Bu konuyu okuyanlar

Gri Metafor

Yazar&Vokal&Söz yazarı
Reaksiyon puanı
2
Merhaba.

Geçen günlerde bilgisayara USB harici hard disk aracılığıyla format atarak Windows kurdum, bios ile. Yanlışlıkla harici hard diskimdeki tüm verilerimi de sildim maalesef. Bu yüzden özel yedeklemelerimi en azından bulutlama depolama alanımdan bilgisayarıma indireyim ve bilgisayarımdan da harici hard diskime atayım diye bir işleme koyuldum dün. Depolama alanımda transfer kotası olduğu için, 43 GB arşivimi mecbur olarak ücretsiz VPN programı aracılığıyla, işkence halinde 30 saat uykusuz kalarak, birkaç konum aracılığıyla klasörleri ikişer üçer indirdim. Toplam 14 klasör ve toplamda 15.653 dosya var.

30 saate yakın toplam indirme işkencesi bittikten sonra kurtuldum dedim ve ne yazık ki harici hard diske amaçladığım şey olan indirdiğim 43 GB boyutundaki ana klasörü kopyalarken ''0x80004005: belirtilmemiş hata'' ile karşılaşıyorum! ''Yeniden dene'' dediğimde maalesef nafile ve ''Yoksay'' dediğimde kopyalama iptal oluyor. Google'da arattım tarattım ve hatamla alakalı maalesef benim istediğim bir yardım içeriği bulamadım. Hard diske atmak için, masaüstüne farklı bir isimle yeni bir klasör oluşturdum ve ana klasörün içindeki her şeyi seçerek kopyaladım ve attım, kopyalama işlemi başladı ancak sonlara doğru yine aynı hatayı verdi ve bu sefer de ortalama 10-20 gb eksik kopyaladı.

Ne hard diske kopyalayabiliyorum, nede indirme alanımdan masaüstüne. İndirdiğim klasörün ismini değiştirebiliyorum. İçindeki tüm dosyaları açabiliyorum, tabii hepsini tek tek denemem imkansız ama başarıyla açılıyor. 30 saatlik uykusuzluk ardından, uyumuş kalmışım ve şimdi sona gelmişken tabiri caizse piyangodan çıktı bu sorun doğrusu. Ne yapacağımı bilmiyorum... Acaba, parça parça VPN aracılığıyla indirdiğim için mi bu soruna bir şekilde sebep oldu? Teknoloji alanında ekstrem takıntılıyımdır, depolama alanımdan her klasörü VPN programı aracılığıyla indirdikten sonra depolama alanımdaki klasör boyutu ve dosya sayılarını, indirdiğim klasör boyutuyla ve dosya sayılarıyla karşılaştırıp teker teker not tutmuşluğum var... Şu an 43 GB'lık malum klasörü, Winrar ile farklı bir isimle sıkıştırıp, farklı bir konumda açmayı ve yeniden kopyalamayı deniyorum ve işi gücü bıraktım, hasta ve uykusuz halimde bununla uğraşıyorum! Windows 10 kullanıyorum bu arada, HP Pavilion masaüstü bilgisayar ile.

Her şey mükemmeldi ama sonunda beklemediğim bir şeyle karşılaştım! Telefon kamerasıyla çektim fotoğrafını. Buraya bırakıyorum. shiftdelete.net ailesinden beni bu sorundan kurtulmama vesile olacak arkadaşlar için burayı ziyaret etmekten başka aklıma bir yardım mecrası gelmedi. İvedi olarak, beynimden şu hard diske atmam gereken klasör sorunundan kurtulmam için detaylı olarak, bilgileriniz dahilinde bana yardımcı olmanızı istirham ediyorum. Aranızda saç baş yoldurtan, deli eden benim soruna paralel illaki şeyler çok yaşamışsınızdır, empati kurmanızı ve bu şekilde yardım etmenizi istirham ediyorum... Makale yazdım yine, bu huyumu sevmiyorum ve kurtulamıyorum!

Saygılarımla dostlar...
1696754028244.jpg