Windows 7 64 bit exe.*32 ?

Bu konuyu okuyanlar

venom34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Dün akşam pc'ye windows 7 Pro 64 bit yeni format atıldı.
Dün format atıldıktan sonra görev yöneticisinde bazı programların yanında*32 görülmemişti.

Az önce Windows görev yöneticisini açtım ve bazı programların exe.*32 şeklinde yazıyor.
Mesela Avast Free Antivirüs,Malwarebytes ve Java.
Bu üç programın içinden sadece java'ya baktım denetim masasında Java 32 bit kurmuş arkadaş.Onu düzeltmek gerekir mi,kaldırıp 64 bit java kurmak lazım mı?

Resim bu yardımcı olabilecek birisi varsa sevinirim.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Her program 64bit olarak calismaz. 64Bit sistem yüklemis olsanda bazi programlar 32bit olarak calisir, digerleri ise 64bit.

venom34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hocam Avast 64 destekliyor yazıyor.Peki neden görev yöneticisinde avastui.exe*32 gözüküyor.
Ayrıca java 32 bit yüklemiş arkadaş,şimdi baktım denetim masasından java 32 bit yazıyor.Onu kaldırıp 64 bit java yüklemem gerekir mi?
Son olarak Malwarebytes 64 bit desteği yok mu?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
7 64bitse 32bit java kuramazsın anormal bir durum yok 8.1 x64 kur bak keyfine 8.1 7'den daha güçlü virüslere daha dayanıklı tabi ikisinin de yönet>depolama>diskler yoluyla sistemin bulunduğu bölümü silebiliyorsun en güzelinden mavi ekran veriyor onarma menüsüyle onarıldığını idda ediyor deney amaçlı yaptım...

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Ben arkadasa özelden aciklamasini yaptim. Avast'in 32 ve 64Bit icin özel sürümleri yok, yüklenen yazilim her ikisi icinde gecerli. Kendi sayfasinda özel olarak 64Bit indir diye bir sey yazmiyor cünkü.

Malwarebytes'in da 64Bit sürümü yok. 64Bit olarak yükleyebilecegi tek sey java, onun haricinde bahsedilen programlar 32bit olarak görünür.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Tarayıcılar 32 bit olduğu için java 32 bit yüklemeyi tercih ediyorum ben. Ya da ikisini de yükle.

commadorre64

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
x86 ve x64 bit mimariler sistemdeki tek artı yanı anakartın işlemciyle arasındaki veriyolunu hızlandırmasından başka bir şey değildir akabinde programlarında hızlı çalışması sizin yüklemiş olduğunuz programlara bağlıdır ki x64 mimari bir sistemde çift program dosyasını c de zaten velevki görürsünüz...

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
7 64bitse 32bit java kuramazsın anormal bir durum yok 8.1 x64 kur bak keyfine 8.1 7'den daha güçlü virüslere daha dayanıklı tabi ikisinin de yönet>depolama>diskler yoluyla sistemin bulunduğu bölümü silebiliyorsun en güzelinden mavi ekran veriyor onarma menüsüyle onarıldığını idda ediyor deney amaçlı yaptım...

Kullanıcı ne sormuş siz ne cevap vermişsiniz. Bu kadar ezberden atmazsanız daha iyi olur.

64bit işletim sistemine hem 64 hemde 32 bit java bal gibide kurulur. Her iki sürümde kurulmalıdır. Cunku 64bit işletim sistemlerinde hem 32bit hem 64bit Explorer vardır. Hatta default Explorer 32bitdir. Dolayısıyla her iki java sürümlerini kurmak en verimli işlemdir.

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
64bit işletim sisteminde hem 32bit hemde 64bit java kurulması gereklidir. Dolayısıyla işlemlerde 32bit java nın aktif olması yanlış bir durum değildir.
Ayrıca herhangi bir programın 64bit desteğinin olması o yazılımı 64bit modunda çalışması gerekliliğini göstermez. 64bit işletim sisteminde 32bit modunda sorunsuz sekilde çalışır.

Son mesajlar