Windows 7 DVD'sinde Tüm Sürümleri Görmek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

alper_42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selam arkadaşlar, baktım ama göremedim eğer aynı konuyu ikinci kez açmış isem hem sizlerden, hemde sayın adminlerimizden özür diliyorum.

windows 7 malumdürki kendi içerisinde 32 bit 5, 64 bit ise 4 sürümden oluşmaktadır, ancak indirdiğimiz bir çok iso imajında ise kurulum yaparken sadece ULTIMATE sürümünü görmekteyiz, diğer sürümler çıkmamaktadır. Halbuki kurulum yaparken listeyi çıkartmak çok basit bir yöntemle gizlenmiş.
dvd iso imaj dosyasını herhangi bir iso imaj programı ile açıyoruz,
sources klasöründe bulunan ei.cfg dosyasını siliyoruz ve kaydediyoruz, hepsi bu kadar. Microsoft ei.cfg dosyası ile diğer sürümleri gizlemiş ve testır dediğim kullanıcılara bu bilgiyi vererek tüm sürümleri açmasını sağlamıştır, bir yabancı siteyi incelerken bunu gördüm, test ettim ve doğru çıktı, bende sizlerle paylaşmak istedim.

32 bit --------------- 64 bit
Starter --------------Home Basic
Home Basic ---------Home Premium
Home Premium -----Professional
Professional --------Ultimate
ultimate

ei.cfg dosyasını silince bu listenin kurulumda çıktığını, size hangi sürümü kurmak istediğini göreceksiniz.

umarım faydalı bir bilgi olur.

Ugur.pc

Profesör
Reaksiyon puanı
5
İnsan alıntıdır diye ekler sonuna :)

Miroğlu_80

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Ben Microsoft Windows 7 7600 RTM sürümünü yüklerken x86 x64 bütün sürümler çıktı önceki rc sürümlerde çıkmıyordu haklısın kardeş bilgi için sağolasın...

alper_42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İnsan alıntıdır diye ekler sonuna :)

bir yabancı sitede gördüm diye yazmıştım ama, sanırım dikkatli okumadınız. eğer kastedilen kelime olarak "alıntı" diye yazmak ise, böylesine ince düşünebileceğinizi ben düşünemedim, özür dilerim.

reyes123

Asistan
Reaksiyon puanı
6
dediğiniz dosyayı sildim fakat bu sefer sha md-5 değerleri değişti....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...