ama bu lanet şey premium da yok... bunu nasıl ekleyebilirim sisteme ya da böyle bir eklenti felan var mı ?

nightmare777

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Arkdaşlar işlem merkezinde bi driver indirip kurmamı söyledi fakat ben yanlışlıkla sorunum halloldu gibisinden olan şeye bastım ve kapandı ( yorum yazıp gönderebildiğimz yerde) acaba onu nasıl geri alabilirim ? yeniden o uyarıyı vermesini naıl sağlayabilirim ?

yusher

Profesör
Reaksiyon puanı
12
merhaba,
Western Digital Caviar Black 1.0 TB Sata3 HDD aldım ve anakartta sata3 portuna taktım.Windows7 Ultimate 64bit kurdum.Şimdi sata3 driverını yükleyip Bios'tan portu ahci moduna almak istiyorum.Ancak ahci yaptığımda mavi ekran vererek işletim sistemi açılmıyor. çözümü bilen var mı?

hcaliskan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar benim sorunum vistanın üzerine w 7 kurdum.4 tane bilinmeyen aygıt vardı güncelledim iki tane kaldı yardımcı olursanız sevinirim

yusher

Profesör
Reaksiyon puanı
12
arkadaşlar benim sorunum vistanın üzerine w 7 kurdum.4 tane bilinmeyen aygıt vardı güncelledim iki tane kaldı yardımcı olursanız sevinirim

bilinmeyen aygıtları sağ tıklayıp özellikler ardından ayrıntılara gir. ordan donanım IDye gel. ordaki pci ve ven ile başlayan kelimeleri al. bu siteden bak ne olduklarına

asiprens_52

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyi Akşamlar Arkadaşlar ,

Windows 7 kurduktan sonra msnde kamera ile görüşürken sesim karşı tarafa gitmiyor , ayrıca kart okuyucum ve bluetooth programımda çalışmıyor. Diğer sorunları çözdüm ama bunlarla ilgilii araştırma yaptım ama olmadı ancak vista kullanırken bir sorun yaşamıyordum....

:clap::unsure::hammer::mrgreen::laugh:

kowalskii

Profesör
Reaksiyon puanı
24
İyi Akşamlar Arkadaşlar ,

Windows 7 kurduktan sonra msnde kamera ile görüşürken sesim karşı tarafa gitmiyor , ayrıca kart okuyucum ve bluetooth programımda çalışmıyor. Diğer sorunları çözdüm ama bunlarla ilgilii araştırma yaptım ama olmadı ancak vista kullanırken bir sorun yaşamıyordum....

:clap::unsure::hammer::mrgreen::laugh:

Driver sorunu. Anakart markanızın windows 7 için driver ını bulmanız gerekmekte

kowalskii

Profesör
Reaksiyon puanı
24
"Karşıdan Yüklenenler" klasörünün ismi, neden bir anda "Download" oldu. Bunu nasıl düzeltebilirim ? İsmini değiştirdiğim zaman kendisi yeni "download" klasörü açıyor :)

ekranalntsvv.jpg

kenko97

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar.. :)

Bende Şöyle Bir Sorun Var;

Oyun Oynarken Çok Fena Donuyor..
Google Chrome'a Girince Donuyor..
Müzik Dinleyince Bazen Kasıyor..

Sadece bunları Yaparken PC Kasmaya Başlıyor..

Ekran Kartı Driverını, Java, Flash Player,Shockwave Yükledim Yinede Donuyor..

Windows 7 Ultimate 32 Bit Kullanıyorum.

kenko97

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O Nasıl Olucak ? Biraz Daha Ayrıntılı Anlatırsan Sevinirim.. :)

kowalskii

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Virüs Programı kullanıyorsan, programda "scan" seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Bilgisayarın belirli işlemlerde donuyor. Bu da "Disk Birleştir" programı ile halledilebilir kısmen. Bunu için ister Başlat ı tıkladıkdan sonra arama çubuğuna "Disk birleştir" yazabilir ya da Başlat/tüm programalr/donatılar/sistem araçları altında kısayolu bulunmaktadır. Programı açtıktan sonra C ve D (varsa E, F, ...) bölümlerini tek tek birleştirin. Birleştirmeden kastımız HDD içerisindeki bilgilerin düzenlenmesidir.

kenko97

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tmm Birleştiriyorum..

