Windows 7 RC'yi Bir Ay Önceden Deneyin

Alengirli

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Microsoft'un şu günlerde geliştiricilere sunmayı planladığı Windows 7 çıkış adayı sürüm de torrent ağlarında yerini aldı. Detaylar burada.

Bu Ruslardan korkulur. Şimdiye kadar en taze Windows yeni sürümlerini Microsoft'un tamamlamasından birkaç gün sonra Mininova ve The Pirate Bay gibi ağlara yükleyen "paylaşımcı" gençler, şimdi de RC sürüm olacağı tahmin edilen Windows 7 build 7077'yi torrent ve Rapidshare gibi dosya paylaşım sitelerine eklemekten geri durmadı.
Çıkış Adayı Bu Olmalı
Tam adı "7077.0.090404-1255_x86fre_client_en-us_Retail_Ultimate-GRC1CULFRER_EN_DVD" olan ve tüm torrent ağlarında bir anda kral koltuğuna oturan yeni Windows 7 sürümünün, 10 Nisan'da geliştiricilere, mayıs ayında da küçük bir isim değişikliği ile(RC gibi) tüm kullanıcılara sunulacak, beklenen çıkış adayı sürüm olması kuvvetle muhtemel.
:: Windows 7 build 7077'yi indirdiniz mi?

Yazan: Erhan Kahraman
SDN - http://shiftdelete.net

sivaspor

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Bence soylemek icin erken, ozellikle ruslarin uydurdugu 7105 masalindan sonra daha dikkatli olmak lazim.

Dream Team

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Evet dün indirdim ama daha deneme imkanım olmadı 7057 7068 ve en son 7077 dahil hepsini indirdim fakat hiçbirini deneme vaktim olmadı...

mamcak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yaklaşık 2 sene oldu makinadan windowsu sileli. Bi daha da kurma gereği hissetmedim doğrusu. Ubuntu türevi linuxlarla (mint, ultimate) hem virüsler, çökmeler, lisans problemleri, cracklar vs saçmalıklardan kurtuldum hem de her türlü işimi görüyorum. 6 ayda bir yeni işletim sistemimi ful indirip kullanırken niye yamalı bohça windows un hem de beta olan devasa dosyalarını indirip kendime eziyet edeyim ki?
Sloganım: Linuxa gel rahatla!

batigol-7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
6 ayda bir yeni işletim sistemi kurmak yanlış anlaşılmasın ama acemice bir davranış, xp mi kurduğumda servicepack bile yoktu hala aynı xp ve ilk kurduğumdan bile daha performanslı kullanıyorum, marifet arabada değil şöförde olabilir mi acaba?

not:amaç linux-windows tartışması değildir, ama işletim sisteminini iyi kullananlar böyle sıkıntıları dile getirmeye bile ihtiyaç duymazlar.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
6 ayda bir yeni işletim sistemi kurmak yanlış anlaşılmasın ama acemice bir davranış, xp mi kurduğumda servicepack bile yoktu hala aynı xp ve ilk kurduğumdan bile daha performanslı kullanıyorum, marifet arabada değil şöförde olabilir mi acaba?

not:amaç linux-windows tartışması değildir, ama işletim sisteminini iyi kullananlar böyle sıkıntıları dile getirmeye bile ihtiyaç duymazlar.

Bazen işletim sistemini ne kadar iyi kullanırsan, ihtiyaçlarına cevap verme konusunda o kadar eksiği çıkar. :) Eğer çok iyi bir kullanıcıysan, linux'da sistem çok esnektir, sistemin için yazılmamış bir yazılımı bile çalıştırabilirsin icabında. Ama Windows biraz daha katıdır, o özellik veya o program varsa vardır, yoksa yoktur.. O yüzden profesyonel kullanıcıların çoğuna Windows yeterli gelmez.

Burada bir şeye dikkat çekmek istiyorum, "Windows iyi değildir"den ziyade, "yetmeyebilir" diyorum. Yani araç belki iyidir, belki şoför de iyidir ama benzin yolun ortasında bitebilir. :)

lBa1xkrV1fe7

Asistan
Reaksiyon puanı
8
indirmeye değmez rc sürümünü bekliyorum temiz temiz kullanıcam en son kendi sitesinden indirdim yine öyle olacak torrente güvenemiyorum windows 7 konusunda

titanyum

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Türkçe si ne zaman çıkar acepp receepp

redbull072

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben 7000 i kullanmıştım ve şu anda torentten indiriyorum hatta % 80 i indi bile merak ettiğim şey acaba bunda farklılık olacakmı deneyip görecem ama itiraf ediyim performans konusunda tek geçerim şu anda vista home premium kullanıyorum sistemim iyi olmasına rağmen biraz ağır çalışıyor (sp1 ) yüklü kısacası windows kullananlar için şunu söyleyebilirim win 7 nin tam sürümü kullanıcılardan tam not alacak gibi...

Son mesajlar