Windows 7 Format Sorunum var Acil Yardım Gerekli

Bu konuyu okuyanlar

renas.kaya

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar benim durum biraz saçma ve karmaşık. Windows 7 Ultimate kurulu bir laptopu var ablamın. Buna format atacaktım. C'de hiç bir şey olmamasına rağmen C dolu görünüyor. Format atarken teni dosyaların kurulumu için 6-7 gb gibi bir boş alana ihtiyaç varmış. Ben de gereksiz şeyleri sildim ama yeteri kadar yer açılmadı. Program Files tan bir şeyler silmeye başladım,yine yeterli alan sağlanamayınca (Evet saçma gelebilir ama) nasıl olsa formatlayacağım diye bir mantıkla hareket edip ordaki nerdeyse her şeyi sildim. İhtiyacım olan disk alanını ucu ucuna sağlamıştım. Formata başladım ama 2. sıradaki evrede %27 de takıldı kaldı. Uzunca bir süre sonra iptal ettim. Bilgisayar doğru düzgün açılmıyordu sildiklerim nedeniyle. Sonra windows kendi kendine bir şeyleri geri yüklemeye çalıştı. Yeterli disk alanı için ihtiyaç duyduğum alan yine gitti. Şu an bilgisayarda ne bir şey yapabiliyorum,ne format atabiliyorum! Ne yapabilirim lütfen bir fikir edinmem için acilen yardım edin.
Yardımlarınıza şimdiden teşekkürler..

Lee Tai

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Program ekle/kaldırdan gereksiz program oyun varsa kaldır başka bişey kaldırma. Hard diskte kişisel bilgiler olabilir resim muzık film video kurcala bakalım ne cıkıcak

OnurFK

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Windows dvd siyle kuruluma basladiginda c yi bicimlendirirsin biseycik kalmaz icinde

renas.kaya

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Windows dvd siyle kuruluma basladiginda c yi bicimlendirirsin biseycik kalmaz icinde

İşte onu yapamıyorum. C'yi seçtiğimde yeni dosyaları atabilmek için alan istiyor. Sebebini anlayamadım. Önce boot etmesi gerekmiyor mu?

OnurFK

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Kurulumun basinda gelismis bolumu olmasi lazim (win8 de vardi ) ordan cmd ye girip diskpart yazip enter a bas sonra diskpart komutcusu gelecek clean yazip entera bas ne windows ne yereldisk c veya d kalir tertemiz bombos bir hdd en olur dosyalarinin yedegini alisin zaten ama sonra bi sorun felan cikarsa bana suc bulma ;)

renas.kaya

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kurulumun basinda gelismis bolumu olmasi lazim (win8 de vardi ) ordan cmd ye girip diskpart yazip enter a bas sonra diskpart komutcusu gelecek clean yazip entera bas ne windows ne yereldisk c veya d kalir tertemiz bombos bir hdd en olur dosyalarinin yedegini alisin zaten ama sonra bi sorun felan cikarsa bana suc bulma ;)
Bunu birazdan deneyeceğim. Ancak benim ciddi anlamda merak ettimğim konu şu. Windows 7 neden yeni dosyaları atmadan önce boot etmiyor da üzerine olduğu gibi atıyor? Bir de neden disk bölebilmem gereken yerde neden diski silmek biçimlendirmek veya onun gibi işlemlerin hiçbirini yapamıyorum. Windows 7 yi indirdiğim için mi acaba?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
önce ubuntu dvdsiyle ntfs olarak biçimlendir sonra win7 ile format atmayı dene

renas.kaya

Asistan
Reaksiyon puanı
0
onu nasil yapacagim? pek anlamadigim bir mesele de.

renas.kaya

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar sorunum çözüldü. Yardımlarınız ve tavsiyeleriniz için teşekkürler.