Peki Bunu Yapınca Donma Sorunu Geçicekmi Yani ? ^^

socrates_21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar, çok beğendiğim Avira AV'yi yükledikten sonra her PC(laptop) açılışında " uyumsuzluk nedeniyle sürücü engellendi" uyarısı çıkıyor ve AV'yi pektabii sağlıklı kullanamıyorum. Güncelleme yapmıyor, full çalışmıyor, tarama yapamıyor vs...
Sildim tekrardan yükledim hani belki eksik bir program yüklemiştir diye, yok! Yine aynı uyarıyı alıyorum. YArdımlarınızı bekliyorum :( ...

kowalskii

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Tmm Birleştiriyorum..

Peki Bunu Yapınca Donma Sorunu Geçicekmi Yani ? ^^

Bir nebze yardımcı olacağını düşünüyorum.

Arkadaşlar, çok beğendiğim Avira AV'yi yükledikten sonra her PC(laptop) açılışında " uyumsuzluk nedeniyle sürücü engellendi" uyarısı çıkıyor ve AV'yi pektabii sağlıklı kullanamıyorum. Güncelleme yapmıyor, full çalışmıyor, tarama yapamıyor vs...
Sildim tekrardan yükledim hani belki eksik bir program yüklemiştir diye, yok! Yine aynı uyarıyı alıyorum. YArdımlarınızı bekliyorum :( ...

Avira yı yüklerken, açılış, çalışma ve güvenlik kontrolü seçenekleri çıkıyor. Mesela açılışta tarasın mı ya da güvenlik kontrolü normal mi az mı olsun gibi. Bu ayarları biraz daha müsemma gösterir şekilde ayarlamanız belki yardımcı olacaktır.

kenko97

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki Saol.. :)

Bir Sorum Daha Olucak..

Windows XP Vardı Windows 7'yi Yükledim C Yerel Diskte Windows.old Klasörü var Bu Klasörü Nasıl Silebilirim ?
Çünkü Silinmiyor..

kowalskii

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Peki Saol.. :)

Bir Sorum Daha Olucak..

Windows XP Vardı Windows 7'yi Yükledim C Yerel Diskte Windows.old Klasörü var Bu Klasörü Nasıl Silebilirim ?
Çünkü Silinmiyor..

XP yi Windows 7 ye mi yükselttiniz ? Bence performans ve donma sorunu bundan dolayı. Nasıl silineceğini bilmiyorum, google yardımcı olabilir bu konuda :D

kenko97

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki Bu Donma Sorunu İçin Ekran Kartı Driveri Olarak Neyi Önerirsiniz ?? :)
Veya PC'ye Yüklemem Gerek Bişey Varmı ?

clickonline

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows 7'de herhangi yeni bir klasör'e tıkladığımda ve özellikle bu klasör dolu ise adres çubuğundaki yeşil bar dolmak bilmiyor ve her klasörde bunu yapıyor.

Ayrıca bu sorun Bilgisayarım'a da tıklayınca da oluyor ve bu pencereyi kapatayım bir daha açayım bu sefer ne C: ne D: ne Flash bellek ne cdrom hiçbirşey gözükmüyor.

Bu yeşil dolan çubuk neyin nesi ?

Birşey keşfettim k-lite'ı kaldırınca sanki düzeliyor.

Yaptığım işlemlerden biride windows arama ve dizin hizmetini kapattım düzelir gibi oluyor 1-2 işlemden sonra yine aynı.Kullandığın final sürümü 7600.

kenko97

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tmm Format Atmayı Denicem Yardımın İçin Teşekkürler.. :)

oguzhan432

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Benim de bir sorunum var ati mobility radeon 3650 ekran kartım var ve son sürüm ccc kurulu laptobumun ekranı 16inç ve widescreen model:a350 22z

Bazı video dosyalarında videoyu tamamen tam ekran yapamıyorum işte resimde koydum böyle oluyor.
05022011158.jpg

05022011158.jpg
İşte bu sorunu düzeltmek için ccc yi güncelledim orda ayarları kurcaladım hatta media player classicde bissürü ayarlar yaptım ama bi türlü tam ekran yapamadım.Normalde videoyu ekrana sığdırması gerekmiyor mu?

Çözümü bilenler varsa yazabilir mi?