Windows 7 dosyası

sefircan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
iyi günler arkadaşlar, format atayım dedim ama yapamıyorum, açılışta bir tuşa basın mesajı gelmiyor, biraz araştırdım boot yapmak lazımmış ,, fakat ben bunu bilmiyorum, bu windows 7 dosyasını nero 7 expres ile yazdırdım ama olmadı,, cd yi nasıl hazırlayabilirirm , elimde nero 7 var , bu elemanlarla nasıl bi bot cd oluşturabilirim, yardımcı olabilirmisiniz..

--- Mesaj Güncellendi ---

arkadaşlar fikri olan varmı acaba, internet cafede bekleyip duruyorum. format atmam lazım..kusuruma bakyın lütfen.

evowinds

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
174
DVD içeriğini bilgisayara kopyalamadan başka bir DVD'ye yazdıracaksın. Elindeki kurulum dosyaları boot özelliği taşımıyor. Aşağıdaki konuya benzer bir çalışma yapabilirsin.

.

sefircan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
indirdiğim prograramın içindeki klasör boş,,not defteri benzeri bişiy çıkıyor,,iyi bi program ve anlatım verebilirmisiniz acaba

Reaksiyon puanı
2,146
Şimdi elinde windows 7 dvd'si var ama boot edilemiyor mu? Yoksa biostan 1. boot aygıtını cd/dvd rom olarak mı ayarlayamadın?

Ben 1. ihtimale göre gideyim. Elindeki DVD'nin içeriği nasıl birşey, böyleyse dvd'n doğrudur.

P7sW9.png

Bootable olarak yazdırılmamışsa bootable hale getirmek için şu adımları deneyebilirsin, tabi tekrar dvd'ye yazmak demek bu.

Program bu
http://www.deviantart.com/download/263923693/iso_toolkit_for_windows_by_vishal_gupta-d4d4stp.zip

1. Select File System: ISO 9660:1999 v2 (Max. of 207)
  2. Select Source Path: Dosyaların bulunduğu klasörü gösterin
  3. Create Bootable Image işaretleyin. Browse edip;
    • XP için wxpboot.bin dosyasını indirin ve seçin.
    • Vista ve 7 için dvd içeriğinden boot klasörü altındaki etfsboot.com dosyasını seçin
  4. Create Image tıklayın ve oluşturmaya başlayın
  5. Son olarak dosya yollarında ve volume labelde boşluk ve türkçe karakter kullanmamaya özen gösterin

SWeqp.png

imaj oluştuktan sonra da imajı neroyla dvdye yazdıracaksın.

sefircan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
aslında ben arkadaşın cd sini kopyaladım ve cd ye yazdırdım neerden bileyim boot edilesice şeyi..bi türlü ''ön yükleme için bir tuşa basın '' yazısı gelmedi..
windows 7 homa basic ,, D kasöründe yedekledim,,birde boot olmayan bi DVD kopyası var..

Reaksiyon puanı
2,146
Tamam sen üstte verdiğim programı boşver, sana tek lazım olan imgburn, ben videoda iso imaj oluşturmayı anlattım sen ilk başta seçtiğim seçeneği değil de onun bi üsttekini seçip devam et yani write files/folders to disc seçeneği.

http://download.imgburn.com/SetupImgBurn_2.5.6.0.exe

tam ekran yap
[flash]http://cdn.screenr.com/public/1.7/flash/screenr.swf?i=171373&svr=http://www.screenr.com/[/flash]

sefircan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bios da bi problem yok..bios ayarı ok,,

sefircan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
iso2.png

hocam böyle bişiy çıktı ,, şimdi ne yapacaz

Reaksiyon puanı
2,146
DVD'ye yazacaksın değil mi,
Sağ üsttekini seçeceksin write files/folders to disc seçeneği.

Videoyu izlesen yapacaksın aslında ama sen istersen her adımda koy resim farketmez benim için yapman gerekeni söylerim.

sefircan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
şef biyere gitmem lazım sonra bana anlatırsan çok sevinirim.bugün yine döneceğim kısa zamanda .merak ettim bu xp içinde geçerlimi.xp dosyasını da bot yapabilirmiyiz bu programla..

sefircan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
şefim senin videoda seçtiğin şık create image file from files /folders seçeneğinin seçmişsin yaparken..ama sen bana wirite files /folders to disk seçeneğinden başla diyorsun. nasıl iş ? birde bu program haricinde indireceğimiz başka bi dosya varmı. dosya yolu ile bikaç dosya aldın programın içine..

elemanlar

-ımburg
-windows 7 dosya

başka varmı..

