Windows 7 RC Sürüm Yayınlandı!

tonce

Profesör
Onursal Üye
Türkçe olmadığından kıymeti yok. Türkçe çıkacak denildi ancak çıkmadı. Bakalım indireceğim herşeye rağmen. İlk fırsatta kurulum yapacağım. Daha önceki bir betanın kurulumunu yapmıştım. Çok stabil çalışıyordu ancak çok ram kullanıyordu. Bakalım bunun durumu nasıl olacak. Az ram hızlı kullanım imkanı mı? Yoksa fazla ram hızlı kullanım ekranı mı?

ulaş35

Doçent
az ram zamanı geçti artık arkadaşım ram hdd den daha hızlı olduğu için tabiki de ram'i sonuna kadar kullanacakki sen daha hızlı işlem yapasın.

ErHaN12

Üyecik
Her yerde ilk dalgada Türkçe dil desteği de sağlanacak denilmişti. Ne oldu? Ne iştir yav, bir haftadır bunu bekliyorduk bizde :angry:

rise

Linux, Windows, ...
Yönetici
Moderatör
Biz de öyle bekliyorduk, umduğumuz gibi olmadı.
2 seçenek ile verebilirler:
1-Türkçe iso,
2-Vistada olduğu gibi güncellemeler üzerinden
dil kurulumunun yapılmasını sağlamaları şeklinde.

Beklemede ve takipteyiz.

emrykn

Asistan
25 dk ka kaldı inmesine :D Sabahtan beri 1024 bağlantı ile 92 - 96 arası çekiyorum dosyayı (6,30 saat)

Türkçe olmaması kötü bende bu yuzden bu gunu beklemiştim ama çıkmamış. Galiba microsofttan böyle bir açıklama gelmedi diye biliyorum. Türkçe de olucak diye. Sadece microsoft TR deki ofisinde kullanılıyodur. O yuzden bizde orda görünce Türkçede yayınlancak ddiye tahmin yürümüş olabiliriz. En azından Türkçe yaması var :D Onu kullanıcaz artık tr si çıkana kadar

KIFO

Üyecik
index.html ile indirilen dosyanın uzantısını html yerine iso yaparsan ve bu iso dosyasını CD'ye yazarsan düzelecektir. Muhtemelen flashget vb. programla indirdiğin için index.html olarak attı. 2.39 GB index.html :mrgreen:

nortoon360

Asistan
arkadaşım galiba sen yanlış bi dosya indirmişsin indirdiğin dosyanın (index.htm) ne büyüklükte bi dosya biraz açarmısın?

croft

Doçent
selam benim bi sorunum var bende bu win 7 kurdum bugün disk 2 bölümdü c de xp d ye win7 kurdum ancak launc manager çalışmıyo yani laptopun yanındaki ses ve medya tuşları halliyle çalışmıyo günel drivermi bulmak zorundayım eger win7 ye uygun driver bulamazsam bunun çözümü olarak ne önerirsiniz bana

emrykn

Asistan
.htm olarak indirmemiştir bir yanlışlık var. Başka bir yere indirmiş olabilir dosyayı. Bende iso olarak indi dvd ye yazdırıp kurdum.

SerSeri1i

Üyecik
benim kendi görüşüm...
bugün verilen linkten dosyayı indirdim ingilizce olarak kurdum kurulum çok hızlı ve çok sade karmaşık olan hiçbi yanı yok kurulumdan sonra herhangi bir driver sorunu falan yaşamadım hepsi tam takım ayarında sonra türkçe dil paketini bulup türkçeye çevirdim devamında ilk başta kurulması gereken antivirüstür operadır radyo programıdır winrardır vs.. kurdum ve şuan gayet güzel ve sade bir şekilde kullanıyorum ve inanın bana XP bir efsane ama Windows7 de ondan (bu haliyle bile) aşağı kalır yanını olduğunu düşünmöüyorum bence herkes kurup denemeli biri iyi der biri kötü birinde arıza çıkarır birinde çıkarmaz ama önemli olan bunu herkesin kendinin kurup kendi gözüyle görmesinde fayda var diyorum... hem bu sayede kulaktan duyma söylentilerle windows7 hakkında ön yargılı olmamış oluruz... neyse herkese kolay gele

mortalblow

Üyecik
ben dün 64 bit olanını indirdim microsoftun sitesinden felaket bi hızla hemde sn de 5 mb hızla indirdim 50 mbit internetle kurdum herşey güzel ama tek sorun monitörüm 22" asus vw222s 1680x1050 çözünürlük çıkmıyo görünmüyo ekran kartımda 8800gt nvidianın son driverını indirdim win7 için olanını bikaç ayar yaptım şu anda seçtim çözünürlüğü ama 59hz üstüne çıkmıyo yazılardada azda olsa bi bulanıklık var bu konuda bilgisi olan varmı arkadaşlar...

bLaCkSouL

Profesör
Index.htm olarak indiren arkadaşlar uzantıyı iso olarak değiştirip dvd'ye yazsınlar. Herhangi bir problem yok.

desende_asi

Doçent
ben dün 64 bit olanını indirdim microsoftun sitesinden felaket bi hızla hemde sn de 5 mb hızla indirdim 50 mbit internetle kurdum herşey güzel ama tek sorun monitörüm 22" asus vw222s 1680x1050 çözünürlük çıkmıyo görünmüyo ekran kartımda 8800gt nvidianın son driverını indirdim win7 için olanını bikaç ayar yaptım şu anda seçtim çözünürlüğü ama 59hz üstüne çıkmıyo yazılardada azda olsa bi bulanıklık var bu konuda bilgisi olan varmı arkadaşlar...

Daha güncel bir driver deneyebilirsin ekran için... Ve windows 7 de vista driveri gayet güzel sorunsuz çalşıyor... Yazıların bulanıklığı için de Clear Type ten ayar yapmayı dene düzeltebilirsin...