Bu konuyu okuyanlar

Krmlh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle herkese iyi forumlar,
Bilgisayarıma güncelleme gelmişti ve ben bunu her seferinde erteliyordum en son kendisi güncellemeye girdi ve güncellemeden sonra mavi ekran hatası aldım. Zaten format atmak gibi bir düşüncemde oluğu için direk kendime bir usb hazırlayıp format atmaya koyuldum. Normalde çok kolay bir şekilde yapabildiğim bi işi bu sefer yapamadım ve sebebini bulamıyorum bir türlü. windows değişik değişik hatalar veriyor.Hataları ekte paylaşacağım. Ne uefi ne lagacy olmuyor, disk part ı denedim oda fayda etmedi, makinenin içindeki hdd yi çıkardım taşınabilir bi halde başka bir makineye takıp hem normal hem disk parttan biçimlendirdim olmadı, bi arkadaş ram ların yerini değiştirdim oldu demiş oda fayda etmedi, farklı usb ,farklı yuvalarda ve farkı dosyalarda (win10-7) denedim olmadı. üstekil başka bir makinenin sadece d diskine format atarkende aynı hatayı alıyorum, yardımcı olursanız sevinirim

Bilgisayar marka model : HP 15-p210nt

WhatsApp Image 2020-12-28 at 16.31.13.jpeg

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2020-12-28 at 16.31.13 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2020-12-28 at 16.31.13 (1).jpeg
    38.8 KB · Görüntüleme: 113
Son düzenleme:

Mr. Doge

Doçent
Reaksiyon puanı
366
İlk olarak başka bir USB'ye Windows yazın.
Sonra format atacağınız HDD veya SSD dışındaki bütün harddiskleri ve ssdleri çıkartın.
Sonra format diskini başka bir porta takın ve bios'tan boot ayarlarında format diskini ilk sıyaya alın.
En son ise HDD korumasını kapatın.
Böyle format atmayı deneyin.