Reaksiyon puanı
2,146
benim yaptığım işlem sonunda iso imaj oluşuyor, sen direk dvdye yazmak istediğin için o seçenek farklı oluyor.

windows 7 dosyaları ve imgburn yeterli

sefircan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
im burg nero görevini görüyor o zaman..?? ben wirite files /folders to disk seçeneğinden yapıcam değilmi ? doğrumu..senin video ile bi alakası yok, ama w7 dvd sini yaparken aynı tekniği kullanıcaz !! doğrumu..

Reaksiyon puanı
2,146
Evet neroya gerek yok, video ile alakası yok değil sadece ilk adım değişik, yine Make Image Bootable seçeneğini seçip Boot Image falan filan bunları yapmalısın. Direk dvdye yazdırırsan olmaz.

sefircan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
tamam şef ben bi uygulamaya geçeyim, bi problem olursa sana sorarım ..herşey için çok çok teşekkürler kardeşim.ALLAH razı olsun yardımların için.
kafeciye bana öğret dedim....bana diyor ki :: meslek sırrıymış, yaptığı programda 1000 dolarmış yurt dışından getiriyormuş.. ama bana kıyak geçip crack'lı olanını 100 tl ye verecekmiş..
bence kafecilerin kandıramadığı adam kalmayınca dükkanı başka yerde açıyorlar. ayıp ayıp, ondan dolayı çoluk çocuktan para kazanıyorlar yaa.

Reaksiyon puanı
2,146
tamam şef ben bi uygulamaya geçeyim, bi problem olursa sana sorarım ..herşey için çok çok teşekkürler kardeşim.ALLAH razı olsun yardımların için.
kafeciye bana öğret dedim....bana diyor ki :: meslek sırrıymış, yaptığı programda 1000 dolarmış yurt dışından getiriyormuş.. ama bana kıyak geçip crack'lı olanını 100 tl ye verecekmiş..
bence kafecilerin kandıramadığı adam kalmayınca dükkanı başka yerde açıyorlar. ayıp ayıp, ondan dolayı çoluk çocuktan para kazanıyorlar yaa.

amin :)

yuh valla bi dvd'yi bootable hale getirmek meslek sırrıysa o adamın ben mesleğine tüküreyim :)

sefircan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
senin programında resimde gösterdiğim yerde dosya yolu var ve sen oradan bi yol seçiyorsun .. ama indirdiğim programda o dosya yolu kayıp, bak aşağıda işaretledim şef,

13yf0.jpg

13ynh.jpg

ne yapmalıyım

Reaksiyon puanı
2,146
Şef tabiki olmaz, sen .iso dosyası yapmıyorsun dvdye yazıyorsun, boş bir dvd yerleştir dvd yazıcıya ve o gösterdiğin yerde dvd yazıcını seç.

--- Mesaj Güncellendi ---

[MENTION=213662]sefircan[/MENTION]

Şef kafede vakit kaybetme artık istersen ben bağlanayım bilgisayara yapayım iki dakkada.

sefircan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
cafede dvd rom ne geser..bende uğraşıp duruyorum.bu sürücü dvd ROM değil sende farketmişsindir. onun için yakamıyormuşum.:) hepsi bukadarsa tamam şef--görev yerine getirilmiştir. çok teşekkürler.:biggrin:

sefircan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
hayır şef. cafeci yazdırmıyor.adamla ters düştük, bana baştan söyledi gel yapıverim sana 20,00 tl ye bende kabul etmedim. 2 günen beri masanın başında elimde cd lerle dolaştığımı görünce huylandı . bana yazmak yasakmış falan diyo.
ben öğrendim artık başka yerdede yazarım bunu.evdekine xp atayım. bu DVD yi yazayım, sonra ver elini w7 . tamam şef görüşürüz ben dünyadayım:biggrin::biggrin: